Лястовиче гнездо, зазидано в стената

  • 4 009
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Че съм в период на прекалена чувствителност е ясно, ама това последното ми дойде в множко.
Та правя си аз ремонт на стаята на най-голямото дете, решаваме, че трябва да има още един прозорец и започвам да къртя....
До тук всичко е наред... Да, обаче, след няколко паднали тухли, започнаха да падат и сламки, а след това намирам две яйчица на лястовичка... това го преглътнах... мисля си, сигурно майсторите като са правили къщата не са видели, че има гнездо в тухлата и са я вградили с яйчицата. Добре, но по-нататък, почти забравила за тях, ужасена откривам и скелета на лястовичката, така както си е - цял, целеничък. Каквото и да мисля, все не мога да го измисля, как е станала цялата работа. Къщата я купихме замазана отвън и отвътре, не е възможно да се е вмъкнала и да си е направила гнездо, няма начин.
Сега историята от друга гледна точка, от тази която всъщност ме човърка. Къщата я купихме преди около 3 години от мъж и жена, които се разделяха. Самата къща е строена от мъжа и първата му жена, с която той също се беше развел. Как да го кажа, то има вече мои теми по въпроса, но и нашето семейство откакто живеем в тази къща е тръгнало много на зле.
Е, ми как да не съм суеверна!!!???
Пък и на кой му е притрябвало да зазижда лястовичка с гнездо и 2 яйчица в стената #Crazy  Shocked

И все си мисля за моята прабаба, която ми казваше на село: "Не пипай яйцата на лястовичките под сайванта! Птичките ще надушат, че си го направила и после ги оставят.. на всичкото отгоре това носи нещастие..."  newsm78
И пък защо ми беше притрябвал този прозорец точно там -  като че ли нещо ме е карало да го направя  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не си търси повод да бъдеш нещастна! Не мисли за лястовичката, гнездото и приказките на баба ти точно сега! Сега си спретни хубав прозорец!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Не си търси повод да бъдеш нещастна! Не мисли за лястовичката, гнездото и приказките на баба ти точно сега! Сега си спретни хубав прозорец!  Hug
И аз мисля така  Hug   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Дано сега като си открила гнездото и сте го махнали,нещата в семейството ти да тръгнат на добре. Hug

# 4
  • Мнения: 1 462
Кофти за лястовичката.  Сложете цимент на нейно място.  По-здраво е.

# 5
  • Мнения: 2 237
Не се притеснявай,случват се и такива гафове с лястовичките.Ще прозвучи грубо,но лястовички дал Господ.Жалко за тази,ама явно така и е било писано да загине.
А ти се успокой и си направи един готин прозорец.И забрави всякакви поверия и тем подобни  Peace Вярвам че нищо няма да ти се случи и всичко ще бъде наред ! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Много мъчно ми стана - друго не мога да напиша  Cry

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И на мен ми стана много кофти.
Гледай от хубавата страна. Махнали сте лястовичката и гнездото, значи нещата ще се оправят  Peace

# 8
  • Мнения: 779
И на мен би ми станало много криво, но в крайна сметка не си ти тази, която си я убила.
Не знам как не са видяли гнездото, а не мога да повярвам, че някой ще го направи умишлено  Sad .

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

# 10
  • Мнения: 2 978
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

Мдаа..на цялата къща.. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

Не е невъзможно ! Ако познава някой човек занимаващ се с такива работи нека поне попита възможно ли е или е просто нещастен случай.

# 12
  • Мнения: 1 937
Ставаме суеверни, когато сме несигурни и тревожни!

Обърни гледната точка.

Може пък да е трябвало да направиш прозореца точно там..., за да ги освободиш - точно ти!

# 13
  • Мнения: 8 917
Жалко за птиченцата - това е ужас и може да се направи само от човек "без сърце" Close
Според мен си е с умисъл и колкото и да не вярвам на магии, мисля, че това си е точно такова Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 467
Жалко за птиченцата - това е ужас и може да се направи само от човек "без сърце" Close
Според мен си е с умисъл и колкото и да не вярвам на магии, мисля, че това си е точно такова Rolling Eyes

И мисля, че като си го открила, просто ще се развали, ако е имало такава!

Общи условия

Активация на акаунт