ne znam kakvo da pravq?!

  • 548
  • 11
  •   1
Отговори
zdarveite mami,
Kajete kakvovo da pravq?
Sunyt mi e na 3 meseca i polovina i ot 3-4 dni zapo4na da se budi noshtem prez 1 chas da qde kato se ima predvid 4e oshte sled purviq mesec zapo4na da pravi sam noshtna po4ivka i rejimut,koito sam si napravi be6e taka:posledno kurmene v 20h i posle v 3h prez noshta i posle v 6h sutrinta. A az neprekusnato se nalivam s te4nosti,kum 3-4 litra piq,i pak ne moga da mu smogna.Ne mu davam nishto drugo osven kurma.
Blagodarq Vi predvaritelno

# 1
  • Мнения: 8 917
zdarveite mami,
Kajete kakvovo da pravq?
Sunyt mi e na 3 meseca i polovina i ot 3-4 dni zapo4na da se budi noshtem prez 1 chas da qde kato se ima predvid 4e oshte sled purviq mesec zapo4na da pravi sam noshtna po4ivka i rejimut,koito sam si napravi be6e taka:posledno kurmene v 20h i posle v 3h prez noshta i posle v 6h sutrinta. A az neprekusnato se nalivam s te4nosti,kum 3-4 litra piq,i pak ne moga da mu smogna.Ne mu davam nishto drugo osven kurma.
Blagodarq Vi predvaritelno
А пробвала ли си да му дадеш водичка - може да е жаден в последните жеги, а кърмата си е сладка все пак  - Гери се събуждаше да пие водичка Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз ги кърмех. И при нас имаше такива случки - да се будят. Но давах пак кърма, не са пили вода до 9-я месец. Предполагам, че е някаква временна криза и ще мине. Поне при нас беше така.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Точно така направи и моят син, когато навърши три месеца. Започна да иска да суче на всеки час през нощта. Предполагам, че това е "Криза на растежа". Аз го взех да спи при нас на спалнята и си го кърмех когато се събуди. Така хем той яде, хем аз поспивам Simple Smile
Ако започнеш да кърмиш нощем, кърмата ти ще се увеличи. Щом има повишено тръсне, гърдите веднага отговарят с повишено предлагане...  Grinning
Не съм давала вода, докато не захраних, а детето скоро си махна нощните кърмения...

# 4
4udq se ako mu dam prqsno izceden plodov sok ot qbulka dali shte ima nqkakvi negativni posledstviq?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Сигурно изживявате "скок в растежа", точно на време Simple Smile Скокове в растежа ориентировъчно има през 7-10 ден, 3-та и 6-та седмица, 3-ти и 6-ти месец.
През тези периоди от 3-5 дни, бебетата искат да сучат много често. Майката често има чувството, че са залепнали един за друг. Това е неговия начин да си увеличи млякото, спрямо новите потребности. Ако през тези 3-5 дни се предлага винаги гърда и никога АМ, вода, сок, гърдите ще започнат да произвеждат толкова, колкото бебче има нужда точно в този момент.
Не се притеснявай от нощните будувания.

За плодов сок ви е малко рано.

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
moon_maiden: Не се шашкай, нищо ненормално. Давай си му кърма, щом иска. Няма да има негативни последеци от соковете. Всичко ще се нормализира с времето.

# 7
  • Мнения: 742
Как какво? Продължавай да кърмиш! А ако не успяваш да поспиш - спи когато и детенце спи! Не се предавай!

Всичко ще се нормализира smile3521

# 8
  • Мнения: 3 760
Те са ти отговорили момичетата - нормално е. Скок в растежа. Кърми на поискване и нещата ще се нормализират след няколко дни.
Не те съветвам да даваш вода - детето е гладно, а не жадно. А и докато не захраниш няма нужда да даваш вода.

# 9
  • Мнения: 455
В период на пренастройка за новите нужди на бебето сте най-вероятно, така наречената криза на растежа. С много търпение,желание и предлагане на гърда винаги когато поиска бебето положението би трябвало да се нормализира. При различните организми това става за различен срок от време. От 2 дена до 2 седмици средно. При мен беше в удължения вариант, до към 2-3 седмици  Shocked и доста тежко ми ставаше с непрестанното кърмене в тези периоди. Стискам палци да се справите бързо с проблема  Hug Понеже забелязах, че пиеш по 3-4 литра течности, мисля, че в такива големи количества, би могло да се получи и подтискане на производството на кърма, пият се повече течности, но в рамките на нуждите на организма, средно се приема между 2,5 - 3 л, за да има за организма на майката и за производтсвото на кърма. Успех и не се предавай   bouquet

# 10
  • софия
  • Мнения: 555
и аз съм за нощното хранене. а плодовия сок може само да му докара на малкия колики - всепаке киселина. мойте и двамата докато бяха само на кърма не искаха да пият вода. пък и с даване на биба можеш евентуално да го отбиеш

# 11
  • Мнения: 11 818
Кърми колкото и когато поиска, всичко е на периоди. И забрави за сока!

Общи условия

Активация на акаунт