въпрос относно количка

  • 1 656
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте, настоящи и бъдещи мами:)
И ние о4акваме бебе през зимата. Купихме коли4ка на ТСМ, която ни я продадоха като комбинирана - подходяща и за новородено и за бебе над 6 месеца, но нас ни притеснява, 4е подложката за бебето не става абсолютно равна, а е под лек наклон. Дали това ще е проблем и може ли да има някаква опасност за изкривяване на гръбчето на новороденото.

Ето линк към снимки на количката:     http://www.snimka.bg/album.php?album_id=60592

Това е максимума, който се накланя в легнало положение. Моля помогнете Sad

# 1
  • Мнения: 8 917
Аз бих препочъчала да изравните наклнона като сложите отдолу одеалце или някаква пелена Peace

# 2
  • Мнения: 409
Аз бих препочъчала да изравните наклнона като сложите отдолу одеалце или някаква пелена Peace
И аз така мисля. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 392
Много е хубава количката. Може наистина да се сложи нещо отдолу.

# 4
Благодаря Ви за отговорите  Grinning Количката и на нас ни харесва много, а и е на доста добра цена  Rolling Eyes Бяхме се притеснили, че няма да свърши работа за новородения бебчо  Joy

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Няма да е зле да поизравните малко. Чудно защо комбинирана количка има такъв наклон  newsm78  Понеже съдя по моята, която си беше съвсем равна, ми е интересно...

# 6
  • Мнения: 1 058
Когато купувах и аз много се чудих, затова купих три в едно. Най-добре е наистина да сложиш нещо отдолу.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
А не може ли да купите допълнително някакъв порт бебе с твърдо дъно, който да става на тази количка? Аз знам, че бебето трябва да е в напълно легнало положение.

# 8
  • Мнения: 1 101
Според мен бебето трябва да е в напълно легнало положение. Въпреки, че масово по магазините се предлагат точно такива колички (с лек наклон).   Но ако наистина сложите нещо отдолу, мисля че добре ще се получи  Peace  Количката и на мен ми харесва  Wink

# 9
  • Мнения: 1 910
Може би може  да си я ползваш и така щом наклона не е голям. Все пак децата, които например имат рефлукс ги държат легнали под 45 градуса. Щом лекари го разрешават едва ли лекия наклон на количката е чак такъв проблем. И ми е интересно как с пелена и одеалце се променя наклона. Може би визуално...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Може би може  да си я ползваш и така щом наклона не е голям. Все пак децата, които например имат рефлукс ги държат легнали под 45 градуса. Щом лекари го разрешават едва ли лекия наклон на количката е чак такъв проблем. И ми е интересно как с пелена и одеалце се променя наклона. Може би визуално...

В този случай не се ли слага цялото бебе под такъв наклон? Имам предвид, че то лежи в една равнина, която е под 45 градуса спрямо пода, например. А в количката ще има чупка в кръстчето, което всъщност трябва да се избягва.
Оф, как го обясних, дано да ме разбрахте  Confused

# 11
  • Мнения: 1 910
lila , и това е така. Но да кажем тя ще слага бебето малко "по-нагоре" и готово. Няма да се получава чупка при кръстчето. И ако някой се притеснява толкова от лекия наклон най-добре да си вземе количка, която напълно отговаря на изисквванията му. Защото не можете да ме убедите, че одеалца и пелени правят нещата по-добри. Освен може би някакво вътрешно удовлетворение, че са "взети" някакви мерки.

# 12
  • Мнения: 564
Няма ниакъв проблем за такъв малък наклон - това го каза и професорът по ортопедия от клиниката в Горна Баня, който води лекцията  на сп. '9 месеца' миналата седмица. А също така съм говорила и с педиатър от Пирогов по този въпрос.
Така, че - със здраве да си ползвате количката  Peace

# 13
Разли4ни мнения и малко се обърках:)

Когато купувахме коли4ката нямаше книжка към нея, защото в магазина я бяха изгубили и няма как да сме напълно сигурно 4е това е подходящата коли4ка, но нали голям мерак да купим Simple Smile)

В крайна сметка има и други алтернативи докато бебо стане на 6 месеца: кенгуру или стол4е за кола, но ми се струва 4е и стол4етата за кола са  с лек наклон ??? (поне от снимките в онлайн магазините).

Някъде бях 4ела из форума, 4е някои мами са доволни от коли4ките с лек наклон, защото бебо не повръщал.




# 14
  • Мнения: 1 910
Florian, аз детето си го возя от един месец в количка със слаб наклон. Не са забелязани някакви проблеми за сега. Не твърдя, разбира се, че това е правилния вариант.
Кенгуруто е хубаво нещо, ако е добре измислено. И пак не всички стават за съвсем малки бебета.
В столчето за кола детето също не е легнало 'на равно'. Добре е да е някаква по-добра марка, защото те покриват доста изисквания. Бих ти препоръчала и в него да не слагаш одеалца и тем подобни. Хората са го мислили с ортопеди и са гледали и сигурността на детето в колата. В България има ортопеди, които препоръчват да се слага одеалце, но не се ли притесняват, че така променят нещо върху което вече някой е мислил вече, не знам. И дали точно тези промени няма пък да доведат до някакви проблеми. В Холандия, Германия и Белгия не съм видяла до сега някой да прави някакви "подобрения" в стил 'направи си сам', каквито са препоръчвани в България.
Та с две думи, каквото и да правиш важното е ти да намериш някакво логично за себе си обяснение и сама да си вземеш решение.  Wink

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 18:04 от 7of9

Общи условия

Активация на акаунт