нормално ли е толкова да ми личи

  • 4 714
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте мили мами (бъдещи и настоящи),
може да ви се стори глупав моя въпрос, но моля кажете ми своето мнение...
в края на втория почти в третия месец съм, но ако ме погледнеш ще кажеш, че съм най-малко в петия ... корема ми расте буквално с часове - вечер си лягам една, сутрин ставам друга ...
говорих с моята лекарка и първоначално каза, че било от хормоните, после каза, че сигурно съм увеличила храната, което не е вярно - почти нямам апетит ...
та въпроса ми е нормално ли е толкова бързо да ми расте корема - та аз ако от сега изглеждам така, кой знае как ще съм в деветия месец   33uu

# 1
  • Мнения: 8 917
здравейте мили мами (бъдещи и настоящи),
може да ви се стори глупав моя въпрос, но моля кажете ми своето мнение...
в края на втория почти в третия месец съм, но ако ме погледнеш ще кажеш, че съм най-малко в петия ... корема ми расте буквално с часове - вечер си лягам една, сутрин ставам друга ...
говорих с моята лекарка и първоначално каза, че било от хормоните, после каза, че сигурно съм увеличила храната, което не е вярно - почти нямам апетит ...
та въпроса ми е нормално ли е толкова бързо да ми расте корема - та аз ако от сега изглеждам така, кой знае как ще съм в деветия месец   33uu
Ако си много слабичка е възможно така видимо да ти е уголемен корема Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 359
Мила, а следиш ли си килограмите? Доколкото разбрах нама разлика в килограмите, а само ти расте коремчето?
Може да задържаш вода  newsm78 Опитай да ограничиш солта, за да се чувстваш по-леко  Hug

# 3
  • Мнения: 4 621
А възможно ли е да са две бебчета Thinking?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
И при мен така още от началото рязко си личеше, а до четвъртия месец не качих и грам - дори краката ми отслабнаха. Едно е, че задържах вода в последствие (а може и в началото), второ бебето така беше застанало към края, че стърчеше право напред и ако ме погледнеш в гръб, щеше да кажеш, че не съм и грам бременна! Имах приятелки, които все ми повтаряха в 8-9 месец, че такъв корем не са виждали!

# 5
  • Мнения: 1 104
Различно е. Ако според лакарката ти всичко с теб и бебето е наред няма от какво да се притесняваш. Лека бременност.

# 6
  • Мнения: 1 986
  Наистина при всеки е различно Thinking-на мен до 3-ия месец не ми личеше-бях качила 2 кг.,а моя приятелка за това време-10 ShockedВъпреки това,всичко си беше нормално с нея и бебето,така че,наистина е индивидуално-разбери все пак дали не задържаш течности-не е хубаво Naughty

# 7
  • Мнения: 2 274
   Споко! Аз с първото дете нямах корем до 5 месец, но имах плочки на корема, та за това  Mr. Green! Сега с второто съм като теб! В началото коремът ми растеше с огромна скорост, а сега почти спря-в 7 м. съм! Да не говорим че в началото от всичко ми се гадеше и почти не ядях и не качвах килограми! Незнам на какво се дължи по-бързият растеж в началото! Една приятелка и тя беше така! В 6-7 месец я питаха, защо още е на работа, не е ли време да ражда  Sick и от тогава до 9м. коремът почти не помръдна! Роди едричко бебче - 3500  Mr. Green!
   Не мисля че задържането на вода се отразява на големината на корема, но може околоплодните води да са повече / такова мнение изказа личната ми лекарка за бързия растеж на корема ми /! Когато се задържа вода като цяло се подуваш  Sick!
   Лека бременност и не се притеснявай излишно

# 8
  • Мнения: 2 171
И на мен ми личеше още във втория месец, а в четвъртия изглеждах "много бременна". В крайна сметка в деветия месец бях със значително по-малък корем от други майки, а родих голямо бебе - 3.900 кг. Всичко си е индивидуално, но аз си го обяснявах с това, че нямам кой знае какви мускули на корема, които да задържат растящата матка.

# 9
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
за разлика от теб аз се претиснявах че до 6-ти месец ме мислиха за "понапълняла"
явно обаче всичко е нормално и да личи много и да не се забелязва - споко - наслаждавай се на бременността си

# 10
  • Мнения: 407
На мен също ми личи още от 2 месец,но сега почти не ми помръдва коремчето,а бебчо си расте.Не съм съгласна,че това зависи  колко килца си била преди да забременееш,защото моя позната забременя същите килограми каквито и аз(42кг) и до 6 месец не и личеше,че е бременна.На мен ми казваха,че ми личи много защото съм много слаба,а на нея и казваха,че не и личи поради същата причина.  #Crazy
Първите 3 месеца качих 8кг,а сега почти спрях да качвам.  newsm78
Според мен всичко е индивидуално и две еднакви бременности няма.Щом всичко с теб и бебо е ок не виждам за какво се притесняваш.
Успех и лека бременност.

# 11
  • София
  • Мнения: 245
Напълно е възможно. Една моя приятелка (на която съм кума Wink) в момента е в 9 месец. Личеше й от втория - много. Сега е огромна Shocked А иначе е слабичка. До сега е наддала 15кг. - напълно в нормата - но имам чувството, че всичките са й се лепнали на корема  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 000
И на мен първият път започна да ми личи още от 2-3 месец. До края качих 27 кг и изглеждах много грамадна. Вторият път обаче ми пролича чак към 6-ия месец и качих 13кг.

# 13
  • Мнения: 339
Към края на втория месец, както не ми личеше, корема ми за няколко дни стана повече от очевиден Shocked. Ей така, изведнъж, направо с часове се променяше Joy След това нещата се задържаха и започна да си расте равномерно. Някъде по това време на бременността нарасналата вече матка се "вдига" /излиза от таза/-предполагам, че затова така изведнъж почваш да изглеждаш бременна. Нормално е Crazy
Желая ти лека и спокойна бременност!

# 14
  • Мнения: 3 334
и аз в 3м. изглеждах като в 5м.Личеше ми много,но качвах равномерно.Просто явно е до структора.Лека бременност и не го мисли Hug

Общи условия

Активация на акаунт