Искам да сменя FRIZOVOМ-а с APTAMIL 1

  • 1 083
  • 15
  •   1
Отговори
ПРОСТО ОЩЕ ОТ САМОТО НАЧАЛО ЗАПОЧНАХМЕ С ТОВА АМ. КОГАТО РОДИХ ПОЧТИ НИЩО НЕ МИ БЕЪЕ ЯСНО ОЩТЕ ЗА АДАПТИРАНИТЕ МЛЕКА, ПРОСТО ЗАЩОТО НЕ МИСЛЕХ, 4Е ЩЕ МИ СЕ НАЛОЖИ ДА ГИ ПОЛЗВАМ ОТ САМОТО НАЧАЛО. И СЕГА Я КЪРМЯ, НО МЛЯКОТО Е ТОЛКОВА МАЛКО. ПОЗНАТИ МИ КАЗАХА, ЧЕ СА ИЗПОЛЗВАЛИ ФРИЗОВОМА И СА БИЛИ МНОГО ДОВОЛНИ. БЕБЕТО МИ НЕ ПОВРЪЩА ПРОСТО ЗАПОЧНАХ ДА ДАВАМ ОТ ТОВА АМ. ВАПРОСА МИ КЪМ ВАС Е -МОЖЕМ ЛИ ПОСТЕПЕНО ДА ПРЕМИНЕМ ОТ ЕДНОТО КАМ ДРУГОТО АМ? БЕБЕТО Е НА 2м. и половина
ДОСЕГА НЕ МИ СЕ Е ЗАПИЧАЛА ОТ ТОВА МЛЯКО, ДОРИ НЕ ВРЪЩА ОТ НЕГО , ИЛИ ПРОСТО ПО СЪВСЕМ МАЛКО, НО НЕ НАДДАВА ПО МНОГО. ПАРВИЯ МЕСЕЦ БЯХМЕ НАДДАЛИ С 1кг., СЕГА ВТОРИЯ САМО С 0,600г. МОЖЕ И ОТ ТОПЛОТО ВРЕМЕ ДА Е НЕЗНАМ ЗАТОВА СИ МИСЛЯ ДАЛИ АКО ГО СМЕНЯ С НЕЩО ДРУГО, ЗА КОЕТО СЪМ ЧУВАЛА ДОБРИ ОТЗИВИ...

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 09:58 от Vivi

# 1
  • Мнения: 817
Аз си я хранех с Аптамил, нямала съм никакви проблеми, не се е запичала.

# 2
  • Мнения: 3 042
ISKAMI SE DA SMENQ FRIZOVOMA S APTAMILA, NE MISLQ, 4E IMAME NQKAKVI PROBLEMI S MALKATA PRINCESA PROSTO OWTE OT SAMOTO NA4ALO ZAPO4NAXME S TOVA AM. KOGATO RODIX PO4TI NIWTO NE MI BEWE QSNO OWTE ZA ADAPTIRANITE MLEKA, PROSTO ZAWTOTO NE MISLEX, 4E WTE MI SE NALOJI DA GI POLZVAM OT SAMOTO NA4ALO. I SEGA Q KARMA, NO MLQKOTO E TOLKOVA MALKO. POZNATI MI KAZAXA, 4E SA IZPOLZVALI FRIZOVOMA I SA BILI MNOGO DOVOLNI. BEBETO MI NE POVRAWTA PROSTO ZAPO4NAX DA DAVAM OT TOVA AM. VAPROSA MI KAM VAS E -MOJEM LI POSTEPENO DA PREMINEM OT EDNOTO KAM DRUGOTO AM? BEBETO E NA 2m. i polovina
DOSEGA NE MI SE E ZAPI4ALA OT TOVA MLQKO, DORI NE VRAWTA OT NEGO , ILI PROSTO PO SAVSEM MALKO, NO NE NADDAVA PO MNOGO. PARVIQ MESEC BQXME NADDALI S 1kg., SEGA VTORIQ SAMO S 0,600g. MOJE I OT TOPLOTO VREME DA E NEZNAM ZATOVA SI MISLQ DALI AKO GO SMENQ S NEWTO DRUGO, ZA KOETO SAM 4UVALA DOBRI OTZIVI...
 

