домашна VS купешка козметика

  • 2 858
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
здравейте, мили мами. започвам тази тема само за да споделя с вас една неприятна случка... дано не ви досадя  Blush

наскоро имаше една тема за купешката козметика с линк от форума на абв (извинявам се на авторката на темата, че не я споменавам по име). вследствие ограничих тотално използването на козметика от магазина, а започнах да си приготвям маски по домашни рецепти. няма нужда да споменавам, че съм много доволна.

ОБАЧЕ

споделих с една позната, която работи за диор, за това и те с половинката й ме оплюха, че съм си мажела лицето със зехтин, вместо с някой купен крем. на всичкото отгоре ми се присмя девойката с репликата: "стига бе! оцетче на косата, зехтинче на лицето - направо салатка"  #Cussing out ...

# 1
  • Мнения: 1 540
Аз предпочитам "купешка" козметика, но пък не бих се присмяла на някого, който ползва домашно направени мазила. На който както му харесва  Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Аз лично специално за косата предпочитам домашни маски. Единствено те ми действат наистина - купените са по-скоро като балсам, пък и аз не очаквам чудодеен ефект от нещо подобно, което действа едва 2-3 минути на косата.
За лицето ползвам бадемово масло и масло жожоба от тези на Икаров като маска и много ми омекотяват кожата.
Но ползвам и друга козметика - лосион, тоалетно мляко, ексфолант, крем и т.н. Не съм се откзала от тях.
За мен комбинация от двата варианта най-много ми допада. Не мисля, че има причина за присмех.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми аз, като си помисля, никаква козметика вече не ползвам..........имаше времена, когато се мацотех яко с какво ли не..........ех, пубертет  Rolling Eyes.....но сега се чувствам по- добре........всмисъл, че не се съобразявам с това да не си размажа спиралата, да не си изям червилото, дали лицето ми стои мазно от крема..........пък и мисля, че от природните неща по- добри няма.........знам, че ще ви издразня, но да кажа, че моето бабче няма ни една бръчица..........лицето и е изопнато и румено.......а не е ползвала нищо.........

# 4
Аз ползвам купешка, но това само защото ме мързи да си забърквам разни маски и кремчета, иначе не виждам нищо лошо в това

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз ползвам и купени и саморъчно направени маски за коса. Правя си понякога и маски за лице и съм доволна. А скоро прочетох, че рецептата на София Лорен за красота била да си маже тялото със зехтин. И аз съм решила да пробвам. Laughing

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Само "купешка".
Нямам време да се занимавам с алхимии в нас Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз ползвам само купешка козметика, изобщо нямам време да забърквам каквото и да е вкъщи.
Но не ми пречат хората, които го правят, въпрос на избор  Peace

# 8
  • Мнения: 666
 Само купешка не за друго на теб зехтинче и оцетче може да ти действат добре , но аз ще се изприщя освен това ми е интересно как си приготвяш крем със слънцезащитен фактор и хидратиращ крем?

# 9
  • Мнения: 1 313
И аз карам на купешка. Нямам нерви да се занимавам да забърквам домашна, а и не виждам как ще докарам крем със слънцезащитен фактор в домашни условия. Гледам да избирам внимателно това, което купувам и вярвам, че козметичната индустрия е постигнала много неща.
Но всеки си преценява сам за себе си Simple Smile

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Когато имам време, си забърквам аз мазилата.
Когато нямам - използвам купешките.

# 11
  • Мнения: 35 951
Само "купешка".
Нямам време да се занимавам с алхимии в нас Laughing

определено предпочитам някой друг да ми бърка мазилцата  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
Използвам и комбинирам и двата начина за разкрасяване. Обичам да си разбърквам смеси, ползвам и готови продукти. Peace

# 13
  • Мнения: 14 486
и аз ползвам само купешка.
преди съм се мазала с кисело мляко и съм си правила маски от кори на тиквички например, но сега не го правя. ако в купешките мазила има вредни неща, в храната няма ли? зеленчуците, някои от плодовете са нитратни /слагаш си отрова върху кожата/, млякото също не се знае какво има вътре....тъй че за мен е едно и също, все отрови.

# 14
  • Мнения: 8 917
няма нужда да споменавам, че съм много доволна.

ОБАЧЕ

споделих с една позната, която работи за диор, за това и те с половинката й ме оплюха, че съм си мажела лицето със зехтин, вместо с някой купен крем. на всичкото отгоре ми се присмя девойката с репликата: "стига бе! оцетче на косата, зехтинче на лицето - направо салатка"  #Cussing out ...

И какво ти пука какво е мнението на околните, след като ти си доволна???
Иначе по темата - нямам време да правя домашни кремове и така или иначе си купувам Peace

Общи условия

Активация на акаунт