Неродено още бебе с проблем на сърцето

  • 23 281
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте  момичета,

Аз съм вече в  39 седмица  и след около седмица се  очаква да  родя. В 29 та седмица  от  бременността се  откри проблема на  бебето ми , поставиха диагноза : Коарктация на аортата и междукамерен дефект. Заболяване се  проследи до сега , но развитие няма , тоест след  раждането се  очаква тя  да се  потвърди  Rolling Eyes
Доколкото ми обясниха коарктация  означава стеснение. И след  раждането евентуално се  очаква бебето ми да развие  сърдечна  недостатъчност заради това стеснение  на аортата и да се  наложи спешна  операция  Sad
Проблема с  дефекта не е съществен, това е  малка дупчица между камерите  на сърцето, който в  повечето случаи се  израства и се  затваря  от самосебе  си ...

Много съм притеснена  именно от тази операция  Rolling Eyes
Казаха ми, че  веднага след раждането бебето ще бъде  откарано в  кардиологична болница  (3та градска) за наблюдение.

Моля  ви, ако някой е минал през нещо подобно , като нас и/или има информация относно заболяването , операцията, с която се отстранява , медикаменти и изобщо всичко свързано със състоянието на едно новородено с  проблем на сърцето да  ми пише.
Това  ми е  първо детенце  притесняват  ме  и грижите за едно такова  бебе, какво по-специално трябва да се  прави при хранене , къпане , при настинки   Rolling Eyes
Също така , ще се радвам да  узная  повече детайли относно престоя  на  новородените  в  тази болница... Както и кои хирурзи оперират ! Може  ли да се  свържем с  тях и тн.
Ние до сега ходихме  на  фетална ехокардиография  при доц. Павлова.

Ще се радвам на  всеки , който ми пише и предварително ви благодаря за  което  Hug
Много е тежко, когато толкова чакания ден , в  който ще  гушнеш за  първи път така желаното човече е  помрачен от една лоша  неизвестност  Cry


# 1
  • Мнения: 313
Не мога да ти бъда полезна с информация, но ти пожелавам много кураж и щастливи мигове с малкото човече. Искрено ти пожелавам да израсне  здраво и весело дете.  smile3525

# 2
  • Мнения: 997
ziyah в нашия форум има доста майки на деца с различни проблеми със сърцето. Те ще се включат със сигурност, както и мами, които работят в тази сфера....така че, скоро ще получиш, сигурна съм необходимата информация. Много е важно, според мен, че за този проблем се знае от сега. За специалистите  в Трета градска съм чувала само прекрасни отзиви. Това е мястото - сигурна съм, че ще ти помогнат. Колкото до отглеждането на по-специално дете. То е като гледането на всяко друго дете - проблемите идват от нашите страхове и несигурност, не от детенцето. Всички въпроси свързани с храненето, повиването, къпането и т.н.  със сигурност ще ти бъдат разяснени след раждането.....Важно е да се успокоиш и да не забравяш нещо много съществено. Казали са ти, че тази операция ще помогне, тежка е, но ще помогне - нали?! Трябва да оцениш това и да се настроиш позитивно....и най-важното...много, много да го обичаш.
Колкото до оставането в болница. Лежали сме на три - четири различни места, и на всяко от тях изискванията и ситуацията бяха различни.
Леко раждане и дано всичко да мине добре Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 1 802
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 158
Мои приятели имаха абсолютно същия проблем. Оперираха бебчето им преди да е навършило месец точно в тази болница, операцията мина много леко и досега (вече 8 години) нямат АБСОЛЮТНО никакъв проблем, само ходят веднъж годишно на контролни прегледи. На тях им бяха обяснили, че макар да звучи страшно, това си била една "козметична" и много проста от медицинска гледна точка операция. А при вас може дори да се окаже, че не е нужна! Желая ви успех и здраве!

# 5
  • Мнения: 252
Благодаря момичета , много сте  мили  Hug

Тамми, чудесно е това , което казваш, точно от това  имах нужда  Hug

Аз всеки път  разпитвам докторката за  повече  подробности за  тази операция, но незнам защо тя  така  упорито отказва да каже  каквото  и да е Crazy Смята  , че  ме  щади  ли какво  ли  Rolling Eyes
Само се ровя по форумите да  търся , като луда, повече  информация  Tired

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Вики само имай търпение - ще намериш инфо
пък и дано не се наложи да  я "прилагаш" инфото
целувки и горе главата - малко остана бъди силна!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей ziyah!
Ти знаеш предварително, а аз макар че ходих на фетална при Велковски, з амое щастие може би незнаех! Не го видя предварително! И на 7 ден в болницата Майчин дом, доц. Жекова изведнъж ми изтърси тръгвайки да излиза от стаята, а на вас някой каза ли ви, че вашето дете има някакъв шум на сърцето? Няма да описвам какво преживях след така деликатно поднесената информация, в деня в който ме изписаха, отидох отново при Велковски с бебето и той установи Перимембранозен междукамерен дефект и още нещо, което не запомних добре! Сега моя син на 9 става на един месец, а на 13 отиваме на преглед! Давам му две лекарства с надеждата да се затворят сами дупчиците на сърцето, иначе операция! Операцията според обясненията наистина била съвсем рутинна, но си носела риска, защото си е операция!
Иначе си имаме проблеми с храненето, няма сили да яде, уморява се бързо, не изяжда количеството което трябва и отказва да суче от мен, аз се цедя и давам и на него през шише!
Дано при вас всичко е наред, стискам палци!
И не се отчайвай, ще си помагаме поне поддържайки се!

# 8
  • Мнения: 252
Мила  Иги, съжалявам много да  науча за твоето момченце  Rolling Eyes И мойто бебе има дупка  между камерите, но за сега  са  видяли, уж, само една ... Всички ми казват, че  това не е проблем и , че се срещало често при новородените  бебчета и се  затваряли самички с времето. Стискам ви палци лекарствата да  помогнат и да  не се  налага операция !!!
Твоят  бонбон , като гледам от снимката, изглежда добре закръглен и здравичък, дано е силничък и се справи бебчо  Hug

А за кърменето и мен ме  предупреждават  да се  готвя  за  изцеждане на  кърмата само, защото сукането изисква  усилия  от  бебетата и заради проблема със сърцето ще се  изморява  и задъхва най-вероятно  Rolling Eyes Аз съм се  подготвила,  колкото мога, до дупка,  ще цедя, ще замръзявам кърма, ако мога и така. Това да  ми е  грижата, а бебка да  ми е  добре  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 219
Здравей миличка,

искам да ти пиша и да те успокоя ,до колкото мога, че в 3-та градска са най-добрите специалисти в страната. Само те оперират новородени бебета със сърдечен проблем. И моето бебе  имаше сърдечен порок и лежа там. Отношението на персонала беше прекрасно. Помагаха ми хората с каквото можеха, но при нас нещата бяха много тежки. На теб от сърце ти пожелавам  леко и безпроблемно раждане ,за да можеш пълноценно да се грижиш за бебето си. Сигурно няма да се кърмите ,но си запази кърмата като се изцеждаш и му даваш с шише.
Горе главата и стискам палци всичко при вас да се нареди успешно. newsm51 Ако имаш въпроси пиши на ЛС

# 10
  • София
  • Мнения: 323
Здравей, нещата обикновено не са толкова лоши, колкото изглеждат. Не се притеснявай предварително. Възможно е все пак да има грешка. Ако ли не, това намерих за описаното състояние:
"Аортна стеноза
Аортната стеноза се характеризира със стеснение на аортния клапен отвор. По време на свиването /систолата/ на лявата камера кръвта трудно и в недостатъчно количество се изтласква през стеснения клапен отвор в аортата.

Най-често аортната стеноза е последица от ревматично възпаление на ендокарда и аортната клапа. Много по-рядко тя се дължи на атеросклероза. Изключително рядко се касае за вроден сърдечен клапен порок.

Болните за дълго време нямат оплаквания, дори при значително изразена стеноза. В по-напреднал стадий настъпва световъртеж, появяват се задух при усилия, кашлица с отделяне на ръждиви храчки. Понякога след физическо усилие за кратко време болните изпадат в безсъзнание.

