Агнешки кебап с кисело мляко

  • 647
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
   Гледам има доста теми за агнешкото, та реших и аз да си постна моята любима рецепта за агнешко, имайки предвид, че доскоро го ненавиждах  Mr. Green!
   Слагам около 500-600 гр. месо / за предпочитане от бутче, но може и от каквото имате /
                          4-5 средно големи главички лук
                          1 морков
                          2 супени лъжици бршно
                          150 мл. бяло вино
                           1/3 кофичка кисело мляко с разбито в него 1 с.л. брашно
                          олио, чер пипер, червен пипер, сол и магданоз
   Нарязвам месото на хапки и го осолявам! Запържвам леко, а после наливам и малко вода, за да го задуша! Като стане почти готово, оставям водичката да изври и да остане на мазнина и с решетъчната лъжица го вадя в една чиния! Докато месцето се задушава си нарязвам лука на полукръгчета, а моркова на дребни кубчета, които задушавам в същата мазнина, която е останала от месото! Не обичам много мазни ястия, та за това не го правя в отделни съдове, а и после миенето е по-малко  Crazy! Като поомекне лука, слагам брашното, запържвам леко, а после и червения пипер и наливам водичка и сол на вкус! Като започне да ври добавям месото и винцето и го оставям да си къкри на слаб огън.
   Малко преди да го сваля от котлона слагам малко смлян черен пипер, киселото мляко и половин връзка ситно нарязан магданоз! Сервира се със сварен ориз или картофено пюре!
   П.С. Цялата работа я готвя в 3л. тенджерка, че моите мъже повече от 2 пъти едно нещо не хапват  Crazy! А според това колко искате да ви е гъст кебапа можете да сложите брашно в млякото или да го пропуснете  Mr. Green! Аз по принцип слагам всичко "на око", та малко трудно мога да обясня точно как трябва да изглежда, но става много вкусно   chef!

# 1
  • Мнения: 2 427
Звучи много добре,аз нали съм почитателка на Афганската кухня ,а там доста често се среща комбинацията кисело мляко-месо,мога да кажа че е доста вкусно и определено много екзотично.
И аз до преди няколко години не понасях агнешко,но сега ако мога ,само такова бих яла.
Бравуссс за рецептата! Wink

Общи условия

Активация на акаунт