Следобедно хранене?

  • 449
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

от известно време имам проблем със следобедното хранене. Папахме кърма, но я отказа \макар че пак я "лъжа" чат пат\, минахме на каша, може би около месец, сега отказа и нея. Давам и кисел, намачкан банан с бисквити и кърма и разни такива боламачи, ама всичките ми се струват безумно сладки и нещо не съм обедена, че това е храната.
 Въпросът ми е с какво мога да я храня следобяд, като хем да и слагам по малко кърма, хем да не е толкова сладко?
 Някой ми беше казал, че можело до се дава домашна юфка. Днес питах баба ми и тя каза, че я прави с прясно мляко и яйца!  #Shocked

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 770
Ами всички останали плодови пюрета (които не са с банан)? Ябълка, тиква, круша, сини сливи и т.н. даваш ли? При мен киселът е точно такова плодово пюре с малко разтворена каша. За мен това е идеалната следобедна закуска... Редувам ден плодово пюре, ден плодово с каша. Кърмата я получава преди или след това (обикновено около един час диапазон) - в зависимост от това дали скоро се е събудил и е жаден от съня, или пък след това, ако не е спал скоро и заспива сучейки.

# 2
  • Мнения: 7 106
Понеже и мойта мадама ми отказа следобедната цица от доста време вече,аз се цедя и правя кашите  и с кърмата или пасирам пресни плодове и добавям мляко.Значи един ден давам каша с плодово пюре на следващия пасирани плодове с мляко.Правя комбинации от 2 плода,например :авокадо с банан,банан и ябълка, ябълка и круша, ябълка и грозде,тези дни мисля да и предложа и дюля.Хапва около 160-180 гр. и издържа спокойно до вечерното хранене.
Кисели няма да давам,защото са само нишесте и преварени сто пъти плодове.Не виждам смисъл от тях.

Общи условия

Активация на акаунт