кремче за нова кожа?

  • 1 072
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 610
Мами, наскоро колелото ми изигра екшън и сега като ми зарастват раните отдолу ми расте чисто нова бебешко-розова кожа на почти цялата дясна половина на лицето и почнах да се чудя каква козметика ще трябва да слагам като се обели всичко.
За момента слагам само вазелин и крем "бочко" естествено, но после?
Белези ми казаха, че няма да останат, затова няма да ми трябва крем за премахване на белези, но все пак това е много нежна кожа там и не мисля, че всякаква козметика ще е подходяща за третиране.
По принцип кожата ми е много мазна и ползвам кремове с матиращ ефект през деня, а вечер овлажняващи за мазна кожа, но сега не ми се струват подходящи.
Сега лятото много харесвам този с витамин Ц от нетната оферта на Ейвън, защото е много лек и не ми се поти лицето от него и си мислех дали мога да го нанасям и на розовата новост?
Някоя от вас ако е попадала в подобна ситуация ще се радвам да ми сподели опит.
Също така ако може да ми кажете и какви почистващи продукти за лице да ползвам сега? За момента си ползвам старите, но ги нанасям само на лявата половина на лицето, а дясната я мия с краставичния сапун на Дов или пък само с вода изплаквам.
Иначе, както се шегува една приятелка - "Виж какъв хубав пилинг си направи"  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо - никакви кремове от каталожна търговия!!!!   Naughty Naughty Naughty Ама никакви в твоя случай.

Второ - никакви кремове, без питане до дерматолог  Stop Това не е обикновен и безобиден случай. Дори някой тук да е има опит, всяка кожа си е различна. Най-добре е да отидеш на дерматолог и той ще те посъветва какво да слагаш. Ако все пак не ти се ходи - избери си крем от медицинска козметика, която се предлага в аптеките - Виши, Ла Рош, Авен, Еуцерин и т.н.  Peace

# 2
  • Мнения: 870
Моя позната имаше подобен проблем и се маза с крема Vitassin, купува се от аптеките, не е скъп и беше много доволна от него.

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз също съм на мнение ,че трябва да се консултираш с дерматолог и да използваш медицинска козметика Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 610
благодаря на мамите, които ми отговориха
честно казано не ми се ходи по лекари повече, а и белег няма
затова ще отида в аптеката и ще купя медицинска козметика
все пак фармацефтите са достатъчно компетентни за консултация
нали  Grinning
малко ми се свидят паричките, при все цялото снаряжение от кремчета с което вече разполагам, но живота е гаден  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 835
Можеш да прескочиш и Виши.
През деня ползвай крем с фактор поне 15. Имай търпение, лицето се възстановява по-бързо и не оставя белези, както другите части на тялото.  Peace

# 6
  • Мнения: 35 949
кожата ти е младичка /новичката/ и е лесно ранима от слънцето - мажи я с крема със СПФ 30 /поне/ дори когато си у дома или простираш на балкона например, защото може да ти се появат петна по новата кожа или дори цялата да стане по-тъмна от старата; за известно време забрави и ексфолирането на новата кожа

# 7
  • Мнения: 1 254
благодаря на мамите, които ми отговориха
честно казано не ми се ходи по лекари повече, а и белег няма
затова ще отида в аптеката и ще купя медицинска козметика
все пак фармацефтите са достатъчно компетентни за консултация
нали  Grinning

НЕ!!!!!!!  Shocked
фармацевтите далеч не са компетентни!! - моля те, недей!
То и аз не съм компетентна в случая, но ще ти кажа най-общо:
1. не знам какъв е сапунът на Дав, но сапуните са силно алкални по принцип и е твърде възможно да навреди на младата кожа. Освен това нараненото място все още няма нормални защитно-бариерни функции.
2. продуктът, който ще използваш, не трябва в никакъв случай да съдържа парфюмна композиция! много е рисковано.
3. не си взимай крем с вит. С - колкото и да е символично присъсътвието му в тези кремове, просто, защото е водноразтворим и много трудно се стабилизира, би могъл най-малкото да повлияе на нормалната пигментация на кожата в тази област, защото повлиява метабилитния цикъл на меланина. Освен това е киселина ....
4. спф фактор навярно ще се окаже наложителен.

отиди на дерматолог!  Peace
Успех.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Не ползвай крем с витамин Ц и задължително слагай крем с фактор, за да избегнеш пигментацията.

# 9
  • Мнения: 201
Моя позната имаше подобен проблем и се маза с крема Vitassin, купува се от аптеките, не е скъп и беше много доволна от него.
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 328
Към това, което е писала Веси_Талодерма, мога само да добавя, че съм особено доволна от защитния крем за чувствителна кожа на Dermophil - Soin D`eau. С фактор 12 е и прави кожата като бебешка - мека и копринено нежна. Медицинска козметика тоже. Няма парфюмиращи съставки и филтърът не е химически.
За измиване на кожата бих се спряла на Авен колд крем - безсапунна и безароматна композиция.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 610
то и да не искаш да ходиш на лекар като ти е писано се случва
та днес получих овации колко бързо и добре заздравява мястото
просто ненормално бързо
и така се оказа че напразно съм се притеснявала толкова, защото както казах нараняването е повърхностно, а не дълбоко и няма нужда да влизам в голям разход
благодаря на всички мами, които ми помогнаха със съвети
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт