Замразяване на пюрета в бурканчета?Малко помощ...

  • 595
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Ще трябва да оставя бебо на гледачка. Искам аз да му приготвям пюретата и питанката ми е дали може като сваря зел. пюре да го насипя в бурканчета за едно ядене и след това във фризера. И после как се размразяват. А с плодовите и месните става ли по същият този начин? Благодаря на майчетата с повече опит Simple Smile

# 1
  • Мнения: 578
Аз така правя, защото в един момент Алекс отказа готовите зеленчукови и се наложи да правя разни... Sickама какво да правя...Значи аз ги сварявам и още докато са топли ги сипвам в бурканчетата. После ги затварям и като се охладят достатъчно ги слагам в камерата. Повече от 2 седмици не съм ги държала, защото ме беше страх. Готвя ги в събота или неделя и така за по една седмица напред. А по-сложно е с размразяването. Вадя ги още сутринта за обяд и пак не се размразяват. Накрая ги слагам в микровълновата на програма за размразяване и така. Абе няма що дето готвя на пара, като после замръзявам и топля в микровълнова, ама няма друг начин. Това е моята технология Grinning

# 2
  • Мнения: 6 243
Разбира се, че можеш да го правиш. Аз практикувам така откак съм захранила дъщеря ми.
След като сипеш пюрето в бурканчето, не го пълни до горе, за да не ти се пръсне буркана като замръзне.

Размразяването става или с хладка вода, а след това затопляш, или - вадиш бурканчето от камерата и оставяш в хладилника вечерта и на сутринта е размразено. Само топлиш преди да дадеш. Моята бавачка предпочита да ги вади от камерата сутринта и на обяд да ги топли, защото били размразени вече.

Друга идея е да замразиш пасирани зеленчуци във формички за лед - на кубчета. после кубчетата изсипваш в наилонова торбичка и я надписваш - съдържание (на цвят някои си приличат), дата и я затваряш добре. След това можеш да си направиш "смесено" пюре - едно кубче от това, две от онова... или пък само чисто - от един вид зеленчук. Или да направиш прясна оризова каша и докато е още топла, да пуснеш в нея едно - две, три кубчета от замразените зеленчуци. Става като готовите пюрета, на които също се добавя оризово брашно.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз също го практикувам този вариант за разнообразие.Не е необходимо да хлътват капачките след като ще ги замразяваш/ползвам и НЕвинтови бурканчета на които учудващо им хлътва капачката/.Вадя вечерта и слагам в хладилника,или сутринта и оставям на стайна температура-до обяд е готово размразено.

Общи условия

Активация на акаунт