Първо пиши на кирилица, че си извадих очите да чета поста ти! Naughty

Щом бебето никога не е повръщало и не повръща няма причина да даваш Фризовом. Спокойно може да го смениш с друго АМ. Смяната не става постепенно т.е не даваш едновременно и от двете марки, а отвъднъж преминаваш на новото мляко.

Аптамил е доста често използвано мляко и съм чувала доста добри отзиви за него. Спокойно може да преминеш на Аптамил. Peace

# 3
  • Мнения: 1 284
и ние сме на Аптамил, нямаме проблеми

# 4
  • Мнения: 409
Храня я от раждането с АПТАМИЛ и нямам никакви проблеми,но мисля че трябва да питаш педи. Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Щом бебето никога не е повръщало и не повръща няма причина да даваш Фризовом. Спокойно може да го смениш с друго АМ. Смяната не става постепенно т.е не даваш едновременно и от двете марки, а отвъднъж преминаваш на новото мляко.

Аптамил е доста често използвано мляко и съм чувала доста добри отзиви за него. Спокойно може да преминеш на Аптамил. Peace

Подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 532
Ти защо се притесняваш за теглото? за втори месец 600гр. е нормално.
Само в първия месец наддават по 1 кг.Даже моята винаги си е наддавала само по 600гр.
Аз не й смених Фризовома след като спря да повръща,защото си е свикнала с него и й понася добре.Той става до 1 годинка.
Но ако си решила да сменяш както ти казаха изведнъж се сменя и наблюдаваш как ще му реагира бебчето.

# 7
 HugБЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО СА МИ ОТГОВОРИЛИ НА ВЪПРОСА. ПРЕДСТОИ НИ ПРЕГЛЕД ПРИ ПЕДИТО И ЩЕ ВИДИМ КАКВО ЩЕ КАЖЕ ОТНОСНО СМЯНАТА НА МЛЯКОТО. ПРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ ЩЕ МИ КАЖЕ ДА ОСТАНЕ С ТОВА, КОЕТО СИ И ДАВАМ ЗАШТОТО ВЕЧЕ Е СВИКНАЛА С НЕГО. ВСЕ ПАК СИ МИСЛЯ, ЧЕ СЕГА ТОВА Е НАЙ-ДОБРИЯ МОМЕНТ ЗА СМЯНА НА МЛЯКОТО ПРЕДИ ДА САМ ЗАПОЧНАЛА САС ЗАХРАНВАНЕТО НА БЕБО. ТОЗИ ФРИЗОВОМ НИКАК НЕ МИ МИРИШЕ ПРИЯТНО Sick, А И НЕЗНАМ ДАЛИ Е ОТ НЕГО, ВСАШНОСТ ПОЧТИ СИГУРНА САМ, ЧЕ АКОТО И Е ПО-РЯДКО ОТ НЕГО newsm78

# 8
  • Мнения: 3 042
А И НЕЗНАМ ДАЛИ Е ОТ НЕГО, ВСАШНОСТ ПОЧТИ СИГУРНА САМ, ЧЕ АКОТО И Е ПО-РЯДКО ОТ НЕГО newsm78

Да от него е. Фризовом освен при повръщане се използва и при запек. Клеят от рожков, който съдържа Фризовома действа разхлабващо. Peace

# 9
  • Мнения: 1 186
Ние пък се кармихме само 2 месеца и после започнахме с Аптамил по едно време чуь за Милумил че бил за злояди деца и започнах да давам него защото моята хубавица е много злояда,после пак минахме пак на Аптамил,после заради повръщането бяхме на Аптамил АР,после пак исках да мина на Аптамил ама тя го отказа и сега вече благополучно вече да ми е жива и здрава си караме от 2 месеца само на Милумил и съм страшно доволна от него
П.С Забравих да кажа че съм й давала също така Нутрилон Омнео за повръщането ама какво да ви казвам за мен лично и за детето ми това е наи ОТВРАТИТЕЛНОТО мляко на света

