До всички българи в Англия!

  • 1 578
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Бихте ли си казали мнението във връзка с публикациите в местните вестници относно циганите-наречени българи?!Във вестниците все се пише за колко били бедни българите и се дават снимки на най-бедните цигани.Не,4е имам нещо против циганите.Просто съм бясна на факта,че имаме толкова скъпи заведения и толкова богати жители и нищо не се пише за тях.Една позната бе6е дошла на гости и спомена за статия във вестник(незнам точно кой)за колко български жители посетили наи-скъпият хотел в Дубай.Но,за тях не се пише в тукашната медия.Вие какво мислите?
Та,това е от мен-една горда българка.

# 1
  • Мнения: 198
 Thinking
Цитат
не ми е попадал такъв материал в ръцете, но определено не ми е приятна тази
информация Sad исками се света да понаучи и по нещо хубаво за нашата мила страна..вярно мизерията при циганите е в изобилие,но пък в крайна сметка съществува и другата крайност-невероятно висок стандарт на живот!
но е жалко  отрицателното отношение което света има към нас.....

Моля те, пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 17:13 от Дивиана

# 2
  • Мнения: 907
Бих си го казала и си го казвам винаги когато имам някакъв емаил за връзка с писачите. Правила съм го досега само за онлине версии на вестници или под. щото главно такива чета. Направи ми впечатление, че откакто германците направиха инвестиции по черноморието отвратителните им филми се смениха с по-рекламни, понякога дори бг/немска продукция, но понякога и само немска. Та сигурно страницата ще се обърне след като англичаните направят повече инвестиции - те не са от първенците по това в БГ сега, за съжаление.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В тази тема има много мнения по въпроса.
   Лично аз не мога да преглътна всички обиди.Най-вече, че българките щяли да дойдат да раждат в техните болници и да си продават децата, за това, че ще донесем много СПИН и т.н.По българските новини дават репортажи за всеки англичанин заселил се в България, как ги посрещаме с  ракия и питки, а тук е тишина.Вчера ми напълниха душата румънците!По НТВ дадаха репортаж от парламента им.Възмущаваха се от публикациите на европейската преса по този въпрос.Казаха, че не чакат на вратите да нахлуят в страните им и, че много от статиите са обидни.Това все пак е изява на национална гордост и то от правителството им.Обаче нашите дупедавци мълчат, ей за това също ме е яд!

# 4
  • София
  • Мнения: 462
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2006-08-31&article=158476
А, какво ще кажете за това?
Направо нямам думи. Twisted EvilА правителството си мълчи ли , мълчи...
Подкрепям по-горните мнения с две ръце. Peace

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
ами зависи за кои вестници става дума. Тези дни имаше и някаква снимка в The SUn уж на визовия отдел на Дондуков и тълпи хора отпред. Само, че те вече работят с предварително записване на час и такива тълпи сигурно отдавна няма  Grinning От такива публикации не се натъжавам особено, просто не съм респектирана от авторите  Grinning 

# 6
  • Мнения: 6 167
В тази тема има много мнения по въпроса.
   Лично аз не мога да преглътна всички обиди.Най-вече, че българките щяли да дойдат да раждат в техните болници и да си продават децата, за това, че ще донесем много СПИН и т.н.По българските новини дават репортажи за всеки англичанин заселил се в България, как ги посрещаме с  ракия и питки, а тук е тишина.Вчера ми напълниха душата румънците!По НТВ дадаха репортаж от парламента им.Възмущаваха се от публикациите на европейската преса по този въпрос.Казаха, че не чакат на вратите да нахлуят в страните им и, че много от статиите са обидни.Това все пак е изява на национална гордост и то от правителството им.Обаче нашите дупедавци мълчат, ей за това също ме е яд!

