Чуденки

  • 675
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Имам аз едно чудене тези дни. За мнозина от вас вероятно то ще се стори революционно, защото  е свързано с последните облагородяващи столицата действия на така почитания и обожаван  ни кмет.
Гледам, че почти всички централни булеварди и по-големи улици са разкопани. Кипи плодотворен и будещ възхита във всеки редови столичанин труд. По медиите се говори какъв заем е изтеглен за  тези ремонти. До тук всичко добре.
Но онзи ден след като отвориха булеварда пред пазара Ив.Вазов и след 10 дневно избикаляне докато си стигна до дома се замислих - защо аджеба правиха ремонт баш тука ? Та пътя си беше добре. Не напънах мисловната си дейност в тази посока особено. Рекох си - е кво пък, щом са решили, нека да го ремонтират, ще стане още по-гладък...и си продължих.
 Но днес минавайки през самия квартал в такава дупка се натресох, а избягването на останалите кратери с които са осеяни малките улички ми костваше доста усилия. Та пак се замислих аз за тези ремонти.
Някой ще ми каже ли дали се ремонтират някъде вътрешностите на кварталите ? Да не би само нашият квартал да е така пренебрегнат ? Поне планират ли се действия и в тази посока? Или ремонта е предназначен само за "лицето" на София, където всъщност няма чак такива ями, но пък заслугите по инициативата са видни отдалече.
Може би има някакъв друг замисъл....   Thinking Това се чудя аз, интересно ми е вие как виждате нещата.
Само не ме плюнчете в реда на мисли, че българина все е недоволен, все търси нещо скрито и не оценява безкористните и филантропски усилия на хората от народа, имащи по случайност управленски правомощия.
Просто си разсъждавам докато лавирам и подскачам из кварталните трапове.... newsm78

# 1
  • Мнения: 899
До голяма степен всичко е едно театро. Но си има и полезни страни. И аз се чудех какво му се ремонтира толкова на Стамболийски, като си беше съвсем наред.
За вътрешността на кварталите - в Младост 3 се ремонтираха тесните улучки, казвам със сигурност за тази пред блока на родителите ми, където бяха едни ужасни трапища..Та това е хубаво. Предполагам и в други квартали се оправят тези неща.
За Бойко не ми се говори, макар да съм запозната с доста неща "от кухнята". Мога да кажа, че при него поговорката "Всяко зло за добро", важи с пълна сила  Wink

# 2
  • Мнения: 1 462
Аз също имам чуденка за столичния асфалт.  Газиха валяците по Околовръстното, но едни 200 метра път към Младост са тотално зле - старият асфалт е изкопан, отдолу стърчи арматура, пукат се гуми.  Като се напълнят дупките с дъждовна вода е кошмар - бях в такси (професионален шофьор), когато си изкриви джанта от удар в дупка.  Или пък точно преди това опитно поле на багеристи има някакъв 15 сантиметра висок асфалтен слой, водещ от никъде до никъде.

И още един въпрос, щото съм лош.  Когато на "Софийска вода" и се наложи да сменя остарелите тръбопроводи какво ще стане?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Додо, и аз имах подобни размисли. Често минавам покрай телевизионната кула и никога не съм имала проблеми с дупки, бабуни или други подобни там. Ама на, човекът решил да се асвалтира. То лошо няма, но дупките из кварталните улички си седят. Добре поне, че в моя квартал си ги знам и ги преодолявам използвайки различни тактики.

# 4
  • Мнения: 2 212
Додо, извинявам се, действително не е точно по темата за ремонтите... но освен за това, не знам какво се прави за бездомните кучета и докъде стигнаха нещата там, но миналата седмица бях в София, в доколкото разбирам водещия се елитен квартал Борово...е за 200 метра разходка между блоковете се чувствах като в Сървайвър относно носещите се на глутници бездомни кучета... ooooh!

# 5
  • Мнения: 928
В кв. Хладилника запълниха дупките по малките улички. Скоро, обаче тези дупки пак ще се отворят, а някои от тях вече са се отворили. Страшни майстори, страшен ремонт Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 1 072
Аз пък друго се чудя. Дали у Софето са чували за Временна организация на движението. Защото ми се наложи да пътувам из големата ни и светла / Бог да я благослови / столица и влизам в улица, а краят й заприщен от ремонт. Никой не беше шчел за необходимо да предупреди за това  в началото. Отиваме с гълъбчето ми на вечеря, а под паметника на Св. София.......... познайте - задръстване. Тежка пътностроителна машинерия в центъра на кръстовището вдига нек`ва сонда, а автомоилите около нея щъкат. Пред централна гара се промъквахме слаомирайки м/у валяци.........


    У наше село, като искаш да прокопаеш улица ти искат проект за временна организация на движението иначе те глобяват. Нека ни що`т сме селяндури.

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
За "Шипченски проход" чух, че този месец започват подмяна на целия асфалт плюс трамвайните релси плюс слагане на нови водопроводни тръби. Ако действително е така, то ще бъде голям прогрес. Макар малките улички пак да си останат като лунен пейзаж, то поне по "Шипченски проход" няма да се налага да караш с очи отворени на 16, нерви опънати до скъсване и в очакване всеки момент да попаднеш в един от хилядите кратери. Ама ще пиша как върви ремонта и как е станало, чак като го видя с очите си и го изпробвам с гумите на колата си. Дотогава - "Москва не вярва на сълзи".

# 8
  • Мнения: 18 542
Петко Тодоров по мое мнение го ремонтираха основно заради това, че като вали проливен дъжд и там където се съединяват двете платна та да стане двупосочно ставаше езеро буквално и леки коли не можеха да преминават...сигурно и други проблеми е имало де ...не знам  newsm78
Иначе улиците из квартала са...просто нямам думи, особено моята красива полу-павирана, полу-асфалтирана с широки ями и супер натоварена уличка.

# 9
  • Мнения: 750
Хммм ... И аз си се чудя едни чуденки в тази посока. Най-вече защо този колосален, нечуван и невиждан до сега благоустройствен размах трябваше да се развихри отведнъж и в не най-подходящия момент. Все пак след средата на август повечето нормални работещи хора вече се завръщат от почивката си.

Но пък как иначе щеше да се усети какво се прави за нас, простосмъртните, за да ни се усложни ... упс! грешка!, да нисе подобри живота?! Заемът бил закъснял, туй била причината. Видиш ли ...

Отсечката на бул. Д. Несторов до пазара Иван Вазов въобще не беше за ремонтиране, ама нейсе ... Покрай сухото - и мокрото ... Явно обаче лунния пейзаж вътре в кварталите не е достатъчно мокър ...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
Ами и аз днес се чудех за Стамболийски... Какво пък не му беше наред...

Да не говорим, че има един нов начин да се монтират каналите - да стърчат капаците им...

# 11
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И още един въпрос, щото съм лош.  Когато на "Софийска вода" и се наложи да сменя остарелите тръбопроводи какво ще стане?
Добра мисъл  Mr. Green

Трапищата в нашия квартал си седят и то не само по малките улички. По Черковна има няколко момента от Ситняково надолу, които ако не ги знае човек може направо да се утрепе Close. Булевардът пред офиса също не е тиха уличка, него съм го пустосвала многократно - продължават да оформят релеф трамвайните релси Twisted Evil, никакви индикации, че ще почва ремонт скоро. За преките отзад няма смисъл да говоря, там е чудо на чудесата Sick и вина имат не само строителите - около офиса поне хората чинно си зариха и подравниха, даже има вече няколко тротоара, по които може да се ходи.

Що се отнася до течащите в момента ремонти - хич не ми се вярва, че тия 2 пръста асфалт, които сложиха по алея Яворов примерно ще изтраят и до пролетта. Това е един вид 'цялостен кърпеж', пак ще се изрови и ще хлътне. Дано не изляза права, защото всекидневно пътувам по тоя път и всяка дупка пряко ми се отразява на джоба. А, щях да забравя - още в петък, когато отвориха дясното платно беше минал един течащ пясъко/бетоновоз и вече беше оа*кал чисто новичкия асфалт. Не ми се вярва да е организирано почистването на такива неща, като се разходят няколко дни колите отгоре пак ще се оформят любимите ми бабуни около светофара, не вярвам някой да не ги помни.

Общи условия

Активация на акаунт