как захранихте с плодово пюре?

  • 1 478
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Ние сме на 4 и малко и мисля да по4вам да давам плодови пюренца.
4етох 4е седава 1ден-2-3 лъж и додавам АМ, 2-ия-1/3 и додавам пак мляко, на 3-ия цялото буркан4е.Пише 4е се по4ва с ябълка пак.
Но на друго място 4етох 4е плодовото пюре ако е само от плод не замества хранене, а се дава вместо сок, а ако е плодово-мле4но, тогава замества хранене.
Ние сега ядем в 6,30, 10, 13,30, 17 и 20,30.Аз давам сок4е към 11,30-12 максимум.
Сега ако по4на храненето в 10 да замествам с плодово, той няма да издържи 3,5 4аса, а 6те огладнее по-рано, нали.
И режима който имаме от обед нататък 6те се промени.
Ама пък като по4нем кашите предпо4итам да я давам сутрин в 10 щото е по-хранителна от пюрето и ще има енергия за беснеене през деня Simple Smile
4удя се дали да давам пюрето следобеда в 5, ама тогава много рано 6те огладнее за ве4еря.
кажете вие как по4нахте да давате и кое хранене заместихте с плодово пюре?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 848
Доколкото зная плодовото пюре не може да измести хранене.Аз съм давала м/у храненията.Започнахме с две лъжички,на другия ден 4 лъжички ,после половин пюре.Давала съм само м/у храненията и никога не съм го смесвала с мляко.Освен това го давах с лъжичка,никога с биберон.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз давах между храненията с лъжичка.

# 3
  • Мнения: 4 578
аз захраних с пюре от круша , като го давах между храненето
плодовото пюре не замества хранене - то е десерт
грамажа се определя от месеците на бебето 3м -30гр и т.н. като първо 1-2 л после 3-4 докато се достигне грамажа ,а после другите видове се дават без захранване

# 4
  • Мнения: 6 390
Плодово пюре съм давала само между храненията, никога вместо основното хранене!
Аз съм започнала да давам първо зеленчукови пюрета преди плодовите, защото педито каза че някой бебета по трудно ги приемат, а плодовите са сладки и са ок.
щом даваш сок защо не започнеш с зеленчуково пюре първо да захранваш  newsm78 с него можеш да заместиш ядене с времето - примерно обяда

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз захраних със зеленчуково, все пак целим заместване на ядене, нали. А първото плодово му дадох вместо сокче, направо със същото количество като сока - 30мл.

# 6
  • Мнения: 98
давам плодовото пюре между храненията  или като десет на обяд след зеленчуковото.

# 7
  • Мнения: 1 284
и аз така между храненията, доки каза че не може да замества хранене може между храненето или като десерт

# 8
  • софия
  • Мнения: 495
Давала съм плодово пюре между храненията,не съм замествала цяло ядене.

# 9
  • Мнения: 498
Понеже моето бебче си пада малко злоядо,аз не мога да му давам плодовото пюре между храненията...тя просто не е гладна и отказва.Поради тази причина започнах да го давам следобяд-при нас се пада към 18 часа.Добавям го към каша примерно или слагам направо 2-3 л. АМ към пюрето и така го хапва.Чисто плодово пюре наистина не замества хранене.

# 10
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 И ние най-вероятно скоро ще започваме захранването така че ще е добре малко повечко инфо от страна на мамите които са захранвали наскоро Peace

# 11
  • Мнения: 422
И аз май ще давам между храненията.Пробвах днес като десерт след АМ, ама минаха 2 лъжи4ки и туй беше.
По4на да прави едни физиономиии като 4е ли кой знае каква гнусотия му давам.
А може ли преди да по4не да изябда пове4е напр от пюрето от ябълка, да му давам друг плод-гледах 4е има тиква, ябълка и тиква, круши, сливи...

# 12
  • Мнения: 1 655
Всеки има право на мнение и как да си гледа детето!
Аз моя лакомник го захраних с плодово пюре и сега наобед си му давам плодово, каша или зеленчуковото-картофено със захар, ами то детето ще си покаже какво иска и кога!
А за храненето под час, то да не е в казарма това дете хаиде сега !
И как така зелечуковото замества хранене а плодовотоне!
Е вие пробваите да изядете, килограм моркови и килограм ябълки и дали ще сте гладни след ябълките,!!!!! newsm78
това е просто количество храна, мног разбират те кое наяжда икое не!
Сладките ги харесват повече!
И ако даваш пюрето преди да дадеш мляко ще го яде с охота, на пълен стомах как да го иска!
Ваша си работа!Да са живи и здрави и спълни тумбаци всичкки бебета!Ч

# 13
  • Мнения: 5 299
ПЛодово пюре съм давала много малко, и то защото свекърва ми беше направила домашни, и трябваше да ги изразходвам. Слагах ги в следобедната й закуска с кисело мляко и бисквити(защото пюретата бяха от сини сливи без захар, и киселееха) ПОчти не съм купувала. Предпочитам да настържа пресен плод.

# 14
  • Мнения: 4 621
Давах между храненията, като в началото започнах с по 1-2 лъжички и постепенно увеличавах количеството Peace

Общи условия

Активация на акаунт