Цени на имоти в България

  • 8 116
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 417
Мисля,че тази тема вълнува много от нас и най-вече тези от нас които все още не са се сдобили с такива.Какво мислите за цените на имотите?Моето лично мнение е,че цените са изкуствено повишени,така смятат дори самите брокери.Не е нормално преди 15-20 год. по бай Тошово време да си купиш апартамент за 10 000 лв.
и сега да искаш са го продадеш за 50 000 евро newsm11Къде отива амортизацията?... #CrazyНякъде четох за съпоставка м/у къща в Бояна/под къща в Бояна разбирайте имение с басейн/ и къща в Холивуд,та цената им беше почти  еднаква.Ееееее кога ще ни стигнат американците....

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Е-е, по бай Тошово време 10 000лв. си бяха пари, апартамент (голям) можеш да купиш с тях, не като сега Joy
 Цената се формира от търсенето и предлагането, не от цената, на която си придобил имота преди време. Направи и другата сметка - дядо ти посторил къща, в Долно нанагорнище, примерно за 10 000лв. - тогава двустаен в София е можел да купи за тези пари, а сега и 5 000лв. не можеш да й вземеш. 

# 2
  • Мнения: 13 512
http://www.remax.bg/PubScripts/ListingFull.asp?AgentId=306007001 … AABF-9BA84189E4F1

Особено високи са във Варна.Под 1000 евро на квадрат  в добър район..няма

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
А в селата покрай Варна... Купихме си къща за 4000 лева в едно село на 20на километра от Варна преди около пет години, на 5 километра от Камчия, сега един апартамент може да се купи с парите, ако я продадем.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е нормално преди 15-20 год. по бай Тошово време да си купиш апартамент за 10 000 лв.
и сега да искаш са го продадеш за 50 000 евро newsm11Къде отива амортизацията?... #Crazy
Амортизацията не я мисли, тя също е включена в новата цена Wink
Не знам до кога ще се вдигат тия цени бе! Хубавите жилища в София вече са под над 2000 евро кв. м.

# 5
  • Мнения: 13 512
А в селата покрай Варна... Купихме си къща за 4000 лева в едно село на 20на километра от Варна преди около пет години, на 5 километра от Камчия, сега един апартамент може да се купи с парите, ако я продадем.
Де да бяхте купили няколко,де Laughing Laughing

# 6
  • UK
  • Мнения: 3 959
А, мерси. Толкова нерви потрошиха майка ми и баща ми покрай тая къща... Ама е хубавка де... Стига дядо ми да не живееше в нея, такава вила щеше да стане... Ние и построихме ще една стая, отгоре верандата. Само да не живееше дядо ми там, да...

# 7
  • Мнения: 5 468
Горещо се надявам цените да започнат да падат или банките да започнат да отпускат кредити при поносими условия. Както е в други страни. Всички живеят на кредит. Цял живот изплащат, НО ако работи и мъжа и жената - нямат проблем с вноските по кредита и с достойно съществуване.

# 8
  • Мнения: 5 622
Цените са направо  #Crazy

Добре, че не трябва да купувам....

# 9
  • Мнения: 13 512
Горещо се надявам цените да започнат да падат или банките да започнат да отпускат кредити при поносими условия. Както е в други страни. Всички живеят на кредит. Цял живот изплащат, НО ако работи и мъжа и жената - нямат проблем с вноските по кредита и с достойно съществуване.

Цените в големите градове няма как да започнат да падат,по-вероятно е лихвите да паднат.

# 10
  • Мнения: 2 534
Тази тема ми е особено болна
Безобразно високи цени
Безобразно високи лихви по жилищните кредити

# 11
  • Мнения: 5 468
Тази тема ми е особено болна
Безобразно високи цени
Безобразно високи лихви по жилищните кредити

Абсолютно! И на мен ми е болна. Взимаш 50 000 лв., връщаш 110 000. За панелка в краен квартал.

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Моето лично мнение е,че цените са изкуствено повишени,така смятат дори самите брокери.
- И практиката показва същото - в Унгария цените също бяха бая раздути очаквайки влакови композиции със западняци с торби евро, но след като влезна в ЕС, цените започнаха да падат.     - Значи покрай реалното увеличение на цените на строителните материали и надниците на майсторите - строители, има и кухо раздуване на балона!
 - Освен това българина колкото повече му вдигат цените, толково повече ... купува?!

# 13
  • Мнения: 677
"Столицата на Великобритания – Лондон е изпреварил Ню Йорк като най-скъпият град в света за покупка на луксозни домове.

До голяма степен това се е предопределило от засиления интерес на чуждестранни инвеститори от Азия, Източна Европа и Близкия Изток.

Към момента средната цена на луксозните жилища в добрите квартали на града възлиза на 2 300 долара на фона на 1 900 долара в Ню Йорк, по данни от проучване на изследователската агенция на CB Richard Ellis Hamptons International.

Подобна е ситуацията в така наречената “топ категория” сред жилищата, като средната цена на най-луксозните жилища в най-реномираните квартали в Лондон е 5 715 долара за квадратен метър, докато тази в Ню Йорк е 5 100 долара за квадратен метър."

аз ше бегам..там по-ме кефи..а и цените са почти същите бе..



# 14
  • Мнения: 5 622

 - Освен това българина колкото повече му вдигат цените, толково повече ... купува?!

Ефектът на парадокса.

Общи условия

Активация на акаунт