Лечението е консервативно и оперативно. При по-лека степен на аортна стеноза се провежда лекарствено лечение с кардиотоници, диуретици, спазмолетици, отхрачващи и други средства. За дълго време стенозата се преодолява от мощния миокард на лявата камера. При по-тежка степен на стенозата и при показание се прибягва до оперативно лечение. Извършва се пластична операция с клапна ендопротеза. С това се премахва стенозата и се възстановява нормалният кръвен ток през аортния клапен отвор.

Прогнозата за дълго време е добра. Прогнозата при успешна клапна ендопротеза също е добра при липса на усложнения. "


Мисля, че не е чак толкова страшно. А за междукамерния отвор, малката ми дъщеря имаше шум на сърцето при раждането, който до шестия месец изчезна. Просто я наблюдаваха повече. Успешно раждане и много усмихнати моменти като щастлива мама

# 11
  • Мнения: 409
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet
  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 116
Мила ziyah, аз също не мога да ти бъда полезна със информация...но ти пожелавам всичко да мине по вода и да родиш здраво детенце  Praynig
Дано майки които са по информирани се включат за да ти дадат нужните съвети!
Желая ти много здраве и КУРАЖ мила!
Леко раждане   bouquet

 Hug Heart Eyes Hug

# 13
  • Мнения: 252
mcheuz, знам за твоето малко ангелче, прочела съм темата и да знаеш, че това ме  направи по-силна и по-готова да се  боря докрай и да  не губя  надежда. Много ти се възхищавам за духа и силата, която притежаваш!
От сега нататък ти желая само щастие и здраве за теб  и семейството ти  Hug
Бих искала да те  питам за  някои неща  относно престоя в  болницата, най-вече за посещенията и разни други детаили ... ако нистина  не ти представлява трудност ще ти  пиша  на  лични.

desinansitoni, благодаря за инфото, даста  ми просветли нещата, макар , че аз още си имам неизяснени въпроси.
Е това  не  ми го побира  главата:
"Изключително рядко се касае за вроден сърдечен клапен порок"
И аз го бях чела  някъде. И се  питам от къде улучихме такова  бинго, да  имаме честа да ни се  падне изключително рядък порок ....   Shocked  Rolling Eyes Що не ни се  падна например нещо пак изключително радко, ама далавера , примерно бебето ми да е супер мен  Crazy
То защото е  толкова и рядко срещано, за това  почти не може да се намери инфо  Rolling Eyes
Не мога да си го представя, как точно се слага протеза на такова малко сърчице, та нали то тепърва  ще  расте , а протезата ?   newsm78

Уф, не  ми обръщайте  внимание, много съм ви благодарна за  помоща и подкрепата на  всички , аз просто си разсъждавам да  ми олекне  Wink

# 14
Здравей, Ziyah! Писах ти на лични

# 15
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Здравей, миличка Ziyah
 Когато чета за сърдечни проблеми истински се възхищавам на напредъка, до който е достигнала медицината и съжелявам, че моето момченце не се е родило по- късно, защото тогава когато родих ги нямаше тези  операции. Тогава лекарите ми казаха, че не може нищо да се направи и аз загубих детенцето си. Искернно ти завиждам ,не си мисли нещо лошо за мен. 
 Затова мила горе главата, щом ти казват, че може  да се направи операция, значи всичко ще мине както трябва. Горе главата, мисли си само хубави неща и когато то се роди силно го притесни до себе си и го залей със своята майчина обич! 
Пожелавам ви много щастие и късмет!

# 16
  • Мнения: 252
Мила Vaninakuleva ,
съжалявам за твоето момченце. Искрено ти съчуствам, много, много прегрътки от  нас  Hug заради силния ти дух, защото няма по-тежко изпитание  от това една  майка да загуби рожбата си  Cry
Не си мисля нищо лошо за теб, как  мога  ? В живота често се случват такива несправедливи неща и малките душички ни напускат твърде рано  Cry

Поклон пред паметта на твоето ангелче
 Flowers Rose

# 17
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
  Здравей,миличка.    Знам,че нищо не може да те успокои достатъчно,но ще ти кажа,че в Трета градска са изключително способни специалисти-оперират дечицата на цяла България и Македония. Моето момиченце се роди с четворен порок на сърцето-"Тетралогия на Фало",оперираха я на 10 месеца. Докато бяхме в болницата съм виждала да оперират новородени бебета-едното беше на 4 дни. Хирурзите са двама-д-р Стоян Лазаров и д-р Пламен Митев.       Не се притеснявай ,всичко ще се оправи. Леко раждане ти желая.  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 941
Мила Зия, стискам силно палци всичко да се оправи Hug

# 19
  • Мнения: 252
  Здравей,миличка.    Знам,че нищо не може да те успокои достатъчно,но ще ти кажа,че в Трета градска са изключително способни специалисти-оперират дечицата на цяла България и Македония. Моето момиченце се роди с четворен порок на сърцето-"Тетралогия на Фало",оперираха я на 10 месеца. Докато бяхме в болницата съм виждала да оперират новородени бебета-едното беше на 4 дни. Хирурзите са двама-д-р Стоян Лазаров и д-р Пламен Митев.       Не се притеснявай ,всичко ще се оправи. Леко раждане ти желая.  bouquet

bebeto74, благодаря ти за  инфото за хирурзите Hug
Как е  твоето момиченце ? Възтанови ли се  напълно след  операцията ?
Искам да те  питам , преди операцията как се справяхте с  храненето на  бебка  ? Тя сучеше ли от  гърдата  или само с  биберон от  шише. Изморяваше  ли се  много при сучене , плачене, къпане и тн. А след  операцията спря  ли да се  изморява ?  Rolling Eyes

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  ziyah, искам само да ти пожелая леко раждане и много кураж!
  Бъди все така смела и имай много Вяра, Надежда и Любов за твоето бебче!  Heart Eyes
  И чакаме добри новини скоро от теб!  Praynig

# 21
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
      Пак здрасти  Hug Не се тревожи предварително,нека се роди бебето,да се направят изследвания и тогава ще мислиш. Сега е особено важно да си максимално спокойна,затова ти отговарям на всички въпроси:   Беше 8 дни в кувьоз и после не се научи да суче,изморяваше се,посиняваше(цианоза) и ревеше като магаре  Joy-та беше на АМ. След операцията все едно е друго дете.  newsm32 feeding. А за пълно възстановяване може да се говори година след операцията. Ако искаш се свържи с мен в ICQ да си поговорим .Леко раждане и спокойно-всичко ще се оправи.   bouquet

# 22
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
А товa е детето ми 3 месеца след операцията .             http://www.snimka.bg/album.php?album_id=49741                                         

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 23:27 от bebeto74

# 23
  • София
  • Мнения: 1 941
bebeto74, много сладка малка кукла. Да ти е жива и здрава!

Извинявайте, че се намесих така, ама не се сдържах Embarassed

# 24
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
       Мерси,Angelabouquet
ziyah.как си?

# 25
  • Мнения: 252
Момичета аз съм добре , само малко се чуствам отпаднала, по цели нощи не спя хубаво и през деня дремя  Wink

Днес сутринта ходих до доктора на тонове, каза , че тоновете са  нормални, доста варираха обаче от 135 -140-155  ... Надявам се всичко да е наред  поне за сега, не  ми се ще секцио по спещност, а още  по не  ми се ще да родя  на 13 то число  Rolling Eyes  Crazy

Бебето74, страхотна беборана  Hug Напълни ми душата  Grinning 3 месеца след  операцията ! Изглежда отлично, все едно не е  било  Grinning Много се радвам за вас  Hug  Hug
Дано и ние да сме така  Heart Eyes

Е, не  остана много днес  и утре и ще  излиза бебето.
С едни смесени чуства съм , ту се радвам  и нямам  търпение  да си я гушна , ту някакъв  страх ми стяга  гърлото  Rolling Eyes
Само си викам дано, дано, дано ми е здравичка , силничка и дано всичко мине  успешно и бързо Praynig  Praynig  Praynig

# 26
  • Мнения: 181
Здравей, всеки случай е различен, но ми се иска поне малко да те успокоя.
Родила съм се с такова стеснение на аортата, явно е било леко и само ме диспансеризираха и наблюдаваха през годините, като не съм имала никакви оплаквания, тренирах, родих сина си на 23 и дъщеря си на 37.
Синът ми се роди с незатворена междукамерна преграда, но с времето го израстна и сега е здраво и силно момче.
Мисли само какво щастие те очаква, всичко друго се оправя!
Леко раждане ти пожелавам и да целунеш малката принцеса от нас!

