До мамите на дечица с очила ходещи на градина

  • 741
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Здравейте момичета , от два дена сме с очила и ги понасяме сравнително добре Grinning  Предстои ни тръгване на градина и се притеснявам за някакви инциденти там. Има ли начин да я предпазя някак си от страни от такива работи. Освен напътствията да не тича и не скача силно , просто си нямам идея . А това да седи кротко и мирно е невъзможно  ooooh!
Споделете опит .

Отделно имам натиск от страна на свеки да я остава и тази година в вкъщи . Имам възможност на тръгна на работа , но няма да е проблем ако си остана . Не знам тези очила съвсем ни объркаха Sad
Благодаря предварително Grinning

# 1
  • Мнения: 318
Здравей!
 Не погледнах дали пише колко е голямо детенцето, но предполагам, че е около 4 г Simple Smile Няма никакъв проблем с очилата в детската градина и по-добре сега, отколкото когато станат по-големички 5-6 г., защото децата са директни и открити, а и много критични към различните. На 5-6 годинки биха могли да и се подиграват за очилата, да я осмиват. Докато сега все още са много мънички и ще я приемат такава каквато е.
Сина ми имаше стръбизъм (кривогледство) в градинска възраст и беше с очила, е сменихме няколко рамки и стъкла Laughing Купувахме нови почти всеки сезон, но.........това са бели ядове. Гледай да и купиш хубави рамки, с чупещи се рамене, защото децата така свалят очилата. Нека поставят специални нечупливи стъкла или плекси стъкло в оптиката. Ако не са астигматични стъклата струват около 25 лв, но си заслужава при положение, че ти пести тревогите. Недостатъка им е , че се издраскват по-бързо и трябва да се сменят, но детенцето расте толкова бързо, че вие така и така ще трябва да ги сменяте, защото му е пораснала главичка, сменило е диоптър и т.н.
Това е, което се сещам за сега.  Ако сте в София, за мен най-добрия педиатрично офталмологичен кабинет е в Медицинска академия, ако те интересува, ще ти обясня къде се намира.
Успех с градината!

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да не те плаша, но докато синът ми беше на градина се налагаше на всеки 6-7месеца да правим нови очила. Въпреки инструкциите ми. Децата са разсеяни. Или седнал без да иска върху тях, или някое дете го бутнало, или стъклото му паднало и т.н. Сега ще е втори клас и вече година и половина очила не сме сменяли.

# 3
  • Мнения: 2 839
Дискутираше се доста тази тема преди време
Ето я
КЪсмет  Hug

# 4
  • Мнения: 369
Дискутираше се доста тази тема преди време
Ето я
Късмет  Hug
Благодаря ти много  Hug
Мен ме претиснява най вече ако падне и си счупи очилата да не и влезне в окото стъкалце Thinking

# 5
  • Мнения: 318
Не се тревожи Laughing Попитай в оптиката за нечупливи стъкла, те ще ти обеснят Peace С тях няма как да попадне стъкълце в оченцето.

# 6
  • Мнения: 4 390
За мен темата е много актуална, защото другата седмица ще слагаме очила на
дъщеря ми (3.5 г) и едновременно с това идва време да тръгва на детска градина.
Аз също съм се спряла на нечупливи (пластмасови*плексиглас) стъкла,
които освен всичко друго са доста по-леки от обикновените стъклени.
Аз се притеснявам, че тя ще ги сваля и не знам учителките дали ще могат да се справят с ината й да не ги носи...
Благодаря на DiVA за линка. Peace
Ще следя темата.

# 7
  • Мнения: 318
Сина ми нямаше 3 годинки, когато ги сложи! И аз много се притеснявах дали ще ги носи, но той така леко и лесно свикна с тях, че после сам ме подсещаше когато забравех да му ги сложа. Имам наблюдения и на деца на приятели - сред децата 93-96 - има много с очила, но всички свикнаха много лесно и с голямо желание носят очилата си. Сложно става по-късно към 10-11 годинки, но до тогава имате много време Simple Smile

# 8
  • Мнения: 616
Синът ми носи очила от з години.Толкова е свикнал с тях ,че сам си ги търси и не ги сваля изобщо,но не мисли че така беше още от начало 1-2 седмици имахме проблеми не искаше да излиза на вън с тях за да не го видят децата,но сега сам им обяснява ,че ги носи за да му се оправят очите.В градината също нямах ме проблеми,но  в нашата група има още едно момченце с очила.Децата свикнаха да ги пазят е връщали сме се с изкривени рамки ,но какво да се прави без това не може.Не спирай детето колкото по рано тръгне толкова по добре.А за чупенето не се тревожи сега за децата задължително ги правят нечупливи моят син е падали с колелото и пак оцеляха. пожелавам ви успех в градината и дано скоро свикнете и не се тревожиш. Grinning

# 9
  • Мнения: 369
Днес говорих с госпожата в градината относно чупенето и свалянето на очилата , та тя ме увери да не се притеснявам от това . Тези деца които са с очила ги следят по обстойно и така . За сега си тръгваме на градина пък по натам ще видим как ще се развият нещата.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Сложихме очила преди повече от половин година.
В детската градина - никакъв проблем.
Повече от половин година сме с едни и същи очила, абсолютно никакви инциденти.

# 11
  • Мнения: 369
Нашият доктор ни каза да носим очилата само месец и половина и ако тогава не се е оправила ще има оперативна намеса  Thinkingно след това пак очила .Вие минали ли сте през операция или зависи какво е състоянието на очите . Ние имаме само кривогледство (доколкото схванах ) едното и око влиза по навътре към носа от другото

# 12
  • Мнения: 318
Да моето синче го оперираха, когато беше на 5 и половина г. носи обаче 2 години очила преди това. Нашия доктор искаше да го следи с израстването, защото каза, че очните мускули също порастват с детенцето и не иска да избързва с операцията за да не кривне пак в последствие оченцето. след операцията още около година беше с очила и ги махнахме. После още около 3 години ходи по 1 път в годината на контролни прегледи. Последният беше на 10. Тогава се пошегува, че ако не си покаже епикризата и пилот би могъл да стане Simple Smile. Не се тревожи, операцията е лека. успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт