Ако имаш гост чужденец за 3 дни, къде да го заk

  • 1 075
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 883
Мами, помагайте...
Скоро ще имаме гост от Европата, който ще разчита на нашето гостоприемство точно 3 дни. Аз все мисля и не мога да измисля как и къде да го забавляваме през това време, кой хотел да изберем за нощувката му и въобще все едни такива глупави на пръв поглед въпроси..
Обаче нека заедно да обсъдим следната ситуация- посрещаме го на Аерогарата в София, закарваме го до хотел Х ( предложете хотел, който може да се наложи да платим ние, ако той не се сети да го направи ), и след това какво?!?
В коя кръчма да го заведем, в клуб ли някой да бъде, на кино ли..?!
Има една гадна вероятност да сме без кола по това време, което скапва тотално ситуацията..

Обясних в общи линии положението..
Предложете някаква програма за неориентирани като мен.

Имам молба към модераторите да преместят темата в Клюкарника, защото необяснимо и за самата мен защо, съм я пуснала на неподходящо място.

# 1
  • Мнения: 2 309
Липсата на кола май означава да си седите само в София, освен ако не наемете рент-а-кар или не пътувате с автобус. Ако се навиете интересно ще му е според мен в:Рилски манастир, Старият Пловдив, Етъра и пр.готини кътчета. ако си останете в Сф, може да посетите Драгалевски манастир и да се връткате из центъра по Царя и Раковска, може да идете до Художествената галерия и май това е newsm78Кръчми дал Бог, една дискотека за вечерта и общо взето това е.

# 2
  • Мнения: 5 228
Можете да го заведете в Драгалевския манастир и да го съчетаете с посещение във Воденицата - автентичен български ресторант, който се намира малко под манастира. Там има български народни танци, които са много интересни за чужденците.

# 3
  • Мнения: 432
Можете да го заведете в Драгалевския манастир и да го съчетаете с посещение във Воденицата - автентичен български ресторант, който се намира малко под манастира. Там има български народни танци, които са много интересни за чужденците.
Peace Воденицата наистина е готино място за чужденци, много се впечатляват, само гледай да запазиш предварително маа, защото е много посещавана кръчма. За хотел - зависи от финансите, но Даунтаун на Васил Левски е 1 не евтин, но добър хотел (и най-важното - на супер място). Иначе може да отидете до Ал. Невски и да разгледате и криптата с иконите - интересна е, а и срещу що-годе прилична сума (по бегли спомени), има и гид, който говори чужди езици (т.е. може да си починете малко от обясняване  Grinning). Освен това малко история не пречи - така че градинката на бившия мавзолей, бившия партиен дом, а защо не и Народното събрание, Президенството, Двореца, театъра и т.н. Сещам се, че в криптата на Руската църква имаше мощи на 1 светец (ако не греша) и хората оставят листчета с желания...Въобще 1 разходка в центъра със сигурност ще ви уплътни 1 ден, ако не и повече. Може да отидете и до Националния исторически музей, има какво да се види (само не купувайте сувенири от там - в подлеза на Президенството има по-голям избор на по-добри цени). А през останалото време - кръчми и шопинг (това винаги се харесва)  Laughing Ами за друго май не се сещам...Дано да съм ти помогнала поне малко. Успех и весело изкарване Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 440
Приличен хотел в централната част на София е не по-малко от 50 евро на вечер за чужденец. По-огледай се за хотел, който ви е удобен на вас, щом има вероятност да сте без кола. В центъра на града още може да се види природо-научен музей, ботаническата градина. Някои чужденци харесват също да посетят и Витоша - в почивните дни достъпът е лесен с лифтовете.

Общи условия

Активация на акаунт