# 27
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
    Не се страхувай,ще видиш,че всичко ще се оправи  Peace От кой квартал си?

# 28
  • Мнения: 252
tangeo, страхотно е , че при тебе , това стеснение  не ти е  повлияло на  живота , дай боже  и при моето бебе да стане  така  Hug

bebeto74, аз съм от кв. гео милев, в района на ул. коста  лулчев и шипченски проход Wink

Момичета, не  остана време , утре сутринта ще вадим бебка  Wink Много чуства  ми бошуват  в  главата и страх и радост  и надежда ...
Но каквото ще става ще стане , опитвам се да бъда силна  Sunglasses


Благодаря  на  всички ви за  подкрепата и вдъхнатата надежда  Hug  Heart Eyes
До скоро и надявам се да се  завърнем с  най-добрите новини  Grinning Peace

# 29
  • Мнения: 997
ziyah, не зная дали ще го прочетеш до утре сутринта, но те прегръщам и си позволявам да те посъветвам да мислиш само за срещата с малкото съкровище, а не за проблемите, за които си предупредена. Вярвам, че детето ти ще бъде в добри ръце и за него всичко ще бъде наред.  Hug Важно е ти да събереш сили и да се възстановиш бързо. Дано всичко е наред и ще чакам да ни съобщиш новините..... Praynig

# 30
  • Мнения: 3 116
Мамчета, следях проблемите на бебчето на Зия и си позволявам да копирам следното от отчетната тема на септемврийките:

"Зия си има дъщеричка София!!!

Родила се е 3600гр и е дълга 51см в 10:25h! По думите на Вики е удрала кожата на татко си!!!"

Моля се искренно София да е жива и здрава и само радост да носи на щастливите родители  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

На мама и тати казвам Честита Ви Дъщеричка  baby_neutral

# 31
  • Мнения: 4 414
Да е жива, здрава и късметлийка малката принцеса София!
Дано всички притеснения са напразни!
 Hug за мама и тати  bouquet

# 32
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
 newsm51 newsm51 newsm51 Честито,Зия. Да ви е жива и здрава малката София и дано е една голяяяма късметлийка. newsm51 newsm51 newsm51

# 33
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
   bouquet ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!   bouquet
НЕКА СОФИЯ РАСТЕ ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И МНОГО, МНОГО ОБИЧАНА!  Heart Eyes
ГОСПОД ДА Я ПАЗИ И ПОМАГА!  Praynig

# 34
  • Мнения: 997
Да е жива и здрава. Да донесе много радост на родителите си.

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
видях, че са ви писали, че бебе Софи се е родила
мама Вики е смела и борбена... но вие зцнаете колко е тежко да не си до бебчо и то от първия му ден. поне татко е при него
нека се помолим бебче Софи да се пребори и ако може да мине без операция

МИла Вики, бъдете жимви и здрави и нека Софиви носи много вяра, надежда и любов!

# 36
  • Мнения: 3 116
 Praynig Praynig Praynig

Моето детенце беше в кувиоз 5 дни и наистина е много тежко детенцето ти да е далеч от теб, да не можеш да го прегърнеш, да не можеш да го целунеш. Ходих всеки ден при нея, и й говорех, и галех кувиоза, но за съжаление си позволявах и да плача до нея. Акушерките ми казаха че направо се чудели как е оцеляла първата нощ, после ми казаха че се чудели колко бързо се е възстановила.
Зия, ако имаш възможност търси непрекъснат контакт с бебето, говори му, кажи й колко много я обичаш, повтаряй и го и аз съм сигурна ще тя ще те чуе и ще разбере че й говори мама и ще оздравее много много бързо !

Целувам ви,
Ритка

# 37
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА МИЛА ЗИЯ!
Пожелавам ти скорошно оздравяване на малката принцеса. Нека във вашия дом има много смях, веселие и късмет!

# 38
  • Мнения: 190
Току що разбрах, че София е при нас в болницата. Довечера съм на работа и утре ще ви пиша как е тя.

# 39
  • Мнения: 3 116
Ще стискаме палци новините да са добри  Praynig Praynig Praynig

# 40
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Дано да минава всичко по вода и детето да се оправя!!!

# 41
  • Мнения: 997
rogeste, ако е удобно пиши как е малката София, дори с една дума. Дано е добре!

Ако ня кой има връзка с майката, нека и предаде нашите поздрави и надежди всичко да се оправи бързо.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прочетох Темата...
Май нямам сили за каквото и да е, освен: Нека Бог бди и закриля малкатя София, а на мама много търпение и кураж!
Да бъде  Peace

П.П: rogeste - пак поклон, мила!  bowuu Ти си невероятна жена, майка и професионалист   bouquet

# 43
  • Мнения: 190
Последно я видях вчера сутринта, беше в реанимация. Освен, че е стабилна повече нищо не мога да ви кажа, защото само това ми казаха и на мен колежките. Ааааааааа и друго мога да кажа, че е сладко бебе. Когато има нещо ново пак ще пиша.

# 44
  • Мнения: 252
Момичета , трогната съм от загрижеността ви и молитвите  ви за моята Софи  Hug

След раждането се  установи , че тя  има 2 проблема, които ще трябва да се  оперират.
Първото това  беше стеснението на  аортата , точно при дъгата, когато излизайки от сърцето се  отправя надолу ... незнам как да  го обясня по-ясно ...
Другия  проблем беше много голяма дупка междукамерите  на сърцето, през , която преминаваше  кръв и се смесваще с  венозната.

На втория ден след  раждането я  оперираха за  първи път , за да  премахната стеснението на аортата, но поради близостта на стеснението до сърцето, не  можа да се  направи  кой знае  какво. Докторите  решиха да направят  втора  операция  , този път наистина сърдечна операция, с  машина , която времено замества функцията на сърцето , докато докторите  работят  по него.
Това стана вчера след  обяд.
Към 8 часа вечерта  отидохме до болницата , за да разберем как е минало. Един доктор , който беше  на смяна само ни каза за  5 мин, че са оправили и двата дефекта и стеснението и междукамерния дефект  и , че Софи е стабилна.
За  през  ноща са я  оставили с  отворена гръдна кост в случай , че се  влоши и се  наложи пак намеса. Засишили са само кожата.

Днес сутринта ни казаха, че е добре и ще я затворят  както трябва. Видяхме я  за 2-3 минутки , цялата в дренажи, кабели , тръбички.  Rolling Eyes

Утре пак ще  идем да я видим . Ще й занеса кърма да папка.

Та това са  новините за сега  от нас ...

Много сме  благодарни на екипа от доктори в детска кардиология. Най-много на д-р Лазаров, който я  оперира и на д-р Лачева, която е  толкова  мила  и любезна и търпеливо ни обяснява всеки път какво е положението !!!    bouquet bouquet bouquet

rogeste, ако видиш пак моето съкровище прати й много поздрави от мама  Heart Eyes

# 45
  • София
  • Мнения: 1 941
Зия,  Praynig Praynig Praynig за Софи!

# 46
  • Мнения: 3 116
Зия искам да ти кажа че сте много много силни родители   bouquet  bouquet  bouquet

Това че ще носиш кърма на бебка също е прекрасно Simple Smile С кърмата не само ще се възстанови по-бързо, но ще усети и мама  Hug

Здрава бебка ви пожелавам миличка и затова се моля  Praynig  Praynig Praynig

Ще чакаме новини  Heart Eyes

# 47
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
     Зия,миличка,радвам се,че всичко е минало добре. Пожелавам ти сила,кураж и скоро да гушкаш София в отделението. baby  Прегръдки за двете смели дами. Ще чакам да пишеш как върви.   bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 4 414
бързо да се оправя малката душица и само весели моменти от тук нататък
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
чакаме скоро добри новини  bouquet
сили и кураж на смелите родители Hug

# 49
  • Мнения: 266
Зия,
съпреживяваме и с нетърпение чакаме още хубави новини!    Hug
Желая ви много сила и оптимизъм!

# 50
# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 ziyah - радвам се, че сте минала половината от сложния път  Heart Eyes и се моля  Praynig да се оправи бързо малката принцеска!

 Hug Hug Hug

rogeste ти си знаеш, но все пак  Hug Heart Eyes  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 103
Дано се оправи и се пребори малкото момиченце!
Нито едно малко същество не заслужава това! Стискам палци!  bouquet

# 53
  • Мнения: 252
Здравейта  момичета  Hug
Ето малко новини от нас  , една седмица  след операцията ...
На четвъртия  ден махнаха на  Софи автоматичното дишане  и от тогава  тя  диша самостоятелно Simple Smile От време  на  време  й помагат с кислородна  маска.
За съжаление възникна  малък проблем - раните от двете операции се  инфектираха и сега се лекуваме  с  антибиотик, според  докторите  това  не  й влошава състоянието, но й не я  дърпа  напред към по-бързо въстановяване. Все  още сме  в  реанимацията, ако не  беше това до сега да са я  преместили долу в  клиниката ...
С храненето бяхме също малко зле, Софи си беше  изгубила сукателния  рефлекс и не  можеше  да  яде от  биберон  Rolling Eyes Но малко по-малко се  научи , благодарение на  търпението на сестрите и биберона-залъгалка.
Тя  е само на  кърма, ако не си изпие  биберона я дохранват със сонда, в която слагат  кърмата. Слава  богу имам достатъчно. Цедя се  в къщи и нося по два пъти на ден.

Това са  новините за сега, с  таткото чакаме да си вземем бебчето в  къщи! Но лекарите  все  още не  могат  да  ни кажат , кога  ще  я  изпишат  Rolling Eyes

Ето ни на снимка :
http://images10.snimka.bg/001252441-big.jpg
 Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 8 459
Ох,каква красавица!Стискам палци да се оправя бързо и да се прибере у дома!!!!!

# 55
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  ziyah, силното ти момиче е много красиво бебче Heart Eyes
  Дано по - скоро се гушкате и неприятните спомени останат в миналото!

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Вики, здравей
много се радвам, че въпреки тежките проблеми ти не губиш кураж!
радвам се, че въпреки неверотяните трудности и проблеми малката госпожица се справя и се бори
надявам се скоро вашите премеждия да са зад гърба ви и да ги забравите!

Целувки и бъди все така силна и смела

# 57
  • Мнения: 4 414
колко красиво момиченце!
бързо да се възстановява и никакви премеждия повече!  bouquet

# 58
  • Мнения: 4 585
       Нормално ли е да се инфектират две операции на бебенце? Аз тая сутрин май пак съм станал крив. Или да задам по друг въпрос.
       Нормално ли е у нас да се инфектират две операции на бебенце?

# 59
  • Мнения: 2 242
Ziyah, стискаме палци и  Praynig за бебка. Ще се оправи. Сигурен съм. А и щом хапва, дано стане още по-бързо.
Wolf, явно всичко е нормално. И да ти изнесат бебето от операционна на ръце, за да го занесат 6 етажа по-надолу по стълбите до интензивното. И там никой да не дойде 2 часа да го види... Слава Богу вече всичко е минало. Ziyah, тези неща минават и остава радостта, че всичко е свършило добре. Simple Smile

# 60
  • Мнения: 3 116
Зия искам да ти кажа че имате прекрасна дъщеричка  Hug Ще чакаме още хубави новини за вашето възстановяване и бързичко да си я прибирате вкъщи при мама и тати   bouquet

       Нормално ли е да се инфектират две операции на бебенце? Аз тая сутрин май пак съм станал крив. Или да задам по друг въпрос.
       Нормално ли е у нас да се инфектират две операции на бебенце?

Не Wolf, не си станал крив Sad И аз това исках да питам  Close

# 61
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Здравей, мила Зия!
Очаквам добри новини за вашето възстановяване. Стискам ти палци то да бъде по-бързо и най- накрая да загърбите всички трудности, които са в момента на пътя ви.
Голяма сладурана ви е малката принцеска. Да ви е жива и здрава и да ви радва!

# 62
  • Мнения: 252
Катнадиин, благодаря ти  Hug Стискам и на вас  палци да се  оправяте  бързо и баткото и малката  бонбонка  Heart Eyes На теб  също много ти се е  насъбрало, възхищавам ти се  как намириш сили и продължаваш да  ни повдигаш духа тук във форума   bouquet Много целувки ти пращаме и  Hug за кураж !

       Нормално ли е да се инфектират две операции на бебенце? Аз тая сутрин май пак съм станал крив. Или да задам по друг въпрос.
       Нормално ли е у нас да се инфектират две операции на бебенце?

Ох, Wolf, и на  мен все  това  ми е в  главата! Как е станало? Дали защото бебето ми има много слаба  имунна  защита или не са внимавали в  болницата  Rolling Eyes Доколкото ми обясниха това е причинено от стафиликокови бактерии, които по принцип за възрастните  са  безвредни, но не и за  двуседмичните  бебета. Лошата новина е, че стафилококите  не  могат  да се  изчистят от организма, могат  само да се  подтиснат, за  определено време и един ден , когата имунната защита се  понижи пак да се  активират и да се  проявят по някакъв  начин  Sad

Все  още се борим с тая инфекция, дано скоро да минава  вече  Praynig

# 63
  • Мнения: 3 116
Зия и ние си тръгнахме от болницата със стафилококова инфекция, но при нас бяха засегнати очичките Sad

Доколкото чувам оттук оттам този тип инфекции вече се възприемат като нещо нормално  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 158
Колко хубаво, че най-лошото вече мина! Желая ви бързо възстановяване и много, много здраве отсега нататък! Малката е истинска красавица, аз поне не съм виждала толкова красиво и добре оформено новородено. А ти си направо герой - през толкова изпитания мина и нито веднъж не изпадна в униние или самосъжаление! Вашият татко трябва да е много горд с вас!

# 65
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Желая скорощно оздравяване на малката.

# 66
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Мили хора,важни са крайните резултати,а те са ДОБРИ!!!
Целувам майката и бащата на това силно бебе!!!!!!
Прегръдки от една мама,която е минала оттам!!!

# 67
  • Мнения: 2 327
Бързо възстановяване на бебка Simple Smile

# 68
  • Мнения: 997
Искам да пожелая бързо възстановяване на малката сладурана и макар, че е доста различно, да се опитам да успокоя мама за стафилококвата инфекция. Естествено не е точно същото, но когато сина ми се роди, се оказа, че още в родилното е заразен със стафилококи. Е, не следоперативно, а на очите и по-късно се пренесе на нослето. Един доктор ни обясни, че може да си я влачи до 10-годишен. Докато я израсте. За щастие се оказа доста условно и едва след 1,5 година напълно забравихме за този проблем. Вярно, че имунитета на бебенцето сигурно е слаб в момента, но това не означава, че ще си остане такъв. Важното е, че операцията е минала.....ще си моля за бързото ви възстановяване Praynig

# 69
  • Мнения: 2 531
Следя темата отдавна- Зия пожелавам ти всичко да се оправя бързо!
Относно вътреболничните инфекции- това е нещо нормално НО за България #Cussing out Изобщо не е нормално да се случват тези неща , и моя син е опериран и лежал тук в болници, лепнахме си и въпросния стрептокок! И в Германия е опериран , но какво да ви кажа - там хигиената е на светлинни години от нас! Това което съм видяла тук и там - няма нищо общо, както и парите , които струва лечението тук и там! Съжалявам за офф - а  но истината за съжаление  е че добрата медицина струва много пари  !

# 70
Viki nogo ti blagodaria za informaciata barzo da se vaztanovite i da se radvate na jivota

# 71
  • Мнения: 252
Здравейте  момичета и момчета  Hug

Не  пиша, защото за сега няма  кой знае  какво ново ...
Лекуваме  инфекцията с  антибиотици и се  надяваме  скоро да се  повлияе и да  се  махне  Simple Smile

Софи е  отслабнала , но е стабилна, яде по мъничко по 30 мл кърма 8 пъти на ден. Според  лекарите , ако така задържи скоро ще  започне  да наддава Simple Smile

Поздрави от  нас и  Hug

# 72
  • Мнения: 3 116
Зия, махнаха ли вчера апарата миличка ?

Хайде да се оправяте бързо и да забравите за болници  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 252
Зия, махнаха ли вчера апарата миличка ?

Хайде да се оправяте бързо и да забравите за болници  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Да  махнаха го. Диша си пак нормално от  2 дни.
След малко отиваме с мъжа  ми да  й занесем кърма да папа.
Доскоро!  Heart Eyes

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още сила и кураж от мен за мама и татко, а за малката Софи - голяма прегръдка  Hug. Смело момиченце, продължавай да се бориш!  Peace

# 75
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
  Зия,надявам се,че не се включваш,защото вече си заедно със София в болницата и се гушкате. PraynigДано да съм права. Пиши ни, когато можеш, как вървят нещата. Чакаме добри новини от щастливи мама и тати.  Hug

# 76
  • Мнения: 2 242
Представяте ли си (мечтаете ли си понякога) лекарят да ви каже "всичко страшно мина. вече можете да си отдъхнете".
ziyah, пожелавам ви го най-скоро!

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 17:15 от Sadman

# 77
  • Мнения: 2 543
Кураж и от мен! Hug

# 78
  • Мнения: 4 585
    Радвам се, че почна да се вижда светлина от края на тунела. Пожелавам Ви скоро да сте всички в къщи заедно и бебенцето да си цоца директно. /Въображението ми работи/

# 79
Много се радвам за Вики. Наистина са много добри докторите от Трета Градска. Знам го от личен опит.

Искам да ви призная, че много се радвам да видя толкова силни, мобилизирани и целеусремени млади хора.

Често тъгувам, когато чета вашия форум, но и често съм горд, че някакси се докосвам до вас.

Явно за да станеш силен трябва да преживееш силна болка.....

Целуваме ви Дърпаме ви за косата И се смеем тихичко....

# 80
  • София
  • Мнения: 2 262
Зиа нали знаеш че и ние сме с теб!
Може би след няколко месеца и за моя Лъчо ще стискате така палци!
Когато написах това ме връхлетя страшна мъка изведнъж, текат ми сълзите, но знам че това е от преумора и недоспиване! Всичко ще се оправи, трябва да се оправи, вие сте две силни момичета и заедно в болницата ще дръпнете бързо напред! УСПЕХ!

# 81
  • Мнения: 190
Здравейте на всички,
Малката София вече няколко дни е постоянно с майка си и се подобрява с всеки изминал ден. Е все още не яде както трябва, но всичко е въпрос на време, все пак много дълго време е била на апарат и все още не може да се сети защо точно и е шишето в устата, но ще се оправи. Мама и колкото и да е уморена все пак е добре и се държи, като една много силна мама, каквито всъщност са всички наши майки. Е това е което мога да ви кажа на този етап. Утре когато отида на работа пак ще я видя.
А на veni-b ще кажа само едно - в нашата болница се спазва абсолютна стерилност, защото децата са ни толкова крехки, че една инфекция би довела до много лоши последици, но както казах, те са крехки, минават през много тежко изпитание с операцията и понякога се получава така, че организма не може сам да се предпази и се получава инфекция, която обаче е лечима. Недей да мислиш, че в Германия или където и да било няма инфекции, това е невъзможно, просто вие сте имали късмет.

# 82
  • Мнения: 3 116
Rogeste, благодаря че ни информираш   bouquet

Поздрави мама Зия и бебка София като ги видиш и им кажи че сме с тях  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 83
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
чух се с Вики - бебека е при нея и борбата за харната е страшна
ще им стискаме палци

# 84
  • Мнения: 3 091
Стискам палци! Пожелавам ви скоро да се приберете в къщи!

# 85
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  rogeste, дано скоро да ни пишеш още по - добри новини!  Praynig

# 86
  • Мнения: 252
Здравейте всички  Hug
Аз днес минавам на  бързо през нас да  поизпера дрехите  и пелените  на малката, довечера  пак се  връщам  в  болницата за  ( надявам се  силно) още  няколко дни.
Софи днес ще  остане  в  реанимацията, защото сутринта  й правиха последна  манипулация  по разрезите  от  операциите. Вече няма  инфекция !  Grinning
Сега  ни остава само да  оправим проблема  с  манджата Wink и ще  ни пускат  Grinning Между другото  успяхме да  качим около 200 грама за 4 дни с помоща на сондата Crazy Почваме  да се очовечаваме , че  бяхме станали бая  кльощави  Rolling Eyes
Кажете , ако някой знае,  нещо по въпроса за бебета  хранени от  раждането със сонда и загубили рефлекса си за  сучене !
Как може да се възстаови той ? За колко време и изобщо всякаква информация ...
Аз вече се срешнах с една съфорумка, която ми показа едни упражнения, като се  приберем в  къщи ще ни помога още.
Ако има  нещо писано във  форума  по въпроса моля дайте  ми линк, защото сега  нямам време и възможност  да търся  Rolling Eyes

Много  прегръдки и целувки от  нас двете, благодаря  ви, за подкрепата  и сърдечните  думи, стоплихте  ми сърцето  Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 9 850
Зия,толкова се радвам на хубавите новини! HugКолкото до сондата-моята дъщеря беше около 23-24 дни със сонда,но не си беше изгубила сукателния рефлекс-веднага захапа шишето.Дано и при вас е така! PraynigНай-добре е може би да попите Нина-тя често се включва във форума.
Много прегръдки от нас. HugСкоро да сте си у дома! Peace

# 88
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Толкова се радвам за добрите новини!!!!По-добре пусни тема в Кърмаческия форум!!!

# 89
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Значи това са линкове от библиотеката на Кърмаческия: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/671/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/853/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5418
Дано да имаш време да ги видиш!

# 90
  • Мнения: 2 531
А на veni-b ще кажа само едно - в нашата болница се спазва абсолютна стерилност, защото децата са ни толкова крехки, че една инфекция би довела до много лоши последици, но както казах, те са крехки, минават през много тежко изпитание с операцията и понякога се получава така, че организма не може сам да се предпази и се получава инфекция, която обаче е лечима. Недей да мислиш, че в Германия или където и да било няма инфекции, това е невъзможно, просто вие сте имали късмет.
Ами дано това се случи в болниците в цяла България и всички отделения ! Щото моите наблюдения за сега са други!  bouquet
Зия, радвам се за добрите новини, има една мама , хранила месеци наред със сонда- firebird ,  с нея ли си се срещала?

# 91
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.........Аз вече се срешнах с една съфорумка, която ми показа едни упражнения, като се  приберем в  къщи ще ни помога още.......


  Въпросната съфорумка е истински спец в областта на храненето  Peace слушай съветите й, ще ти бъде по - леко!
  И вярвам, че скоро ще сте вкъщи двете, доволни и щастливи!

# 92
  • Мнения: 266
Искрено се радвам на доброто настроение,което лъха от написаното!
Много сили ви желая и бодро напред!

