Персийски тутманик

  • 3 640
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Страшно лесна рецепта, няма месене, цапане и прочие Mr. Green

Намерих я в една стара книга (от 1970г Blush), но пък е много вкусен!
Преписвам дословно от книгата:

разбийте 4 яйца, прибавете последователно 3/4 чаша мазнина, 1 чаена чаша кисело мляко, в което сте разтворили 1 чаена лъжичка сода бикарбонат, 200 гр натрошено сирене и толкова брашно,че сместа да получи гъстотата на кексово тесто. Изсипете сместа в намаслена форма, намажете с разбито яйце и печете в умерена фурна до зачервяване!

Да ви е сладко!

моят изстива в момента и отивам да хапвам Hug

# 1
  • Мнения: 15 619
Персийският тутманик е много вкусен. И аз го правя.  chef Доволна съм. Много върви с кисело млекце.

# 2
  • Мнения: 3 394
мдааааааа, особено като моето, домашно с бг закваска Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 825
Аз не знаех, че така се казва този тутманик - само такъв правя в нас от години  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 422
Наистина е много хубав.И аз го правя от години ии съм експериментирала,добавяла съм саламче вътре,кис.краставичка,сурова зелена чушка и маслинка.Смесвам сиренцето с един от изброените неща, не всичките на куп.Така всеки път е различен и го пека във  кексови форми, шолички,правоъгълни тавички.Стават различни солени кексове.

# 5
  • Мнения: 293
Наистина е много хубав.И аз го правя от години ии съм експериментирала,добавяла съм саламче вътре,кис.краставичка,сурова зелена чушка и маслинка.Смесвам сиренцето с един от изброените неща, не всичките на куп.Така всеки път е различен и го пека във  кексови форми, шолички,правоъгълни тавички.Стават различни солени кексове.
newsm10 И аз така съм го експереминтирала и в къщи го правя за бърза закуска!!!

# 6
  • Мнения: 408
Аз не знаех, че така се казва този тутманик - само такъв правя в нас от години  Simple Smile
И аз, и аз Peace някой път настърж.гвам отгоре кашкавал newsm22

# 7
  • в баира
  • Мнения: 861
 На това не му ли викат "Солен кекс"?
Ние много го харесваме, а и става бързо.

# 8
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз го наричам "Солен кекс"...ама много е вкусно Laughing

# 9
  • Мнения: 1 399
А във форума е известен като "Мързеливата баница на Ренци"  Wink  Laughing
Вкусно и лесно  Peace - много често го правя напоследък

Общи условия

Активация на акаунт