Възможно ли е в пералнята ми да е проблема?

  • 2 902
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 818
Закъсала съм го от известно време с прането си и понеже чета тук в темата за рекламите кой от какъв прах за пране е доволен, реших да се допитам до вас по този ми проблем.
Пробвах всички прахове, които успях да изнамеря по магазините. Ама всички наистина. Като почнем от най-евтините и стигнем до най-скъпите. Ами нищо не може да изпере петната от дрехите. Става дума най-вече за дрешките на малката и покривките за хранене. Увеличавах дозата, температурата, слагах предпране, какви ли не фокуси прилагах и нищо!
По едно време купих Рекс за бяло пране, вече и до него бях опряла, защото всичко друго ми мина през ръцете, няколко пъти изваждах дрехите перфектни и след това всичко се върна по старому.

И взех да се питам възможно ли е да има някакъв проблем в пералнята, за да не се изпират дрехите. Макар че изобщо не мога да си представя какъв ще е проблемът. Топли водата, взима си прахта, не я тъпча прекалено много...
Дайте идеи какво да правя. Да викам техник, който да ми се изсмее Laughing или да се боря пак с праховете. Thinking

# 1
  • Мнения: 329
За доброто изпиране , доколкото знам имат значение и оборотите на пералнята, незнам твоята каква е  и откога имаш този проблем?!

# 2
  • Мнения: 3 818
Пералнята ми е Горение, имам я от шест години, проблемът ми е като че ли от месец-два. Пере на 500оборота (или 550, не съм сигурна, но не е толкова важно).
Все си мислех, че е от праховете, ама чак пък всички да не перат. А и чета, хората са доволни от един или друг. Едва ли малката се цапа чак толкоз непоправимо, че само нейните дрехи да не щат да се изперат.
Вчера например извадих един чорап напълно мръсен, все едно не е влизал в пералнята. И това ме хвърли в оркестъра окончателно Crazy

# 3
  • Мнения: 532
И аз съм със същия проблем  Peace
Ако някой каже, че мръсни дрехи от кал, плодове, шоколад или сладолед му излизат изпрани от пералнята да свирка как я прави тази магия - ще черпя...

# 4
  • Мнения: 3 251
До колкото знам оборотите са за центрофугата...Ако имаш проблем с петната,третирай ги предварително с препарат за тях и после в пералнята.Има на "Апта" добър гел, също мога да похваля и "Лок"-а на "Амуей", има и още  които други мами могат да предложат...Успех!

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Напоследък открих, че със сапун за пране предварително намазвам петната и разтърквам и слагам в пералнята и се справям горе долу с петната.

# 6
  • Мнения: 569

 Нещо не е наред в пералнята, веднъж баба ми извади така дрехите от пералнята и нали недовижда тръгва да ги простира, когато ги погледнах ами те захабени и си стоят с петната. А иначе си бяха мокри и миришеха на хубаво както трябва, оказа се че има повреда в пералнята но за съжаление не помня каква. Извикай някой познат техник да я погледне.

# 7
  • Мнения: 1 209
викни техник- около 30 лв. е диагностиката.
ако не си пробвала сано максима- пробвай- аз съм доволна. но наистина с необтаботени и престояли лекета, които не съм видяла веднага  от сливи, 4ереши, моркови  и ябълки не се справя 100% . но с 10 пранета маха засъхнал реванол.
лок на amway като добавка- върши 4удеса с бялото предимно.

с повръщащо и плюещо бебе съм тествала де що има на пазара и досега от сано съм най- доволна.

# 8
  • Мнения: X
Мисля,си че не от пералнята....когато препарата е добър си изпира и на по-малко обороти...а и щом затопля/провери само да не ти ги извърта твърде бързо/...Аз пера със Сано и слагам Ваниш на петната и определено реезултатите са добри...Нашите дрехи от години пера с Есекс/купувам го от Метро-цената му е добра и пере много добре,въпреки,че почти не го рекламират/

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За доброто изпиране , доколкото знам имат значение и оборотите на пералнята, незнам твоята каква е  и откога имаш този проблем?!

Нищо подобно, оборотите са за центрофугата пералнята не пере на 500 оборота. Laughing

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
За доброто изпиране , доколкото знам имат значение и оборотите на пералнята, незнам твоята каква е  и откога имаш този проблем?!
Нищо подобно, оборотите са за центрофугата пералнята не пере на 500 оборота. Laughing
Принципно има връзка. Центрофуга на по-високи обороти изкарва по-чисто пране. Пробвай като изстискаш една дреха след всяко плакнене каква вода изтича.

Засега само Ариел ме удовлетворява (особено за бялото). Сано-то не съм го пробвала, но Персил-а със сигурност по-зле ми пере. Рядко пера на по-малко от 1000 оборота.

Ако някой каже, че мръсни дрехи от кал, плодове, шоколад или сладолед му излизат изпрани от пералнята да свирка как я прави тази магия - ще черпя...
Винаги предварително третирам. Специално за калта минавам една вода на ръка и търкане.
Другите петна, докато се изперат....вече не ми пука. След н-на брой изпирания и грес се маха Laughing

# 11
  • Мнения: 888
Да не я тъпчеш много пералнята?
Щото и при мене като беше по-малко детето се случваше така-много трудно се изпираха.Е аз лично започнах да слагам доста по-малко дрехи от обикновено,когато прането е по-зацапано и определено имаше ефект   Naughty

# 12
  • Мнения: 3 818
Тъпчех я, но спрях като видях, че има проблем. Обаче и това не помогна. Confused

# 13
  • Мнения: 479
И друго, за което аз се сещам. Може би програматорът е развален и пералнята не стига нужната температура? Явно, че щом проблемът е от 2 месеца, значи не е от праховете Wink   bouquet

# 14
  • Мнения: 686
Ариел пробвала ли си на 60 градуса?! Ако и той не изпира бялото значи проблемът е в пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт