църковен брак - моля за препоръки

  • 7 104
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Момичета, преди 5 години се омъжих, но тогава по ред причини несключихме църковен брак. Сега искаме и това да направим, та в тази връзка ме интересува коя църква е подходяща, колко струва този ритуал, какво се иска за него. Другото което е че нашият кум не е кръстен - може ли да имаме други кумове или този трябва да се кръсти?
И най-важното - къде мога да си намеря рокля или шивачка, но роклята да е качествена и красива?

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
За таксите и за шивачка не мога да ти помогна.
Ние кумувахме в църквата Св. София Много ми хареса църквата.
Кумът трябва да е кръстен, в църквата искат кръщелните свидетелства. А какво се носи за самия ритуал ще ти кажат в църквата. Мисля че трябваше вино и свещи, за друго сега не се сещам  newsm78

# 2
  • Мнения: 7 474
Да в Св.София е много хубаво  и в Св. Неделя също не е лошо. Обиколи ги и си избери. Ето ти сайт да разгледаш http://www.svatbata.com/index.htm

# 3
  • Мнения: 5 140
Ние се венчахме в Руската църква, много е хубаво там.
За цени и инфо там на място, че ние отдавна я свършихме тази работа, ценита може да не са актуални.

# 4
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
в църквата искат кръщелните свидетелства
мисля ,че искаха и документа за сключен граждански брак  т.к. само църковен брак не се признава в БГ май newsm78 newsm78
  bishop

# 5
  • София
  • Мнения: 478
Мога да ти препоръчам позната шивачка - преди време тя ми уши тоалета за бала. Изключително е прецизна в детайлите, изпипва нещата и според мен не се меси прекалено в избора на самия модел, защото някои направо си натрапват мнението. Ателието й е в Иван Вазов, съседка ми е.

# 6
  • Мнения: 686
Кумът може да е друг, не този, който ви е бил на сватбата, но задължително е да е кръстен. Иначе не са ни искали акта за сключен граждански брак, може би защото бяха в един ден.

# 7
  • Мнения: 456
Anaise, моята сватба беше преди по-малко от 2 месеца и църковен брак сключихме в Св. София! Препоръчвам ти я и с двете ръце!  bowuu

А за рокля ти препоръчвам Сватбен Център София в Младост до бизнес центъра. Обиколих всички други места в София - и испански и италиански и американски рокли мерих и нищо не си харесах. А в център София има страхотни рокли - български и много качествени! Цената не беше фактор, но там роклите бяха и с една "0" по-малко.

А за документите, искат кръщелните свидетелства на младоженците и на кумовете. Трябва ви и документа за сключен граждански брак, antich е права!  Naughty

Ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш и на лични. Успех!  Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ние се венчахме в "Св.Параскева", на Симеон и Раковска. Много голяма , красива и спокойна църква. Почти няма посетители , да не говорим за цигани и просяци /или поне  нямаше,  не съм минавала скоро /. Разходи се ,разгледай ги и ще си избереш. Там ще ти кажат всичко - какво е необходимо, колко се плаща и т.н.
 Колкото до кума, той може да се кръсти и дни преди венчавката, важното е да има кръщелно  .
 Весел празник.

# 9
  • Мнения: 2 214
Цитат
мисля ,че искаха и документа за сключен граждански брак  т.к. само църковен брак не се признава в БГ май 
   

Точно така

# 10
  • Мнения: 113
руската църква е най-готина, май цената беше 100 или 150 лв.

# 11
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
 Може и "Света Троица " до зала Фестивална-има къде да се паркират всички коли, има двор и е много красива и тиха!!! Намира се на най-високото място в София-Редута!!!! newsm10

# 12
  • Мнения: 127
Не съм се венчала в църква(преди 20 год комунистите не даваха)но сега всичките ми приятелки се шегуват с мен че трябва да го направя та и в следващия ми живот пак да съм свързана със съпруга ми---че не е за изпускане  Laughing
Не знам дали е вярно че църковния брак наистина свързва душите во веки веков newsm78

# 13
  • Мнения: 270
Ние се венчахме в Руската църква, много е хубаво там.

 newsm10
За самия ритуал доколкото си спомням искаха червено вино,погача,свещи и чаша за виното.Сумата беше около 80 лв.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 123
nie бяхме в св. Неделя и сме страшно доволни.Църквата беше украсена с много цветя,имаше хор и три попа.Ритуала не го претупват и на всички гости много им хареса.Цената е 160лв.,трябва да носите питка,вино и бонбони.А кумувете не е задължително да са същите от гражданския брак.

Общи условия

Активация на акаунт