спират ли майчинството,като си дадеш детето на ясла?!

  • 734
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
това ми е въпроса.
понеже ми казаха днес,от яслата,4е до 1м ако не по4на работа...от социалните щели да ми спрат майчинството  ,а аз имам още 6м да взимам мизерните им 160лв,но все са нещо.
та се чудя дали пък да не я дам от февруари,когато ми и изти4а май4инството? а ина4е тя се приспособява доста добре,хи4 не е плакала днес...т.е. и харесва там....и не ми се ще да я спирам,но до месец едва ли ще си намеря сносна работа

# 1
  • Мнения: 6 315
Не Simple Smile. Спират майчинските, ако оставиш детето за постоянно оглеждане в дом. Ако си намериш работа ти се полагат 50% от 160-те лева до навършването на 2 годинки на детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
не го спират,взимаш 160лв до навършване на 2год на детето:)

# 3
  • Мнения: 1 035
тогава защо ми казаха така от яслата на дъщеря ми  newsm78
лично старшата сестра ме посъветва ако мога да избегна шефа ми да нау4и,4е съм си дала детето на ясла,4е имал право да се обади в соц. ,и да ми спрат май4инството  Thinking
а пък от яслата ми искат служебна бележка,която трябва да подпише именно шефа  Rolling Eyes
направо ве4е се 4удя кой е прав  newsm78
аз нямам намерение да по4вам работа и съм наясно,4е ако реша все пак да по4на някъде,ще ми се спре май4инството и ще си полу4авам заплата,вместо него.....но го има и вариянта да по4на някоя  работа без да съм на договор и да си полу4авам пак май4инските......  Mr. Green
и въпреки вси4ко,аз не смятам да работя...но те  щели да ми спрат май4инството  newsm78 нищо не разбирам ве4е  #Cussing out

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
тогава защо ми казаха така от яслата на дъщеря ми  newsm78
лично старшата сестра ме посъветва ако мога да избегна шефа ми да нау4и,4е съм си дала детето на ясла,4е имал право да се обади в соц. ,и да ми спрат май4инството  Thinking
а пък от яслата ми искат служебна бележка,която трябва да подпише именно шефа  Rolling Eyes
направо ве4е се 4удя кой е прав  newsm78
аз нямам намерение да по4вам работа и съм наясно,4е ако реша все пак да по4на някъде,ще ми се спре май4инството и ще си полу4авам заплата,вместо него.....но го има и вариянта да по4на някоя  работа без да съм на договор и да си полу4авам пак май4инските......  Mr. Green
и въпреки вси4ко,аз не смятам да работя...но те  щели да ми спрат май4инството  newsm78 нищо не разбирам ве4е  #Cussing out


Няма да ти го спрат, ако започнеш на договор някъде ще ти изплащат от майчинството само половината+това ще си получаваш и заплата. Ако не започнеш никъде работа, никой няма да ти спре майчинството въпреки, че детето ходи на ясла, ако започнеш някъде без договор ще взимаш цяло майчинство+заплатата си  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 910
Момичетата вече са ти отговорили.
Аз например дадох малката на 14юни ,а майчиството ми изтича на 17 септември и досега си вземам цялото майчинство.
Так че не се притеснявай!

# 6
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Момичета отварям тази тема, за да кажа,
че майчинството не се прекратява, ако детето се даде на ясла
Имаше пуснати подобни теми, но всичко това са спекулации.

Днес говорих с Йордан Христосков, управителят на НОИ и той каза, че няма да се прекратяват обезщетения. По-сигурен източник от това едва ли има.

Имам една молба, моля ви говорете със счетоводителите си, ако не са наясно, кажете и на познатите си, въобще разпространете тази информация, за да не се спекулира и да прекратят на някого обезщетението неправомерно.

За повече инфо тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151692.msg2899334#msg2899334

# 7
  • Мнения: 7 362
пък от яслата ми искат служебна бележка,която трябва да подпише именно шефа  Rolling Eyes
направо ве4е се 4удя кой е прав  newsm78
      Все не мога да разбера защо искат някъде служебни бележки  newsm78.Нека да ти кажат къде има такова условие родителите да работят.Това отпадна преди години и е пълна глупост.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз работя, дъщеря ми е на ясли, получавам 50% от майчинството, без никъде за нищо да са ми искали бележки  Peace

# 9
  • Мнения: 1 035
все още(вече 3ти месец) си получавам майчинството,а детето ми ходи на ясла.  Peace
една приятелка ми каза,4е можело да ми спрат майчинството социалните,ако докажат,4е съм лоша майка,която нехае за детето си и го зарязва в яслата....
но това,4е пия кафе с приятелки след като си оставя детето в яслата не ме прави лоша майка,нали?!  Thinking
от такава гледна то4ка можело да ми го спрат,но и това не е мн сигурно...просто е споделено от приятелка,а не от министъра  Mr. Green
та така,още 2м ще си получавам майчинството и после ща не ща,ще си търся работа  ooooh!

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
все още(вече 3ти месец) си получавам майчинството,а детето ми ходи на ясла.  Peace
една приятелка ми каза,4е можело да ми спрат майчинството социалните,ако докажат,4е съм лоша майка,която нехае за детето си и го зарязва в яслата....
но това,4е пия кафе с приятелки след като си оставя детето в яслата не ме прави лоша майка,нали?!  Thinking
от такава гледна то4ка можело да ми го спрат,но и това не е мн сигурно...просто е споделено от приятелка,а не от министъра  Mr. Green
та така,още 2м ще си получавам майчинството и после ща не ща,ще си търся работа  ooooh!

Абсурд  Stop Социалните пък изобщо нямат общо с майчинството  Peace

Общи условия

Активация на акаунт