Терлички или пантофи?

  • 1 843
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Мамчета ,моля за съвет.Дребният е в период на пълзене,опити за ходене.И цял ден в къщи ходи по чорапки,но ми се струва че му е студено на краката.Тук има паркет,уж е топло.Та незнам дали да му сложа терлички или някакви пантофки?Но пантофките дали да са обикновени,или кожени, или ортопедични.Има ли значение за крачето и за неговото формиране?

# 1
  • Мнения: 5 103
Аз мисля да взимам пантофки с лепки Peace

# 2
  • Мнения: 5 391
И аз съм ЗА пантофките Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Вчера бях на лекцията на проф. Борислав Владимиров - национален консултант по детска ортопедия. Та по повод прохождането той се изказа твърдо за това детето да се оставя босо у дома. Когато времето не го позволява - с чорапи и терлици, но в никакъв случай с "ортопедични" обувки, които стягат крака и глезена. Според него това в Европа отдавна било отречено - една от причините е, че не позволява на крака да се развива правилно и води до плоскостъпие. Дали наистина е така обаче не съм имала възмойност да поровя по чужбинските сайтове още!
Успех!  Peace

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Аз си мисля, че на паркет детето ще се плъзга с терлички - по-добре пантофки, но нещо меко от естествена материя и свободно, да не притиска крачето.

# 5
  • Мнения: 65
 LaughingТъй като моя син си разлепяше и събуваше пантофите, че винаги пу пречеха,  дали пълзеше или ходеше и аз измислих следния вариант: на много дебели термо чорапи /нищо, че сме на паркет и е топло/,сложих силикон с пистолет да не се хлъзга и съм много доволна Laughing

# 6
  • Мнения: 432
Ехе Vesel,това е супер идея.Мерси.дано да мога да я реализирам само.

# 7
  • Мнения: 13 512
Ехе Vesel,това е супер идея.Мерси.дано да мога да я реализирам само.
В ТСМ има такива чорапи, а за възрастните са ангорски.

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Ние израснахме с пантофи и продължаваме да ги носим

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Понеже всеки ортопед ще каже, че е препоръчително детето да ходи босо, то с чорап, шушон или терлик ще се чувства най-добре и най-здравословно. Аз така си обувам детето. Peace

# 10
  • Мнения: 1 448
Мисля да е по термо чорапи, а я кажете какъв е този силикон? Monda - чорапи със силикон ли продават, или нещо не съм разбрала  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 621
За пантофките Peace

# 12
  • Мнения: 416
Има хубави пантофки, които не се усещат, но с терлички много ще се пързаля.

# 13
  • Мнения: 65
Чопапките със силикон които продават по магазините не ми вършеха никаква работа, пак се пързаляха, затова измислих това. Прави се или със пистолет със топъл силикон от тези с които опаковат подаръци /слага се във формата на зиг-заг/ .В началото започнах със силикона с който си уплътнявахме фугите на ваната и мивката. С пистолета си слагам малки топчета, леко ги натискам да не дразнят крачето и ги оставям да изсъхнат и се измеришат. От време на време падат, ама слагам нови.

# 14
  • Мнения: 8 917
ЗА пантофките съм Peace

Общи условия

Активация на акаунт