На какво се дължи,не иска да суче!

  • 435
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
Здравейте!Дъщеричката ми е на 3 месеца и малко и днес последните и две храненя,бяха с триста зора.Не иска изобщо да засуче дърпа се и реве(ама направо се дере)и като я махна и си кротва.Едва успях с шише 20 мл да и дам и да я залъжа малко и на гърдата да засуче.А сега си спинка,сладко сладко.Ако някой знае на какво се дължи ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 143
На кърмаческа стачка ми прилича това,но майките с повече опит ще ти кажат най-добре.Ако искаш виж в библиотеката Peace

# 2
  • Мнения: 1 425
И моето бебе е точно на толкова и точно така прави. И аз се чудя как да го кърмя. При мен понякога минава номера - ходейки, понякога легнала. Дано да отмине този период по-бързо, че си е доста изнервящо.

# 3
  • Мнения: 966
Стискам ти палци да отмине по- бързо периода на стачката baby_neutral

# 4
  • Мнения: 601
    И при нас се е случвало.
     В такъв момент изчаквам 5-10 минути да му мине като се разхождаме из стаята и пак му давам и зацоква.
     Действа безотказно.Peace

# 5
  • Мнения: 532
Ами, детенце си знае най-добре кога му се яде. Не го насилвай и не му предлагай АМ  Naughty
Ще отмине периодът, причините може да са всякакви, но щом спи и няма някакви симптоми на болестно състояние, не е нужно да се тормозиш. Спи и ти... smile3507

# 6
  • Мнения: 81
Моята беба е по голяма но и тя има периоди на кризи в които изпада в истерия  - като и предложа гърда и неиска да засуче. Обикновенно това го прави ако е много превъзбудена, ако бавно ми потича кърмата или тече малко. Всъщност поне аз си мисля че това са причините. В такива случаи гледам да я слагам по-често на гърда докато се нормализират нещата и тя засучи добре. Гледам да и давам да сучи докато спи или е сънена, или ако е в добро настроение. Гледам да не чакам да огладнее много а давам по-често. Абе като се замисля  newsm78 въобще не съм сигурна защо беба изпада понякога в такива кризи  #Crazy, много е стресиращо особено ако имаш огромното желание да си накърмиш детето и то да е спокойно и щастливо, но се радвам, че при нас поне за сега, а надявам се и за в бъдеще, тези кризи минават за 1-2 дни.

Пък и щом детето ти спи  спокойно, не се притеснявай. Ако смяташ че е останала гладна - дай и докато спи.
Гледай детето и разчитай на шестото си чувство за да разбереш защо.

# 7
  • Мнения: 2 467
Ще мине. Няколко дни и пак ще е усмихната безотказна "помпичка"  Laughing
Прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

При нас в такива периоди кърмех когато е полусънена, или на тъмно (през деня пусках щори), или ходеща-пееща-люлееща (това най и харесваше и забравяше че стачкува  Laughing ).

# 8
  • Мнения: 4 242
Ако даваш залъгалка, вода или друго с биберон най-добре ги махни и предлагай само гърда, защото това са главните виновници за стачките при бебетата, объркват начина на сукане и това ги изнервя. И както са казали мамите по-горе, кърми в сънено състояние, дори времено да обърнете нощта в ден не е проблем, важното е бебето да си набавя нужните калории, после всичко си идва на мястото. Успокой се и помни че скоро ще премине този период!

# 9
  • Мнения: 419
Благодаря ви момичета за бързите отговори,за сега се нормализираха нещата!

Общи условия

Активация на акаунт