Още въпроси за нощното кърмене

  • 421
  • 7
  •   1
Отговори
Мили мами,
Мойта бебка, която след седмица ще стане на 3 месеца, все още се буди през нощта да папа - заспива към 21-22 часа, след това се събужда веднъж към 4 и втори път към 7 часа. Винаги обаче папа само от едната гърда и заспива. Та въпросите ми са два:
1. Понеже така се получават по 6 часа пауза без стимулациа на гърда , трябва ли да ставам да изцеждам гърдата от която не е сукала. Ако не, няма ли опасност да ми намалее/спре кърмата ?
2. Споделете, вие вдигате ли бебоците за оригване след като сте ги кърмили нощем ? Мен ме е страх, че ако не се оригне нощем ще я боли коремчето, а от друга страна ми е жал да я разбуждам...
За протокола, през останалото време се храним на поискване, доста не често, на около 2 часа. Благодаря ви предварително за помощта !  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 242
А защо винаги папа само от едната гърда  newsm78 Не ги ли редуваш ?
И Тони се буди горе-долу на същите интервали и като гледам сме и на една възраст  Wink Лягаме към 23 и до към 3-4 давам едната, колкото и да се буди, после се премествам от другия край на леглото и давам другата до към 7-8 сутринта.. или докато реши, че му се става  Mr. Green
Не го вдигам да се оригва - той спи по корем и като го изтърколя така след секунди се е оригнал, докато се намества, и продължава да спинка  Grinning

# 2
  • Мнения: 298
Казваш, че кърмиш иначе през два часа, което е напълно достатъчно да ти стимулира лактацията. Доколкото знам за да ти се запази лактацията е необходимо да имаш 6 кърмения за денонощие.
При мен Марти беше така до скоро - будеше се към 4 през нощта , изцокваше едната  цица и заспиваше, а аз другата е цедях, но просто защото иначе щях да се пръсна. ОТ две- три седмици въобще премахнаме нощното хранене и аз доскоро се будих да се цедя, но постепеннно го преодолях този проблем и сега изкарвам до сутринта, когато той изцоква едната цица и другата пак хартисва и се изцеждам, но вече сутринта. Peace Не съм забелязала да ми е намаляла кърмата.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Никога не съм уригвала детето през нощта и не съм се цедила. Бебчо рядко яде и от двете гърди. Ако усетя гърдите си препълнени просто ги предлагам на бебчо и той ми решава проблема...

# 4
  • Мнения: 225
1.Според собствения ми опит няма проблем ако кърмиш бебето си само от едната гърда, дори може да се каже, че бебето ще наддава повече, защото ще получава повече от по-мазното мляко.Дъщеря си кърмих само от едната гърда до 5 месеца и половина и наддаваше прекрасно, не съм имала проблеми с количеството на кърмата, а бяхме само на кърма.На две гърди на всяко хранене се наложи да минем след тежко боледуване, по време на което почти нищо не ядеше и кърмата ми доста намаля.Така след като оздравя се наложи да й давам и двете гърди, за да се наяжда.Така сме и досега Simple SmileЕдинствения недостатък при храненето на една гърда е , че другата гърда може да се препълни, ако си склонна към това.Аз за мой късмет не съм имала такива проблеми.така че според мен е въпрос на избор дали ще даваш едната или и двете гърди на всяко хранене!А омразното цедене го спрях 10 дни след раждането и не мисля, че ти има нужда да се цедиш-все пак кърмиш вече почти 3 месеца-лактацията трябва стабилно да се е установила!
2.Не съм държала бебето да се уригва при нощното хранене-нали целта е с кърменето да го приспиш отново-защо да го разбуждаш насила Wink! А първите три месеца Елица спеше върху гърдите ми, та така елиминирахме коликите и можеше да поспим и двете!

# 5
  • Мнения: 3 760
Няма нужда от изцеждане.
По повод оригването - въпреки, че моята принцеса се нуждаеше от дълги и старателни оригвания, нощем никога не съм го правила (поради физическа невъзможност - и аз съм човек), но нямаше никакви проблеми, а иначе повръщаше детето...
И аз хранех от една гърда, но някъде между 3 и 4 месец тя започна да си суче от двете и от тогава е така. Всъщност я подпомогнах в това й решение именно поради по-продължителните паузи, които се получаваха на някоя гърда. Болеше ме и меко казано ми беше некомфортно...

# 6
  • Мнения: 4 242
Щом през деня се кърмите често на поискване, няма опасност да намалее кърмата. Около 3-я месец кърмата вече се е регулирала според нуждите на бебето ти и се е установила стабилна лактация. И ние отдавна се кърмим нощем 1-2 пъти (с изключение на периодите на зъбоникнене).
Никога не съм уригвала нощем понеже дъщеря ми си спеше сучейки, как да и разваля съня. Проблеми никога не е имало.

# 7
А защо винаги папа само от едната гърда  newsm78 Не ги ли редуваш ?
И Тони се буди горе-долу на същите интервали и като гледам сме и на една възраст  Wink Лягаме към 23 и до към 3-4 давам едната, колкото и да се буди, после се премествам от другия край на леглото и давам другата до към 7-8 сутринта.. или докато реши, че му се става  Mr. Green
Не го вдигам да се оригва - той спи по корем и като го изтърколя така след секунди се е оригнал, докато се намества, и продължава да спинка  Grinning
Това е само през нощта, иначе денем ги редувам. Нощем очевидно са по-пълни от обичайно и се напапква само от едната и заспива. Благодаря ти много за отговора и целуни бебе Тони, много е сладък !

Общи условия

Активация на акаунт