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 23:38 от Vivi

# 10
  bouquetздравейте пак съм аз, смених АМ и сега сме на АПТАМИЛ, но доста връща от него. Всъщност не знам до колко е нормално да си връща от яденето, което е изяла, но проблема сега ми е такъв. Това при нас се получи защото започнахме с Фрезовам без да имаме някакви проблеми, а ето сега вече си имаме откакто е с новото мляко доста си поплаква, стана нещо неспокойна, хапва всеки път различно. Нормално ли е да връща в началото по повече, все пак Фризовома е много гъст като консистенция и тя вече е свикнала, или по-точно коремчето вече и свикнало на това млекце и сега това и е рядко. Мисля обаче да не се отказвам да и го давам АПТАМИЛА де...., какво ще кажете по моя объркан въпрос. Сама си навлякох беля на главато с този Фрезовам, които се оказа, че е диетичен на всичкото отгоре и какво ли още не, а какво ми го похвалиха толкова не знам. newsm78

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 00:19 от zarq

# 11
  • Мнения: 3 042
този Фрезовам, които се оказа, че е диетичен на всичкото отгоре и какво ли още не, а какво ми го похвалиха толкова не знам. newsm78

Как разбра, че е диетичен!!?? Thinking

Фризовом е също толкова калоричен колкото и другите АМ, само Милумила е малко по-калоричен от всички други. А Фризовома е всъщност Фризолак към който е добавен клей от рожков, който го сгъстява. Клей от рожков има и в някой други детски храни, който не са само за повръщаши деца.

На 2м е нормално бебето да връща мляко при оригването след хранене, също и при преобличане непосредствено след хранене. Но количеството на върнатото мляко не е много голямо. Обикновенно това преминава към 3м. Много бебета имат такъв физиологичен рафлукс.

Пиши кога повръща бебето. Веднага след хранене ли, колко време след хранене? На фонтан ли връща голямо количество мляко или повръща малки количества мляко, но многократно?

Дъщеря ми повръщаше до 3м, но в нормални граници /беше на кърма и вероятно преяждаше/, а малкият направо си имаше рефлукс /недоказан/, защото повръщаше такива големи количества мляко ooooh!, но спря напълно да повръща към годинката.






# 12
  • Мнения: X
Абе жена! Ти не четеш ли!

Да - сама си докара беля на главата, но не от Фризовома, а от Аптамила!
Когато детето се чувства добре от едно мляко - млякото не се сменя! За чий ти трябваше - колко искаш да наддава - по 2 кила  Shocked Фризовома е едно много, много добро мляко. Аз лично съм го давала близо 6 месеца. Детето ти не тежи много, защото има редовен стомах, можеше да тежи и кило и да не е акало 3 дена, тогава как щеше да се чувстваш. И какво ще правиш сега - ще дадеш ново мляко, та да си докарате и колики?.............

Защо считаш, че Фризовома е толкова лошо мляко, не те разбирам, детето ти си е било прекрасно, ти зор - Аптамил, та Аптамил.....Знаеш ли колко деца, не се чувстват добре от него?..........
Ох, направо.....

# 13
 Embarassedтази муха в главата ми влезе откакто започнах да чета публикуваните неща във форума. Като чета как наддават всички с по килограм и нещо и си викам леле къде сме ние бе маме. Малки се родихме и като гледам другите пухчовци и ми се свива сърцето. Вчера бяхме на консултация, да за сега всичко ни е наред. Знам, че това най-много трябва да ме радва, аме не искам още. Педито ми каза, че млякото е диетично и се дава само ако детето е с някакав проблем, а то няма. От новото мляко и давах 4 дни и днес и го спрях, не можах да издържа и се върнахме пак на старото. Връщаше непрекъснато и по малко и по много абе въобще непрекъснато, разбира се не на фонтан, но достатъчно често щом непрекъсното седях до нея и я преобличах...абе някакъв  ужас.  Rolling Eyesсега не знам какво да правя мисля да си остана пак на Фризовома, какво ще кажете #Crazy

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 22:24 от zarq

# 14
  • Мнения: 2 849
Бих те посъветвала да си даваш Фризовом .Нали бебето е било на него и му е понасяло добре ?Такава смяна от формула на формула ,не е добре за бебешкото коремче .Като се нахрани бебето го подръж изправено и гледай да не притискаш коремчето .Успех . Peace

Общи условия

Активация на акаунт