L-karnitin...

  • 2 016
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Здравейте,
Купих си крос-тренажор и сега съм се отдала на всекидневни тренировки с него. Мисля обаче за по-добър резултат да почна да приемам и L-karnitin. Изчетох доста в нета за него, но един въпрос ме интересува, а не намерих отговор на него. Една позната е приемала L-karnitin докато е спортувала. След като спира да спортува, спира и приема на карнитина. В последствие обаче доста напълня (след много опити не може да свали качените килограми) и тя смята, че това е в резултат на него. От всичко, което изчетох разбрах, че организма свиква с него и в един момент вече не действа,... но никъде не видях, че е възможно спирането на приема му да доведе до напълняване. Чували ли сте подобно нещо?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На мен не ми действаше добре. Получих сърцебиене, бях отпаднала. Спрях го и се оправих. Не мога да кажа, че съм отслабнала, още повече че се дължи на него.

# 2
  • Мнения: 686
Не съм чувала след спиране на приема му да се напълнява. Напротив имам познати, които доста добре изглеждат, след като са го вземали. Но аз лично съм против такива препарати.

# 3
  • Мнения: 2 673
   L-karnitin се взима след консултация с диетолог или добре обучен лекар, който ще проследи целия ти статус. Изхождайки от начина ти на живот и параклиничните ти показатели!!!

# 4
  • Sf
  • Мнения: 808
   L-karnitin се взима след консултация с диетолог или добре обучен лекар, който ще проследи целия ти статус. Изхождайки от начина ти на живот и параклиничните ти показатели!!!

Другото, което е важно да се отбележи, че L-karnitin се приема от активно спортуващи за повече енергия. L-karnitin спомага разграждането на натрупаните мазнини. Но само прием без спорт не е хубаво да се взема! И определено трябва консултация с лекар, защото на хора с ниско кръвно налягане или други проблеми със сърцето L-karnitin не влияе добре  Naughty
Честно да Ви кажа отказала съм се от такива допълнителни хранителни добавки, движение и правилно съчетание на храните Simple Smile

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Моето мнение относно Л-карнитина е ного противоречиво. Имам позната, която преди 2-3 години благодарение на Л-карнитин и активно спорт, отслабна от 70-71 кг. до 47-48 и продължава да ги задържа. Но имам и приятелка, която миналата година пи Л-карнитин плюс велоергометър и беше с около 10 кг. по-лека /по-слаба/, от колкото е в момента. И точно поради такива случки, за които съм чувала, продължавам да се убеждавам, че е най-добре диетолог да ти изготви програма. Може да е срещу някой лев, но поне ще ти е от полза. А не да се чудиш коя диета да подхванеш и защо не ти действа тази или онази диета  Wink

# 6
  • Мнения: 2 237
Лично аз ,спортувах активно и вземах Л-карнетин.Свалих 12 кг за 6 месеца.После обаче ги качих пак (но след раждането,което може би е от значение).
Незнам дали след спиране на приема му се напълнява,ще се консултирам и ще пиша...

# 7
  • София
  • Мнения: 897
При мен комбинацията от велоергометър и L-карнитин нямаше ефект. Може би не съм го пила достатъчно- само 1 опаковка. newsm78 След като спрях да го пия започнах да си отслабвам. Може обаче това да се дължи на нормализирането на хормоните след раждането, защото започнах приемането му много скоро след като бях родила, когато хормоните все още не бяха нормализирани. След това всичко си стана по естествен път.

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 707
Пих Ел-Карнитин преди тренировка. Миналата седмица изпаднах във въглехидратна дупка и се облажвах системно със сандвичи и прочие забранености. Спрях Л-карнитина и тренировките и веднага започнах да качвам  Crazy

# 9
  • Мнения: 1 063
По принцип карнитинът се разглежда като аминокиселина, заради химическата си структура. Но за разлика от аминикиселините не се използва за синтез на белтъчини, в организма чрез карнитина се повишава използването на мазнините като енергиен източник.
Добавките от карнитин съществуват под различни форми - L-Carnitine, Acetil L - Carnitine и др. Терапевтично се изписват и за подобряване на сърдечната дейност, но аз съм пила (и в момента си ми стои този Acetil L - Carnitine - уж мн. по- ефективна формула за горене на мазнини, дават го и за дори, когато не тренираш, само с диета) - нещо не ми понася. Той е на прах и е мн. приятен с вкус на лимон, май беше. Ползвала съм и SLM Concentrate- билкова формула с L-Carnitine и може да се каже, че бях доволна. И двата продукта са на Musashi, но и цените им са доста. Не знам как ще го допия този  Acetil L - Carnitine, защото усещам някакъв дискомфорт - потене, замайване, ей такива неща. Съчетавам го с крос-тренажор, който имам в къщи и само тогава, накак си го понасям. Познатите ми твърдят, че си самовнушавам, но не знам, аз съм тип вегетарианец и смятам, че и това е от значение. Дълго обмислях какво да ти пиша, за да не те разколебая, но май нещо ми се струва, че при употребата на Acetil L - Carnitine задържах кг., той е метаболитен продукт на L-Carnitine. Ако минаваш през фитнес зала можеш да попиташ инструктор за употребата на L-Carnitine, или пък лекар, но на моя продукт си пише точната доза и кога да се взема- 1/2 ч.л. 20 мин. преди тренировка. А ако не тренирам си има друга схема за прием. Успех!

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 06:13 от Ив

Общи условия

Активация на акаунт