Играчки за 2 годишно?

  • 2 462
  • 40
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам нужда от съвет какви нови играчки да купя за Дариа?

Това, което тя много обича са книжки. Всяка седмица, а и по-често се купуват книжки и книжки и книжки... Тя си ги 'чете' сама, рядко удостоява и мен с честта  Mr. Green, знае коя за какво е, коя кой я е купил и няма скъсана ни една. Чудесно.

Другото с, което се забавлява са бебета и имаме поне 5 такива с колички, ванички и прочие.

Много ми се иска да й купя нещо различно и не измислям все още какво. Дали да е от онези 'центрове' тип къщи, или кът за бебе или и аз не знам какво или да й купя дъската на "Чико" за рисуване или нещо друго, с което да рисува.

Има разни конструктори тип Лего, но интересът й е нулев.   Sad

Топки също обича, но колко топки са й нужни все пак...

Дайте идеи.

# 1
  • Мнения: 3 491
Ако има някакви игри на учене на форми например. Например от типа кутия, на която от всяка страна е изрязана различна форма (правоъгълник, триъгълник ...), и детето трябва да пъхне формата в съответната дупка. Подходяща за тази възраст е и рисуването с пръсти (развива и креативността, и тактилността), така че блокче за рисуване и нетоксични водни бои също стават.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Моят син много се забавлява с кубчета с картинки - едните /дървени / са с животни, а другите / пластмасови / - с разни предмети от ежедневието - ножици, ютии, маси, столове и прочие ...

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Може би е малка, но какво мислиш за моделин? Има големи комплекти с формички за изрязване. Или по-едри мъниста за низане. Цвети много си играеше и със сервизчета  и дребни плюшени играчки.

# 4
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
 -Играчки за разпознаване на цветове и форми
 -Кубчета
 -Пъзели с 3-4елемента
 -Музикални инструменти
 -Бои,моливи,пастели и много хартия
 -Пласмасови животни и хора

# 5
  • Мнения: 253
Детска кухня cook  нашата е от по-големите - има шкаф, фурна, котлини, малка мивка, етажерка и плот за готвене. Купихме  я на дъщеря ни за втората годинка и тя все още си играе с нея, а покрай нея и малкия. Много обичат да си играят на ресторант и да ни питат какво искаме за вечеря /обяд/ и ни го поднасят. Допълнително продават различни аксесоари за кухни Grinning

# 6
  • Мнения: 1 001
След като:
Другото с, което се забавлява са бебета и имаме поне 5 такива с колички, ванички и прочие.

Дали да е от онези 'центрове' тип къщи, или кът за бебе
е добра идея!

Никола също се заиграва с къщите на Александра. Освен това се кефи на колички с дистанционно.

# 7
  • Мнения: 5 877
Иса, защо искаш да й вземеш още играчки - видимо добре си играе с тези, а идва Коледа, не я презатрупвай - остави й пространство сама да изобретява. В къщи има купища и не мога да ти кажа как се сепнах, когато я заведох това лято при майка ми и детето си игра месец и половина предоволно с една моя стара кукла, няколко кутии, малко пластмасови съдове от кухнята и купчинка мидички.
Има страхотен игрови потенциал в старата ти блуза, в кашона от телевизора, в кухненската фуния и дори в брошурите от супермаркета (от седмица играем с тях на магазин, адски е доволна).

Ако си твърдо решила да купуваш, вземи й дървени играчки - сега пуснаха тук-там по магазините. Везни, дървено влакче, дървени кубчета... легълце за бебето.
Кукли за куклен театър, както и самия куклен театър.
Черна дъска и тебешири.
Но тези неща спокойно могат да почакат до Коледа, когато у вас така или иначе ще се съберат адски много играчки.

# 8
  • Мнения: 491
При моя син, също на 2 год. , фаворит са кубчетата; едни рингове, които се нанизват на шиш; гумени животни (приличат на истински - в смисъл - с адекватни цветове и пропорционални размери); е естествено - количките - предпочита да са малки, реди си ги една след друга; колелото и мотора с акумулатор;  

# 9
  • Мнения: 1 001
 offtopic
Иса, защо искаш да й вземеш още играчки ...
Това е друга тема. Никола от 18.09. е на детска ясла и мислим да ги занесем там. Или на 30.09 на базара в 22 у-ще

# 10
  • Мнения: 5 877
Не е оф-топик.
Казвам го, защото ми се струва, че Иса е като мен - аз непрекщъснато се оглеждам за нов вид играчка... обаче това е геометрична прогресия, не аритметична Simple Smile

Клисуров, за да видиш какво е офф - ти ли си правил тез снимки?
http://www.klissurov.dir.bg/black_sea_coast/index.htm

# 11
  • Мнения: 2 214
Мисля че може да и купиш голям камион.
Ще си вози куклите в тях.
Ще си вози кубчетата за да си построи къща.
Ще си вози книжките от книжарницата:)
Нищо че е момиче моя син си играе с кукли а с колата си събира играчките и ги вози в коща за играчки.

# 12
  • Мнения: 1 113
Количка за бебетата, сервиз за готвене, магнитна дъска за рисуване, пластелин с дъска и фигурки ...
Иса, ние като влезем в детски магазин я оставям сама да си избере. Въпреки че вече съм на принципа подарци - по празници. Лили има прекалено много играчки и аз като Анда забелязвам, че играе с по-обикновенни неща.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Аууууууу мерси за многото предложения.

блажка имаме за формите. Играе си, но явно няма да има пространствено мислене. Чак се учудвам колко е тъпичка милата, а аз обяснявам и обяснявам. Може ли да ги яде тези бои за пръсти? Защото сигурно ще опита.  Embarassed

Incandescent Нула внимание на кубчетата. Явно си е с мозък на абсолютна жена  Laughing

Лекси и Дариа играе с дребни играчки. Не е ли опасно ако тръгне да го яде този моделин? Дребните мъниста сигурно ще й харесат.

anhesa Явно рисуването е следващо... А сме в прясно боядисан апартамент.

toni_n точно нещо такова имах предвид.

Анда До сега си игра с моите щипки Simple Smile Много ми хареса идеята за дъската обаче... Аз не съм привърженик на подаръците с повод. Купувам като смятам, че нещо е необходимо, а за празниците почти нищо.  Embarassed Тъй като роднините знаят, че аз купувам дрехи и играчки обикновено ми дават пари - аз избирам. Така че няма да е затрупано по Коледа. Просто искам да й взема нещо, което да й развива мисленето. Нейния тип мислене, защото конструкторите явно не са за нея.

winterИмаме камион. Играе си,но не много.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Safo ако я оставя сама да избира тя взема или книжка или топка или кукла. Все едно и също.

Общи условия

Активация на акаунт