# 93
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зия, чак сега успявам да поровя из форума и виждам темата - да ти е жива и здрава малката кукличка и само на добре да вървят нещата оттук нататък Hug
Ако с нещо мога да ти помогна, насреща съм Hug

# 94
здравей,
за този форум знам от моя приятелка,но все отлагах да вляза.синът ми е на 4г и половина к-то се роди , диагнозата бе-междукам.дефект.казаха ми( В 3 ГРАДСКА) да не си правя илюзии,че ще се изгради преграда от само себе си.не желая ,да те разтройвам с подробности.разбирам те много добре...страшно ми е трудно да ти пиша,з-то преживявам отново всичко,но смятам,че трябва морално поне да помогна.аз не знаех какво ме очаква...синът ми е най-хубавото нещо в живота ми,чаках го почти 6 години,и се роди с проблем, при нас всичко си бе нормално,кърмех го,той растеше, наддаваше к-товсички деца.при 1 операция на 1 г беше страшно.....)ще ме извиниш,но мисълта ми е малко объркана з-то се вълнувам) 11 мес 2005 г мина успешно 2 операция к-то бе планова.
при всяко дете е индивидуално,но 3 градска са най-добрите,всичко е на ниво там.цял живот ще сам благодарна на педиатрите там и най-вече на хирурга д-р Пламен Митев той спаси моето слънчице.ако искате  му се представете от мое име-валя-видин. никога няма да мога да се отблагодаря.най-добре въпросите си задайте към лекарите.
в момента синът ми расте и е прекрасно дете,пазим го да не боледува,затова не ходи на детска гр-на.сега сам в софия ,работя тук,ако с нещо мога да помогна с удоволствие,ще го направя
желая леко раждане и кураж, всичко ще е наред!

# 95
  • Мнения: 266
Зия, как сте?
С нетърпение чакаме следващите добри новини!Дай знак, че ставате все по-силни!  Hug   bouquet

# 96
  • Мнения: 252
Здравейте   Hug  Grinning

На  17 октомври най-накрая се  прибрахме  в  къщи със Софи  Grinning

Не съм писала,  защото все  нямам време ...
Малката все  още  има  проблеми с храненето. Ядем  много бавно и по малко. В къщи няма сонди и разчитаме само на  това , което изяде  през  устата, а  то все  още е доста малко, макар  и количеството да се увеличава всеки ден. Днес за пръв  път  успя да  изяде  50 мл на едно хранене за  около 1 час! Което си е супер  за  нас имайки предвид , че преди ядеше максимум по 30 мл за  час ... Давам й по всяко време, когато поиска дори и да е  през 10 мин., не я  оставам да спи повече от  3 часа ... През  ноща я  будя на 3, 4 часа  Crazy
Целта е да яде над 300 мл за  24 часа за сега сме  малко под 300. Надявам се  днес  да успея да дам  повече  Wink
Храним се с  изцедана  кърма и от  време  на  време  малко АМ - аптамил по препоръка на  педиатъра, защото АМ било по-калорично от  кърмата, за да  качи по-бързо.
Пробвах  да я  уча да суче  от  гърдата , ама нищо не става. Незнам  дали въобще  някога ще  се  научи, а  би било супер за  мен, че  с  тая  помпа  и миене на шишета се  натоварвам  още  повече  Rolling Eyes
Леко по леко  качваме грамачета , бяхме 3160 като  ни изписаха , на  24 сме  на  преглед и ще  видим колко сме  качили Wink
В общи линии вече почваме да се съвзамаме  от този кошмар!
По отношение  на операциите и сърцето, всичко е перфектно според  докторите. На  преглед сме  чак на 14 ноември. Сега в  петък ще  ни махат  малко конци и другата седмица останалата част.
След  прегледа на 14 ноември ще  пиша  повече  подробности за сърцето.
В момента взимаме  прахчета фурантрил и каптоприл.

Това са  новините от  нас. После  ще кача  малко скорошни снимки на  Софи  Grinning

Много  целувки от  нас    love001

Спокоен  и слънчев  ден    Nature Sun With Face

# 97
  • Мнения: 4 414
страхотно! все така да продължавате!  Hug
чакаме снимки Wink

# 98
Колко е хубаво щом всичко приключи както трябва .Радвам се от сърце и душа .Дано и аз се радвам по скоро защото това чакане и неизвестното е много мъчително .

# 99
  • Мнения: 2 242
Мддааааааа. Колко е хубаво да четеш добри новини. Направо прекрасно. САМО ТАКА!

# 100
  • Мнения: 2 327
Радвам се за вас Simple Smile Само хубави новини от тук нататък!

# 101
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Mного,много се радвам за вас!!!Бъди силна мама на още по-силното момиче!!!  bouquet
И ние бяхме 9 месеца на каптоприл и фурантрил и сега всичко е зад гърба ни.Ако знаеш колко е жилава и луда сега малката...Не мога да повярвам,че това е бебето от кувьоза.Пожелавам на сладката малка принцеска да папка и да наддава и това да и е престоят в болници за цял живот!

# 102
  • Мнения: 194


      Grinning  Много,  много се радвам!Сега с всеки изминал ден ще виждаш как става по-силна и енергична малката принцеса. Не се притеснявай, че не суче, постепенно и на това ще се научи, само бъди търпелива. Стискаме ви палци,  да се възстанови бързо и да започне да наддава. Само след два - три месеца, всичко ще е зад гърба ви и  ще се радвате на здраво детенце. Много целувки от нас и всичко добро.   bouquet

# 103
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   Добре дошли,Зия. Аз бях спокойна за вас,защото qneka беше така добра да ме осведоми,че сте добре. Много се радвам за София и за цялото ви семейство. Дано само хубави неща да ви се случват занапред. Прегръдки и за двете.    Hug   bouquet  Hug   bouquet

# 104
  • Мнения: 252
Благодаря ви  момичета  Heart Eyes
Ето тук съм качила снимките  на  Софи Wink

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=71328&view=1&photo=1

kanesta, мерси  много за линковете! Прочетох статиите, още не съм пробвала да храня  малката кожа до кожа, добра  идея  ще  пробвам  и така ... А това за  смученето на  кутрето и после  на  всички пръсти, някак не ми се прави  Rolling Eyes Не  искам да я тормозя и с това. Веднъж пробвах с  кутрето , но тя не  искаше да си отвори  устата толкова  и само се  дърпаше и плачеше. Много изстрада  милото  неискам повече да  го  мъча ...
..Може би да пробвам малко по-късно , след  един  месец примерно , като стане  по-голяма ...

Днес на  обяд  махнаха  конците и от  втората  операция. От  утре  вече може  да се  къпем, като всички нормални бебета  Crazy
Как ли ще се справим и с това  Blush
 newsm37

# 105
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно сладка кукличка Hug
Супер е, че сте си вкъщи Grinning
Зия, предполагам какви материали ти е пратила канеста и те наистина са от полза, макар че всяка майка се притеснява, когато бебето плаче и изглежда не харесва новото усещане. Може би просто трябва да опиташ да погледнеш на нещата от друг ъгъл - ти не мъчиш бебето. То просто се сблъсква с усещане, което за него е ново и непознато - а предвид че вероятно е имала процедури в устичката (сонди и т.н.), се плаши от ново докосване и очаква болка, без в действителност да има такава. Т.е. - проблемът е не в нещо мъчително, а в страх. Но ако държиш бебето да може да засуче в един момент (което е физиологичното нормално състояние на всяко бебе), то трябва полека да свиква с усещането за човешката кожа. Храненето на бебето голо притиснато до голата ти кожа е първата стъпка към това - а смученето на пръстите е една възможност за следващата стъпка. Но винаги съществува варианта да предлагаш директно гърдата, без да се минава през пръстите - първоначално се прави след хранене, на изпразнена с помпата гърда (за да се минимализира възможността от задавяне), за да може бебето постепенно да привиква с усещането и да свързва гърдата със сучене за комфорт, т.е. за нещо приятно - може би това е вариант, който ще се окаже по-удачен за вас?

# 106
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз за кърменето съм извадила само готови линкове от кърмаческия форум.Там заслугата не е моя.
  bouquet на всички,които са създали линковете и продължават да обновяват и превеждат!!!
Искам друго да кажа.Ама е много трудно да се напише.Затова мога да кажа мое лично преживяване,за да ми е по-лесно и да не се впусна в излишни тиради.Моята щерка беше месец в болницата.Диагноза- двустранна мекониална пневмония,увеличена тимусна жлеза.На три дни беше на 4 антибиотика.Каптоприла и фурантрила отначало и ги даваха профилактично.В един момент спират лекарствата и тя направо става още по-зле отколкото е била след раждането.Никой не знае за сърдечен проблем.Започват лекарствата и става по-добре.Казаха ми-сърдечна недостатъчност.Но никой не се наема да постави диагноза.Изписаха ми я с лекарствата.Аз влизах 10 дена да я кърмя,но там се тегли на кантар преди и след сукане.Така.Водихме я след като я изписаха на специалист детски кардио-хирург и той каза,че детенце е ОК и ще се оправи с лекарствата.Обаче майка и не можа да се пребори с чувството за вина и не можах да я науча да суче.Опитвах как ли не,но не стана.Просто знам,че проблема беше в мене,а не в детето.Моето мислене се беше променило и си мислех,че мъча детето.А сега знам,че не е така,но вече е късно.Изцеждане-успях само 7 месеца.Така,че може да се наредят нещата и при вас,бавно и полекичка.Важното е малката да пие кърма,а ако засуче още по-добре.Много целувки на малката и голямата от нас!!!

# 107
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
здравей Зия, радвам се че сте в къщи, как сте с храненето?
Ако бебка се е понаучила да суче от шишето и искаш да опитш това, което ти предлага Хедра - което е чудесно  bouquet тряба само дас продължиш да стимулираш свиженията на езичето, за да подобриш сукателните възможности Hug

# 108
  • Мнения: 2 543
Здравей, Зия!
Много се радвам, че бебенцето е вече при теб и дано неприятностите са вече зад гърба ви! Hug

Покрай Лъчко на Мама Иги се рових в И-нет и намерих една кратка брошура за храненето на бебета със сърдечни проблеми. Ето я: http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=4885 Направи ми впечатление, че обратно на това, което казват лекарите в България, се препоръчва бебето да суче от гърда, а не изцедена кърма от шише. При кърменето сученето, преглъщането и дишането били по-лесни за бебето. Твърди се, че така хранените бебета със сърдечни заболявания растат по-добре. Ако наистина има шанс малката София да засуче от гърда, струва си да се опита! Hug

# 109
  • Мнения: 74
Здравей и от нас! Радвам се че всико е ок ...дано всичко остане зад вас! А това за храненето....то ще се оправи...мога да те уверя че сме имали и други дечица хранени със сонда след оперативно дори почти им беше закърнял сукателния рефлек...но са се оправяли! Имай търпение..а това за кърменето...тя е още много слаба и изтощена от операцията и незнам дали е най удачно да и даваш да суче. По добре я щади. Така препоръчват нашите лекари, но ти я пробвай не се отказвай!!! Успех! Ще се видим на контролите!!!  bouquet

# 110
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
така съм радостна от събитията  Heart Eyes
Софи е много сладка и лъчезарна.  Grinning Зия - с много любов и търпение ще потръгнат нещата с храненето. Пък и хедра и Нина са с теб. Те са ненадминати в "занаята" си  Peace

Пак да кажа, радвам се за вас  Heart Eyes  bouquet

# 111
  • Мнения: 252
Момичета, днес  къпахме  София и след  банята я  храних и тя  изпи за  първи  път 70 мл !!!  Grinning  Grinning И то за  около 30 минутки сравнително бързо ... 
много съм щастлива  Laughing Сега  ще  видя  как ще е на следващото  хранене  към 23 часа !


Нина, мъжа  ми все  ме  кара да ти се  обадя, но откакто сме се  прибрали гледам , че Софи  има  напредък със сученето и си  викам да  поизчакам , да  не те  безпокоя  още.

Много  ми се  иска да може да суче  от  гърдата, защото това цедене  ми е  до  гуша дошло, а има и друго, вече  на  няколко пъти  ми се случва София да реве , защото е  гладна , а  аз  да  не съм се изцедила  още и става една  какафония  Crazy Понякога направо и забърквам едно АМ да  не чакаме, че тя като поревава малко заспива и след  това едвам я  будя  Rolling Eyes  Sad

Вчера пробвах малко да я  сложа на гърдата, замирисва  й на  мляко може  би, защото  почва да  отваря  уста  близо до зърното, но като се  опитам да  и го подам си върти главата и се дърпа, не  можа  да разбере, че  трябва да  го засуче  Rolling Eyes Капвам й капки в  устата, накрая  винаги започва да реве  и я  оставям. Та  на  такова дередже сме  за сега ...

# 112
  • София
  • Мнения: 3 972
Страхотно дете! Да е жива и здрава и всчко лошо да е зад гърба й! Възхищавам се на силата ви!

Тази снимка е страхотна:

Не съм виждала друго дете с такива очи! Изпращам ви цялата си положителна енергия! Praynig Praynig Praynig

# 113
  • Мнения: 175
Mомичета, трогнахте ме с тази история и цялата загриженост за малката принцеса и нейната смела мама Зия (а най-вероятно и тати заслужава аплодисменти) . Докато има такива хора като вас, някак си мъката става по-малка, а грижите по-леки.
С цялото си сърце ви желая с всеки изминал ден да печелите все повече битки и това хубаво личице да не спира да се усмихва на мама и тати. Hug Hug Hug

# 114
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Може ли и аз да кажа нещо...Пак.
Значи и аз го имах този проблем-докато цедя малката да плаче за папане.Затова цедях за следващото ядене,а кърмата изцедена преди това я затоплях на водна баня и давах нея.Първо хранех,а после цедях.Айде,лека вечер!!!Все така да папка София!

# 115
  • София
  • Мнения: 2 262
О, изчезнал ми е някъде постинга, и аз бях писала вчера като съвет към Зия подобно на Канеста! Така храня моя Лъчко, имам едно шиешнце кърма напред, а понякога и много шишенца стоят и чакат да бъдат изпити, когато яде по 15-20 мл на ядене, но това  си е нашия проблем  Sad!
А ако не искаш все пак да стои кърмата ти, малко измести твоя режим на цедене, да е с 1 час напред преди да дойде нейното време за хранене, това е още по-лесно ако имате режим някакъв! При нас той липсва, но все пак долу-горе се усещат нещата! И тогава и няма нужда да слагаш в хладилника, на стайна температура бебешката пържолка спокойно може да изчака толкова време да бъде изпапкана. Много ви стискам палци и ви чувствам близки! Кога ли ще мине и нашата операция и да оздравее моето малко и свидно момченце!Извинете ме за отклонението, темата си е на Софи!

# 116
  • Мнения: 190
Здравейте и от мен.
Много се радвам, че най-после сте се прибрали окончателно в къщи, така хем ще се успокоите и двете, хем София ще започне да се храни все по-добре и по-добре. Както ти казах и преди - няма нищо по-добро от домашната обстановка. Пожелавам ви все по-бързо да се възстановявате и да растете и дебелеете  Party. Обаждай се, когато идвате на контролни прегледи в клиниката (колкото и да не я обичаш), за да ви видя колко сте пораснали.

# 117
  • Мнения: 3 116
Зия, не бях влизала скоро във форума, но страшно се зарадвах като видях че вече сте си вкъщи  Hug Hug Hug

Много много целувки на бебка и оттук нататък да сте здрави, усмихнати и щастливи  Heart Eyes

# 118
  • Мнения: 4 585
     Мили мами, много се радвам за успехите ви. Всеки малък успех за нас е голям, всеки ден сме в Сървайвър.

# 119
  • Мнения: 252
Момичета, така  процедирам имам по 2, 3 дози в  хладилника  вече.

Иги, тази тема не е само на  София, когато я  направих, идеята  ми беше в нея  да пишат мами на дечица със сърдечни проблеми, за да  обменяме  информация, да си помагаме  и да се  подкрепяме!

Не знаех, че  твоят  Лъчко яде  по 15-20 мл  Rolling Eyes И той ли има  проблеми с  храненето , като нас ?  Rolling Eyes Ние уж почнахме  да ядем  по средно 40-50 мл на 3 часа, но като бяхме  на  консултация се видя, че  за една  седмица  сме  качили само 30 гр  Shocked От 3 160 на 3 190  Cry

Сега съм сменила стратегията - давам първо около 15-20 гр  кърма  и след това колкото изяде (около 20-30гр.) АМ Аптамил, което е много калорично. Дано вече да  качим, че  #Crazy

Иначе  по отношение  на режима на  хранене , няма  такъв. Ядеме когато се  падне, понякога на 1 час, понякога на 2 и на  3 , но по принцип гледам да няма  паузи от  повече от  4 часа, дори и през  ноща.

И аз стискам  много  палци за  Лъчи  Hug Много ще се  моля  за  него да  мине добре  операцията  и да се  възстанови възможно най-бързо и повече  никви болници и проблеми  Praynig

rogeste, ще гледам да се  обадя, ако си на смяна, ние  сме  на  преглед на  14 ноември Simple Smile

А  утре сме  на  преглед  при очен лекар, защото педиатърката  ни смята, че  имаме  проблеми с  вижданто  Rolling Eyes само това  ни липсваше сега  Sad Дано да няма проблеми  Praynig

Ритка  Hug, целувки и от мен!

# 120
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ako са ви теглили на различни кантари може да има грешка.

# 121
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това с кантарите е най-вероятната причина, но все пак може би е добре да обърнеш отново внимание на това как точно се храните и дали спазвате всички инструкции как се храни бебе със сърдечен проблем (почти изправена поза, малки количества, доста паузи за да може дишането да не се учестява). Ако по някаква причина приема млякото по-бързо, отколкото е удачно за нея, може в опитите си да диша и да се справя с потока мляко да изгаря повече калории, отколкото поема и теглото да не върви нагоре или дори да спада.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 07:46 от hedra

# 122
  • Мнения: 252
... почти изправена поза, малки количества, доста паузи ...
Точно така се  храниме и затова  понякога  отделяме  и по един  час за да се наядем. Иначе  за  дишането тя не се  задъхва, защото  сърдечния  проблем уж  нали е  премахнат и засега  всичко там си й е наред. Правиме  чести  паузи най-вече  защото се  унася  и заспива с  биберона  в  устата, научила се е , че  като го  притисне  с венците си той вече  не  пуска  мляко и така може да си го смуче  спокойно докато спи Crazy
А за  кантара и двата  пъти е  мерена  на един и същи кантар - електронен Rolling Eyes

Сега да се  оплача, днес ходихме да  ни прегледа очен  лекар  и се  установи, че  Софи  има бледи папили на  очите, тоест това  говори за  проблем със зрението.  Sad

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 10:50 от ziyah

# 123
  • Козлодуй
  • Мнения: 13
 LaughingЗдравей мила Зия!
Много се радвам, че при вас всичко е минало успешно.Искрено ви желая много здраве, нака от него да не се оттървете. Не се притеснявай за храненето малката пинцеса ще започне да се храни добре и ще дебелее.
Аз имах подобен проблем моята кукла е на 5г и 6м. , но се роди с порок на сърцето т.е. транспозиция на големите кръвоносни съдове и междукамерни дефекти, оперираха я на 20 дни защото имаше инфекция операцията мина добре, но имаше проблем с белия дроб и се наложи да махнат част от него, престоя и в реанимация бе 2месеца с много усложнения като продължителна апаратна вентилация, сепсис и т.н..Когато стана на 3месеца бе само 2,800кг и 62см, заради сондата се хранеше като малката Софи 15.20мл. за 3-4часа.За съжаление аз нямах възможност да я кърма, но въпреки всичко малката успя да навака  и сега е много палаво и енергично дете, за което никой не може да каже, че е имало толкова здравословни проблеми. Убедена съм, че  и вие двечките ще успеете да се спавите защото сте много силни и ние сме с вас. Целуваме ви

# 124
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много се радвам на постеженията на малките хора. Дано скоро има много хубави резултати и от други притесняващи се майки

# 125
  • Мнения: 252
Дани, много се радвам да чуя такива добри  новини !  Hug Твоето момиченце  е  герой ! Оттук нататък от здраве да не се  отърве и болници вече да  не види , само за раждане да влиза там Wink
Много  прегръдки от  нас!

Днес, не знам  какво й стана  на  София, но пак  започна да  не яде. Ама едва едва успявам да я храня с  около 30 максимум 40 гр и то  с  големи паузи между храненията по 4 часа. Ето сега от  11 часа яде чак сега  в  15ч. Чакам я да си поиска сама, а тя си спииииии ...  Rolling Eyes Много вяло яде , заспива или бута  шишето, дърпа си главата назад и реве  не  го иска  и това е ...
Тъкмо се зарадвах, че  почна да се  очовечава и пак спаднахме грамажа на  изпитото мляко  Sad Много ме е страх да не  започне  да  отслабва  Tired
Едва , едва сме  качили, на  консултацията  във  вторник бяхме  3 230 гр !! 40 гр  за една седмица  Rolling Eyes

Дани, искам да те  питам, как качваше твоята  дъщеричка  през  първата  година след  операцията, как ядяхте ?
питам въобще  всички мами, с бебета  били или в  момента в  нашето  положение
как качвате/хте ?
До колко месечна  възраст ще сме така с  яденето?
Дали като почнем пюретата положението  ще се  оправи или и там ще  има  борба за  всяка  лъжица ????


Много  съм изморена вече  Cry Така бленувам за нормално, яшно, здраво бебе!  Tired

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 16:19 от ziyah

# 126
  • Мнения: 219
Здравей миличка ,
много се радвам ,че вече сте по-добре! Не се притеснявай от трудното хранене. Изглежда децата , които имат, или са имали кардиологичен проблем имат проблеми и с храненето. В кардиологията видях ,че повечето дечица изглеждаха по-малки от връстниците си. Важното е да имаш търпение. Малкото ти слънчице го заслужава.Зная ,че си уморена от тревогите и недоспиването ,но ти си герой и ще се справиш с проблемите.
Силно те прегръщам и кураж.  bouquet

# 127
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
По-добре от mcheuz не мога да го кажа!Стискаме палци и сме с теб!!!

# 128
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Дани, много се радвам да чуя такива добри  новини !  Hug Твоето момиченце  е  герой ! Оттук нататък от здраве да не се  отърве и болници вече да  не види , само за раждане да влиза там Wink
Много  прегръдки от  нас!

Днес, не знам  какво й стана  на  София, но пак  започна да  не яде. Ама едва едва успявам да я храня с  около 30 максимум 40 гр и то  с  големи паузи между храненията по 4 часа. Ето сега от  11 часа яде чак сега  в  15ч. Чакам я да си поиска сама, а тя си спииииии ...  Rolling Eyes Много вяло яде , заспива или бута  шишето, дърпа си главата назад и реве  не  го иска  и това е ...
Тъкмо се зарадвах, че  почна да се  очовечава и пак спаднахме грамажа на  изпитото мляко  Sad Много ме е страх да не  започне  да  отслабва  Tired
Едва , едва сме  качили, на  консултацията  във  вторник бяхме  3 230 гр !! 40 гр  за една седмица  Rolling Eyes

Дани, искам да те  питам, как качваше твоята  дъщеричка  през  първата  година след  операцията, как ядяхте ?
питам въобще  всички мами, с бебета  били или в  момента в  нашето  положение
как качвате/хте ?
До колко месечна  възраст ще сме така с  яденето?
Дали като почнем пюретата положението  ще се  оправи или и там ще  има  борба за  всяка  лъжица ????


Много  съм изморена вече  Cry Така бленувам за нормално, яшно, здраво бебе!  Tired
Хм..и аз бленувам за същото....Адетето ми дори няма сърдечен или какъвто и да е проблем. Wink
Първия месец качи 700гр, после 500, после по 200, когато другите бебета качват по кило и кусур. Научих се да не броя килата на чуждите деца. Научих се да не и броя и яденето. Първите месеци беше едно ядене, редувано с повръщане, кой знае колко е изяла изобщо и то излизаше на фонтан. И все пак качваше- 100-200грама- колкото качи.
Искам да ти кажа, че колкото и да качи щом качва ,а не сваля значи е ок. И трудно и е на хранене, но в никакъв случай не я насилвай за яденето- получава се обратен ефект- веднъж ще изяде 20 грама повече и после ще се върна на 30 гр по- малко- радвай се че яде- колкото - толкова. Наблюдавай дали пишка достатъчно, свежа кожа симптомите на сърдечна недостатъчност- ако има такива и се радвай на бебето си. Hug

Общи условия

Активация на акаунт