много точно  Peace

# 7
  • Мнения: 3 098
Спокойно моми4ета HugНе си заслужава да си хабите нервите,въпреки вси4ко.Рано или късно Ще се усетят.
Ето,Ще ви дам един пример оттук.Отна4ало ни гледаха с презрение,с недоверие,отвисоко.Но какво става после,виждат 4е си гледаме живота и семейството,всеки бг,добрал се до документи си оправя живота и живеем много по_добре от тях дори в собствената им държава. LaughingПосле взеха да се дразнят и да бълват простотии,Щото в у4илиЩе дори география и малко история не са нау4или.
Много оби4аха да казват'Вие тука имате много добра мед.помоЩ,а после и децата си Ще ожените за испанци' ooooh! Mr. Green
А какво става сега_ми всеки испанец,който има приятели българи предпо4ита да ходи в България да си прави зъби,да се лекува,на по4ивка.Взеха да си отварят о4ите,4е не сме третия свят и не спим в палатки с климатици. Mr. Green
Ето с мъжа ми например двама от неговите колеги са говорили съвсем сериозно,4е искат другата година заедно да ходим в България,4е се нуждаят от ле4ение,което в Испания не могат да полу4ат.
Така,4е спокойно. PeaceГледайте сеир отстрани как се излагат да говорят за неЩа,които въобЩе не познават и после как се срамуват от приказките си.

# 8
  • Мнения: 934
Просто съм бясна на факта,че имаме толкова скъпи заведения и толкова богати жители и нищо не се пише за тях.
Ааа, пише се, как да не се пише! За поръчковите убийства не се ли пише?
На въпроса:
От една страна, да изваждат на показ лоши неща за страната ти е неприятно. Много даже. Най-добре обаче да си затваряме очите за този факт - така, както си затваряме очите за факта, че циганите съществуват, и че са българи! Не ми се нахвърляйте сега, моля ви се - в България живеят, български паспорти имат, етнически може и да са цигани, но по националност са българи, колкото и да не ни харесва! Не можем да пратим официална молба до чуждите медии, че циганите не са българи, и обратното, и моля да не ги бъркат. Все пак не пишат туристическа брошурка за България, а отразяват проблеми - и то проблеми, които в скоро време се очертава да станат и техни.
Не ги приемайте толкова лично тия неща!

# 9
  • Мнения: 2 032
И аз не ги приемам лично тези неща, и на такива внушения какви били цели нации/"ние, българите" не се поддавам.
Да отговоря по темата на авторката, "скъпите заведения и богати жители" може би не са най-забележителното нещо, което може да се напише за България.
Да не изкарваме прочетеното във вестниците от контекст: не съм видяла някой вестник тука в права реч все пак да напише точно нещата, "цитирани" по-долу. Има противоречия за имиграционната политика във Великобритания, и потенциалният приток на българи и румънци е само малка трохичка в цялата забъркана манджа.

Преобладаващото мнение за новопридошлите поляци/латвийци и т.н. от 8-те централно-европейски страни е, че са работливи и запълват работни места, които местните не искат, не създават проблеми, не разчитат на социални помощи. Няма основания ако/като дойдат повече българи това мнение да се промени.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Къде ги четете тези статии  newsm78 Аз нали местна преса рядко чета Embarassed, основно гледам новините по ББС и Five.

# 11
  • Мнения: 1 581
Те че са българи циганите никой не спори. Само че ако аз сега ида ей-тук до нас, до реката, под моста и снимам излегналите се 3ма алкохолици (вкл. една жена), с бутилките "кола" до тях + 1 куче и я пусна в бг вестник и кажа - ей те така живеят англичаните, дали няма да им бръкна някъде...

# 12
# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хехехехеее, не мога да повярвам  Mr. Green
Забелязаха гредата в окото си may be  newsm78
Чак данни от изследването ми са цитирали  Grinning

# 14
  • Мнения: 934
Те че са българи циганите никой не спори. Само че ако аз сега ида ей-тук до нас, до реката, под моста и снимам излегналите се 3ма алкохолици (вкл. една жена), с бутилките "кола" до тях + 1 куче и я пусна в бг вестник и кажа - ей те така живеят англичаните, дали няма да им бръкна някъде...
Ами, да ти кажа, много се съмнявам да направи някакво впечатление на някого.

Общи условия

Активация на акаунт