Как се прави оризова вода?

  • 54 404
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
 И прави ли се въобще ? Дъщеря ми е  с температура и стомашно разстройство , след разговор с педиатър-ката минахме на диета . Уж си записах всичко , което трябва да купя от аптеката , в списъка бе и оризова вода , но там  казали на мъжа ми , че нямало такова нещо и всеки си правел сам . Аз не знам дали е така . Притеснена съм вече ..Късно е да звъня на педиатър-ката . Ако някой има инфо моля да сподели , как да направя тази вода...ориз ли да варя или какво... newsm78

# 1
  • Мнения: 566
Намерих рецептата за оризова вода в една книга, ето я и нея:
3 ч.л измит ориз
3 чаша вода, но не пише каква точно
Вари се оризът на тих огън до пълното му разваряване, и побеляване на водата. Прецежда се през цедка  и се долива до 600 г чиста вода и отново се кипва. Дава се вместо обикновена преварена вода.
Можеш да направиш и по малка доза. Знам че след като е пито един път от водата не се дава повече от нея, понеже има опасност да се развали.
Бърза оздравяване на малката

# 2
  • Мнения: 765
 Много ти благодаря , въобще не ми мина през ума да погледна някоя книга !   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
На нас една педиатърка ни каза следната рецепта за оризова вода: в 500 мл. вода се слагат 2  лъжици изчистен и измит ориз. Ври на бавен огън до пълното сваряване на ориза. След това се прецежда ориза през тензухена марля (може и цедка) и така получената оризова вода се допълва с предварително преварена вода до 500 мл. С оризовата вода може да правиш и АМ на детето и да си я пие като водичка.Ако не иска от биберон даваш с лъжичка по-малко, но често. Сварения ориз може също да и го даваш за обедно ядене, ако сте достатъчно големи.
Продава се на Хип "Оризова вода с моркови", също е много добра и помага точно за разстройство. Може и от нея да купиш
Бързо оздравяване Ви желая   bouquet

# 4
  • Мнения: 765

Продава се на Хип "Оризова вода с моркови", също е много добра и помага точно за разстройство. Може и от нея да купиш
Бързо оздравяване Ви желая   bouquet
А май точно това на Хип трябваше да взема , ама ума ми го няма  в момента и забравих как се казва . Благодаря ти ,  ще се пробвам веднага да я направя тази вода...

Общи условия

Активация на акаунт