За АМ в пюретата

  • 829
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 391
Здравейте!
Все още не съм започнала да захранвам, кърмя, но момента наближава и тъй като не съм много наясно с адаптираните млека и употребата им реших да се обърна към вас.
Имам една кутия Аптамил 1, дали когато започна захранването ще мога да слагам от него в пюретата, впредвид това, че синът ми е на 5 навършени месеца?

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако си решила да слагаш - може, да. Някои мами не слагат. Но само в плодовите и зеленчуковите (то за месни ви е рано, де).  Simple Smile

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По принцип е по-добре да опиташ да даваш пюре без мляко.То сладни и променя вкуса на зеленчуците.След време има опастност детето да откаже да консумира пюрето без прибавка на мляко.Ако правиш домашни пюрета и станат много гъсти е желателно да се дабави мляко за разреждане.Имай впредвид, че като отвориш кутията с Аптамил, можеш да да ползваш млякото до три седмици.

# 3
  • Мнения: 5 391
Да, мисълта ми беше , че ако бяхме на изкуствено хранене вече трябваше да сме на Аптамил 2, предполагам.За това попитах, благодаря ви!Хм, а нали казват, че пюрето без мляко не е хранително?

# 4
  • Мнения: 532
Защо да не е хранително?Аз като си правя пюренца слагам различни зеленчуци и си става идеално.Даже моите повече й харесват.Аз също понякога слагам по една лъжичка от АМ в пюренцето,но не винаги.Въпрос на избор.

# 5
  • Мнения: 27 524
Да, мисълта ми беше , че ако бяхме на изкуствено хранене вече трябваше да сме на Аптамил 2, предполагам.За това попитах, благодаря ви!Хм, а нали казват, че пюрето без мляко не е хранително?

Хранително си е, просто до годинка основната и преобладаваща храна на кърмачето трябва да е мляко/млечна. Добавянето на АМ идва заради старата схема на ранно захранване. Но при положение, че 4 или 6 месеца бебето си е било само на мляко, то едно заместване на млечно хранене с немлечно такова няма да доведе до никакви липси. Така че по-добре да не добавяш. Аз съм за добавянето, когато детето не сика да пие АМ. Ако си приема поне по 500мл дневно, то няма смисъл.
Използвай си Аптамил 1, то си е чудесно. После продължавай с двойката  Peace

# 6
  • Мнения: 5 391
Благодаря на всички за отзивчивостта  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 047
  Някои от пюретата съдържат мляко, както и повечето каши.

  Имай предвид също, че ако е било само на кърма може въобще да не му допадне вкусът на АМ.

  Също така всяко пюре е с различен вкус и то би трябвало да ги опитва и свиква с това, а не всички да му миришат и сладнят еднакво.

  Аз слагам сутрин в попарата 1-2 лъжички (не всеки ден)  и вечер добавям към кашата пак толкова, ако е от сухите в кутии. Кашите в бурканчета си имат мляко.
 

# 8
  • Мнения: 7 640
АМ можеш да слагаш, някои бебета го ядат още от раждането си Simple Smile.
Някои кърмачки добавят кърма към пюренцата.

# 9
  • Мнения: 992
Да, мисълта ми беше , че ако бяхме на изкуствено хранене вече трябваше да сме на Аптамил 2, предполагам.За това попитах, благодаря ви!Хм, а нали казват, че пюрето без мляко не е хранително?

ми ако е така значи мойта щерка досега изобщо не е хранена, никога не съм й слагала сухо мляко в пюретата, изобщо не ми допада тази комбинация

# 10
  • Мнения: 5 299
Вера, най-добре давай първо пюре, и после АМ. Така докато замените цяло хранене с пюре. Peace Като свършиш 1цата, вземи 2-ка Grinning Минава се директно.

# 11
  • Мнения: 6 164
А защо АМ, а не кърма? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 284
значи мога да давам само пюре зеленчуково и после АМ ОТ ШИШЕ, но ако не иска после мляко, какво да го правя, не е ли по добре да слагам по 30гр вътре?

# 13
  • София, център
  • Мнения: 686
Аз слагам по 2 м.л. АМ в пюрето ( зеленчуковото ), първо защото съм чела че повишава хранителността и второ защото не иска млякото отделно ( пробвах преди пюрето - понякога става, после почнах след пюрето ама май се дърпа повече  Crossing Arms )

# 14
  • София, център
  • Мнения: 686
Забравих да добавя, че в книгите които чета пише, че 1 м.л. АМ е за около 80 мг пюре! (тоест за големите бурканчета слагам 2 м.л. АМ ) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт