Някой получавал ли е сърцебиене през бременността?

  • 1 893
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте. В момента съм 33 г.с. От самото начало на бременността получавам сърцебиене, но сега в последния месец само да се преумора и пак започва. Преди 1 месец бях на кардиолог. Направи ми всякакви изследвания. Нищо нередно не откри. А и моя гинеколог каза че е от бременността. Но ми е много неприятно. Особено когато съм полулегнала и бебето ме притиска отвътре. Някой получавал ли е подобно нещо. Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз получавах и при двете бременности сърцебиене.Освен това си усещах пулса,в смисъл като легна вечер и усещам как ми пулсират върховете на пръстите примерно-Не знам как по-точно да го обясня.

# 2
Здравей, аз го имам непрекъснато, кардиолога каза да си взимам валидол или валериан, щом не е открил нещо сериозно значи няма за какво да се тревожиш, но наистина не е много приятно!

Поздрави

# 3
  • Мнения: 353
мила пупи, аз бях така през цялото време. това, което ми помагаше беше следното:
- никога, ама никога не лягах по гръб, дори в полу-легнало положение, винаги на едната страна
- опитвах се да не се преуморявам
- захлопа ли ми леко сърцето - каквото и да правя спирах, за да си почина
- всичко вършех много бавно
- щом усетя тупане - почвах да дишам бавно и дълбоко

нее никак приятно, но стискай зъби - скоро ще мине!
леко раждане и здраво бебе ти пожелавам  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 123
Здравей.И аз бях така,имах чувството,че сърцето ми ще изкочи.Даже на моменти и въздух не ми достигаше.Гинеколога ми каза да си почивам повече,повъзможност легнала.Не се притеснявай и леко бременеене Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 159
мила пупи, аз бях така през цялото време. това, което ми помагаше беше следното:
- никога, ама никога не лягах по гръб, дори в полу-легнало положение, винаги на едната страна
- опитвах се да не се преуморявам
- захлопа ли ми леко сърцето - каквото и да правя спирах, за да си почина
- всичко вършех много бавно
- щом усетя тупане - почвах да дишам бавно и дълбоко
същите трикове прилагам и имат успех Peace

# 6
  • Мнения: 532
Аз сърцебиене получавах само в 9-тия месец.Наистина е много неприятно,но ако нямаш проблеми с кръвното и си прегледана от лекар ,не се безпокой.Нормално е.

# 7
Никак не е приятно, но най-важното е, че няма нищо обезпокоително.

# 8
  • Мнения: 510
Аз също получавах сърцебиене през бременността, после всичко мина. Щом вече си била на лекар и няма нищо нередно, повече почивка и без притеснения.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 773
здравей
аз също получавам често сърцебиене наистина е гадничко.
ако легна случайно по гръб тогава даже и въздух не мога да си поеме/не че иначе дишам леко/.мисля че е нормално

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Милата  Sad Аз също имах такъв проблем, даже по време на изледванията за секциото при интерниста ми откриха тахикардия, но след всички възможни прегледи се оказа, че и при мен няма нищо обезпокоително. Пожелавам ти леко раждане и прекрасно здраво бебче. Все пак се пази   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз получвах след 6-ия месец.Това е от преумора,не се притеснявай.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,получавах редовно.Имах чуството че сърцето ми чак в гърлото бие.Нищо не съм правила,всичко се оправи след раждането Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
И аз имах сърцебиене през бременността. Няма нищо страшно, просто почивай повече Peace

# 14
  • Мнения: 2 381
Имах сърцебиене.Усещах как сърцето ми бие, сякаш ще изкочи.

Общи условия

Активация на акаунт