Моята рецепта за задушено агнешко

  • 1 288
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Снощи правих за рождения ми ден задушено агнешко, малко по-различно от първоначалните ми намерения, но се получи много добре и реших да ви постна рецептата.
Рецептата е малко " каквото имах в хладилника и ако може да се готви само"  Embarassed LaughingПредвид, че съм с малките разбойници сега и още едвам се справяме много оценявам втората част за самостоятелното готвене Simple Smile
Агнешко бутче се измива, почиства и нарязва на големи късове. Нарежда се в тава без да се запържва. Отгоре се нареждат 2 глави лук на шайби( ако имате зелен, още по-добре), 6-7 скилидки чесън нарязан на парченца, 5-6 средно големи кисели краставички( на кубчета), 6-7 малки морковчета ( или 2-3 големи) на кръгчета. Отстрани се разбива 1 малка кутийка доматено пюре с 2-3 големи лъжици за готвене брашно, 250 мл червено вино и 400 мл вода( може и повече, да ви покрие месото) и се заливат месото и зеленчуците. Отгоре слагате масло на кубчета и малко олио. Затваряте с капак ако има съдината ви или с алуминиево фолио и задушавате 40 мин. След това отваряте и оставяте да се запече.
Аз поднесох върху канапе от картофено пюре с пресен магданоз.
Не съм слагала никакви подправки, защото сега кърмя и не искам да дразня стомаха на малката, но според мен малко лют червен пипер, черен пипер и дафинов лист биха били на място. Става почти като винен кебап, но се пече Simple Smile и е с агнешко.
Да ви е сладко!  bouquet

# 1
  • Мнения: 141
Ммммм, благодаря за рецептата!   bouquet
Следващият път ще сготвя като теб.   chef Звучи ми вкусно, значи няма да се разочаровам.  Grinning


Честита ти дъщеричка и от мен!!! Много щастие за твоето семейство желая от сърце! Heart Eyes Peace

# 2
  • Мнения: 7 091
Ммммм, благодаря за рецептата!   bouquet
Следващият път ще сготвя като теб.   chef Звучи ми вкусно, значи няма да се разочаровам.  Grinning


Честита ти дъщеричка и от мен!!! Много щастие за твоето семейство желая от сърце! Heart Eyes Peace

Благодаря ти за хубавите пожелания!!
Само ЗАБРАВИХ ДА ДОБАВЯ В РЕЦЕПТАТА- сложих и сурова зелена пиперка! Извинявам се, просто съм пропуснала. Embarassed

# 3
  • Мнения: 780
Днес го направих, но с телешко и пропуснах краставичките, че нямах. Добавих дафинов лист, червен пипер.. стана много вкусно!   chefСпоред мен носи още подправки! И мисля да пробвам следващият път да сложа 1-2 картофчета на кубчета. Tandoori, благодаря за идеята   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 091
Днес го направих, но с телешко и пропуснах краставичките, че нямах. Добавих дафинов лист, червен пипер.. стана много вкусно!   chefСпоред мен носи още подправки! И мисля да пробвам следващият път да сложа 1-2 картофчета на кубчета. Tandoori, благодаря за идеята   bouquet

Моля!  bouquet Радвам се, че ти е харесало. Съгласна съм,че носи на подправки, аз просто не посмях да сложа заради кърменето  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт