Яде на час, час и половина!

  • 486
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте,

Моето бебе е на месец и половина и още няма изграден режим на хранене. Това нормално ли е? Осен това последните два дни и днес яде на 1 - 1,5, а вечер храня от двете, защото от едната не й стига, а гърдите ми са като празни, въпреки че като суче от едната другата прокапва.
Обяснете ми,моля ви, какво става.

Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте,

Моето бебе е на месец и половина и още няма изграден режим на хранене. Това нормално ли е? Осен това последните два дни и днес яде на 1 - 1,5, а вечер храня от двете, защото от едната не й стига, а гърдите ми са като празни, въпреки че като суче от едната другата прокапва.
Обяснете ми,моля ви, какво става.

Предварително благодаря  bouquet
Ще се нормализира, не се притеснявай - важното е да даваш на бебчето когаот и колкото си поиска Peace

# 2
  • Мнения: 619
здравей!напълно нормално нещо се случва-просто бебчето е мъничко и огладнява бързо-просто му даваш да си хапва когато иска.гърдите ти не са празни,а организма ти се е нагодил спрямо нуждите на бебето и произвежда толкова,колкото е необходимо.в началото са малко попрепълнени,но както виждаш,всичко се оправя.не се шашкай-всичко си е ОК!Като порастне още малко детенцето,ще видиш как ще започне да си прави по-големи паузи.
на мен чак ми липсваше презчасовото кърмене в началото...
  поздрави  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Правилният режим е да се кърми "на поискване". По всяко време, щом бебето пожелае, без да се гледат часовници. Отживелица са три часовите паузи между храненията (които са направени за бебета хранещи се с АМ). Така бебето ще сито, доволно и ще се радва на контактите с мама Simple Smile

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
Правилният режим е да се кърми "на поискване". По всяко време, щом бебето пожелае, без да се гледат часовници. Отживелица са три часовите паузи между храненията (които са направени за бебета хранещи се с АМ). Така бебето ще сито, доволно и ще се радва на контактите с мама Simple Smile

Точно така! И аз съм кърмила децата си "на поискване", без да следя каквито и да било часове.

# 5
  • Мнения: 150
Благодаря ви за отговорите, сега се чувствам малко по-уверена и спокойна. Hug

# 6
  • Мнения: 94
И при нас беше така. Сега вече яде на 2 часа и половина и е точна като часовник.

Другите мами са казали най-важното - давай когато поиска и не давай АМ!

Успех!

# 7
  • Мнения: 185
Ние сме ве4е на 3 месеца и си хапваме на поискване. Режимът ни се мени постоянно, в зависимост от нуждите на бебка. Забелязала съм и при нас т.нар. "бум ма растежа", когато иска повечко млекце и по на4есто. Даже около навършването на 3-те месеца ве4е го прогнозирах и познах - че ще зачести хапването. През нощта беше започнала да се събужда само по 1 път около 3-4 часа ( последно ядене около 20 - 21), но сега растем усилено и пак си искаме през 2 часа и през нощта. И моите гърди омекнаха около вашата възраст, но прочетох споделеното от майчетата и не се притесних. Вярно е, лактацията ми се регулира и вече нямам такова препълване на гърдите, а като започне сладкишката да цока, млекцето след няколо секунди потича. Желая ти успех и удоволствие като се гушкате!!!

Общи условия

Активация на акаунт