Декларация за бебо да пътува с баба си... малко помощ???

  • 502
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 924
Здравейте мамчета,

Имам един спешен въпрос и съм много притеснена. Искам да пусна малкия да пътува до САЩ с баба си и дядо си след 10 дена. Знам, че трябва да направя нотариално заверена декларация, но така и не разбрах дали трябва да се легализира или само да се преведе от оторизиран преводач. Знам, че сред вас има запознати с тези документи. Моля помагайте.
Бебчето е с двойно гражданство- българско и американско ако това има значение.

Мерси на всички предварително!!! Hug

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ами с преводача трябва да отидете при нотариуса. Пише се и превежда на място документа и нотариуса го заверява. Това е  Peace . Поне моя мъж така направи , за да мога аз да пътувам с бебето сама. От форума знам че трябва да го преснемеш и копието да оставиш на летището, няма нужда да носиш оригинала  Wink
Успех  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 13 512
От форума знам че трябва да го преснемеш и копието да оставиш на летището, няма нужда да носиш оригинала  Wink
Успех  Simple Smile
Копието също трябва да е нотариално заверено

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Така ли ... newsm78 Виж и аз това незнаех  Thinking
Ами то нали на копието ще се види, че оригинала вече е нотариално заверен? Колко печата са нужни?

# 4
  • Мнения: 13 512
Ако имаш нотариално заверено копие,няма нужда да носиш в себе си оригинала.В противен случай показваш и двете, а оставяш копието.

# 5
  • Мнения: 7 803
не съм пътувала до САЩ, само в европа, но не съм го и преждала пълномо6тното от таткото  newsm78 ина4е носи6 копие и оригинала, те ги гледат и си прибират копието

# 6
  • Мнения: 393
Щом е с двойно гражданство няма нужда, но за твое успокоение напиши разрешение от твое име, такаткото също (може и англ.), завери го нотариално в банката си и им прати по е-маил сканирано. В друга тема има описано подробно за т.нар. пълномощно за излизане на малолетно дете от БГ. Ако искаш ми пиши на лични за инфо

Общи условия

Активация на акаунт