Бебе на един месец с хрема-моля, дайте съвет!

  • 22 814
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте!

Моля ви, посъветвайте ме какво да правя... Малкият ми син се зарази от големия с хрема преди две седмици. И тази хрема продължава вече две седмици. Изчетох всичко възможно, но навсякъде пише, че за толкова малки бебенца се препоръчват промивки на нослето, но не и капки. А той милият не може да диша през носа, даже отказва да суче. Правя промивки, но след половин час положението е същото. Моля ви посъветвайте ме какво да правя. Някой имал ли е подобен случай? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 866
Пробвай с помпичка за нос. Ако са течни сополките е много ефикасно. Аз често съм ползвала.

# 2
  • Мнения: 1 942
Незнам дали са разрешени коларголови капки за толкова малко бебче. Правят се в аптеките или се вземат за разрваряне пак от аптеката и вършат чудеса. Питай педито и след като обереш с помпичката секретите капваш от тях /имат срок на годност 7 дни/. При нас за ден два и подсушават нослето. Обувай крачката яко.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
На тази възраст, доколкото знам, се ползва само физиологичен рзтвор. На моята беба и беше почти постоянно запушен носа , но с разтвора се оправяше. Пробвай и с аспиратора.
Питай педито - може да има нещо друго, което може да се сложи newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз зная, че в такива случаи се ползва физиологичен разтвор. Ефект от него наистина има.

# 5
Благодаря на всички за съветите. Продължавам с физиологичния разтвор и помпичката. Днес педиатърката ми изписа капки Maxitrol за очите и нослето. Надявам се да имат ефект, че много се измъчи милия с тази хрема.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще проверя какви капки ни направиха в аптеката по рецепта, черни са като въглен, но ни мина хремата, а я носихме още от родилния дом. За един ден и вече не хърка така, сополките намаляха. Peace

# 7
  • Мнения: 643
Ще проверя какви капки ни направиха в аптеката по рецепта, черни са като въглен, но ни мина хремата, а я носихме още от родилния дом. За един ден и вече не хърка така, сополките намаляха. Peace

 Точно тези капки са Коларгол, но не съм обедена, че стават за едномесечно бебе.  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
На нас ни ги изписа педиатър, Джули беше на 1 месец и две седмици, не вярвам да си прави експерименти лекаря с нас Thinking

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 22:46 от Буболина

# 9
  • Мнения: 176
Малко късно, но все пак се надявам да помогна.
Освен физиологичния разтвор, който се капва непосредствено преди хранене /за да може бебче да суче по-покойно/, на нас ни предписаха капки за очи и нос. Но случаят не беше хрема, а стафилококи и затова давахме капките въпреки крепката възраст на бебка...разбира се в много разреден /като часове/ вариант. Така че не се притеснявай и лед като вече имате конкретен лек - действайте смело! Дано по-бързо се отървете от проблема със запушеното носле. Стескам палци  Peace

# 10
  • Мнения: 281
Моя син на 40 дни изкара вирусен грип с хрема и кашлица и т.н. За нослето ползвахме "Стеримар" (струва около 6-7 лв). След спрейчето използвах и аспираторчето и детето си дишаше нормално! А коларгол (черните капки) са страхотно ефективни, но ние май ги ползвахме по-късно.
 Hug

# 11
  • Мнения: 1 063
Благодаря на всички за съветите. Продължавам с физиологичния разтвор и помпичката. Днес педиатърката ми изписа капки Maxitrol за очите и нослето. Надявам се да имат ефект, че много се измъчи милия с тази хрема.
Според мен трябва да се консултираш и с друг лекар,макситрол на едномесечно бебе звучи налудничаво-той съдържа антибиотик и кортикостероид.На вашата възраст ние слагахме стеримар или физиологичен разтвор и единствените възможни капки за малко бебе,според двама лекари-резоксим от 0.025%

# 12
  • Мнения: 315
Има и едно доста ефикасно кремче- Nisita. На нас то ни помогна много за същия проблем. Слагам малко на тампонче за уши и намазвам ноздричките. Използва се отделен тампон за всяка ноздра.

# 13
  • Мнения: 5 183
Има и едно доста ефикасно кремче- Nisita. На нас то ни помогна много за същия проблем.

И аз бях много доволна от това крем4е, препоръ4ано ми в една аптека.

# 14
  • Мнения: 1 058
Аз само промивам със стери мар и хремата отминава трудно, но минава. Не е хубаво да се използват капки за нос.

Общи условия

Активация на акаунт