Плаче по време на хранене

  • 689
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Откакто на Ивайло му почнаха коликите е някакъв ад по време на хранене.Изяжда половината и започва да плаче и нищо не е в състояние да го успокои. Ако това стане и му дам шишето- пак се почва .Това продължава час . След това вече не му давам, защото си огладнява точно на часа и храната не може да се преработи. Направо не знам какво да правя, на всичкото отгоре от няколко дни малко спи - не се събират и 10 часа. Ако някой е имал такъв проблем, кажете как се справихте?

# 1
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
И ние много страдаме от коликите! Както напоследък чувам от различни страни - кардинално решение на проблема няма. Все пак донякъде облекчаващо действат капки /Саб Симплекс и Еспумизан/ и готов комбииран чай против колики /може да се приготви и вкъщи-по една щипка лайка, семе от копър и семе от анасон се кипват в 150 мл вода/. Днес попаднах в едно списание на още някои методи за успокояване - носене на бебето в раничка тип "кенгуру" или на ръце в същата поза; плътно увиване в одеялце; леко затопляне на коремчето или...шум от прахосмукачка!!!
Успех!

# 2
  • Мнения: 5 228
...Изяжда половината и започва да плаче и нищо не е в състояние да го успокои. Ако това стане и му дам шишето- пак се почва .

Какво ще рече "изяжда половината"? От шише ли даваш? Ако кърмиш от гърдата, имай предвид, че на два месеца бебето вече суче много по-силно и ефективно, отколкото в началото, така че се наяжда по-бързо. Ако бебето ти сега суче по-кратко, това не е проблем.
Докато суче го дръж във възможно най-изправено положение и от време на време му давай възможност да се оригне.
Виж и тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

# 3
  • Мнения: 102
Храня го с кърма, която изцеждам и му давам в шише.Пропуснах да кажа, че когато не плаче избутва биберона с език или го дъвче - възможно ли е да са зъби   newsm78?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 254
И ние много страдаме от коликите! Както напоследък чувам от различни страни - кардинално решение на проблема няма. Все пак донякъде облекчаващо действат капки /Саб Симплекс и Еспумизан/ и готов комбииран чай против колики /може да се приготви и вкъщи-по една щипка лайка, семе от копър и семе от анасон се кипват в 150 мл вода/. Днес попаднах в едно списание на още някои методи за успокояване - носене на бебето в раничка тип "кенгуру" или на ръце в същата поза; плътно увиване в одеялце; леко затопляне на коремчето или...шум от прахосмукачка!!!
Успех!
лайката е доста силен алерген и не особено подходяща за бебе на 2 месеца....

kerry, коликите са "нелечими", просто се израстват. Не се опитвай да оправдаеш нищо със зъбите. В БГ, за съжаление, много често за всичко са виновни зъбите... А защо не пробваш да му даваш от гърдата? Какъв е бил проблема? Тук има много майки, които биха ти помогнали, ако решиш да опиташ да го "накараш" да суче от теб. До колкото знам на гърдата коликите са много по леки или по-точно по-малко се усещат..
Дано да мине всичко и да забравиш Simple Smile

# 5
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
лайката е доста силен алерген и не особено подходяща за бебе на 2 месеца....
Съгласна съм, именно за това споменах за готовите чайове, които се предлагат в аптеките!!!
И аз съм чувала, че когато бебко яде от гърдата, коликите са по-слаби, но личният ми опит го опровергава! Все пак опитай и този вариант-може пък при вас да има ефект.
Стискам ви палци всичко да мине по-бързо!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 254
лайката е доста силен алерген и не особено подходяща за бебе на 2 месеца....
Съгласна съм, именно за това споменах за готовите чайове, които се предлагат в аптеките!!!
за съжаление в купените чайове понякога също има лайка, например в този на хип  Confused

Общи условия

Активация на акаунт