почистване на силикон

  • 2 798
  • 8
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 166
Здравейте домошарки,
в момента сме в ремонт и ни се налага да ползване силикон, но нещо чистенето му след това ми се опира та се чудех дали някоя от вас знае начин или препарат за отстраняването му. Мерси предварително!  newsm75 newsm79 newsm28

# 1
  • Мнения: 1 117
Аз имах силикон наклепан по стъклата на прозорците и много лесно го изчистих с гъба за чинии , с по-грапавата страна на гъбката ,натопен в разтвор от топла вода и малко доместос Simple Smile Но не знам при теб силикона на каква повърхност е! Дано съм ти помогнала Simple Smile

# 2
  • Мнения: 695
Аз имах силикон наклепан по стъклата на прозорците и много лесно го изчистих с гъба за чинии , с по-грапавата страна на гъбката ,натопен в разтвор от топла вода и малко доместос Simple Smile Но не знам при теб силикона на каква повърхност е! Дано съм ти помогнала Simple Smile
Peaceи аз така го изчистих.искаше доста търкане,но излезе.наистина ще бъде много полезно ако някоя мама знае препарат за почистване на силикона Hug

# 3
  • Мнения: 5 622

 И ние павим ремонт. И ползваме силикон. Вц-то го залепихме със силикон например, но остана изцапано по самото гърне. То е лъскаво, ще се изчисти някак предполагам, ама как?  newsm78

Казаха ми с ацетон, но не съм пробвала  ooooh!

# 4
  • Враца
  • Мнения: 166
Мерси за отговорите, това с топлата вода и препарата ще го пробвам тази ве4ер и ще пиша за резултата. Успех на всички правещи ремонт в момента.  needle

# 5
  • Мнения: 3 211
Аз си го изчегърках (има ли таква дума Thinking) с шпатулка, после отгоре минах с ЦИФ, само с препарат не знам как ще стане.

# 6
  • Мнения: 399
С ацетон - не лакочистител. Ако е доста зацапаното - продават шишета от 1л. в железариите, струва 3-4 лева. Аз така изчистих моя по стъклата на новата дограма 4 по плочките.
Малко офф: към tres jolie: думата е чегъртам, изчегъртах.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 047
Има специален препарат за почистване на пресен силикон,но в Бг. не съм виждал.
Сапунена вода върши същата работа.
След като се е втвърдил,може механично.За сефте чувам за ацетона.Ще опитам от любопитство.

Съвет: За да не се налага да го чистите,не цапайте! bowuu

Офф. А аз си мислех,че думата е "чегъркам" - "изчегъркам".

Общи условия

Активация на акаунт