Кои витамини да взема за малката?

  • 3 157
  • 15
  •   1
Отговори

Анкета

Имам чуденка м/у някои марки витамини, помогнете, МОЛЯ

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 10 сеп 2006, 10:49

  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
То не са само витамини, но чуденката ми е с какво да засиля Тантича, че тръгва на детска. Миналата година й давах от "Ад ликуид..."-а. Ефект особен нямаше-на 2-та седмица беше на антибиотик. От другите неща не съм взимала, та не знам как са. Знам, че има вече много теми за имуностимулатори, но....искам да избера от тези нещо. Със сигурност ще взема "Бронховаксом", но той помага единствено да не прави бронхити, а не да спре въобще болестите.

# 1
  • Мнения: 1 113
От всички изброени в анкетата не съм давала само "Ад ликуид фор кидс". Кой знае какъв ефект не видях Confused Може би от Циганап-а донякъде, но и той не даде кой знае какъв резултат. Изопринозинът при Лили дава добър резултат, ако го давам при започваща вирусна инфекция - бързо я стопира, но когато й го давах по схема профилактично, ефект нямаше - има ли в градината вирус, тя го е хванала ...  От Центрум джуниър и Имунобор кидс (второто е ехинацея) - файда никаква при нас. Сега се насочих към продуктите на Аквасорс.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз съм давала Изопринозин, но само когато е започнал да се разболява и то по лекарско предписание...Според нашата лекарка има противовъзпалителен ефект...И 3те пъти съм давала по една седмица, вече па 1 и половина на ден - сутрин цяло хапче и следобед половин...Иначе давам Мултисаностол витамини и Аквасорс - Колактив и Зелена енергия...

# 3
  • Мнения: 3 042
На щерката съм давала  и давам Центрум джуниър и Марсианци.
На малкият давам Мултисаностол.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
От Мултисаностол-а виждате ли някакъв ефект. Колко шишета е изпила малката, но ефектът е, че си пие просто някакъв вкусен сироп. Нищо повече.

# 5
  • Мнения: 3 042
На малкият Мултисаностола го давам главно, защото не яде никакви пресни плодове. По този начин се опитвам поне малко да набавя някакви витамини в организма му. Сега през лятото не съм му давала, за да си почине малко, а и защото отвреме на време яде по някой пресен плод или зеленчук. Ефект в/у боледуването не съм установила да има Мултисаностола.

# 6
  • Мнения: 1 116
Тъй като единственото противурирусно което сте написали е Изопринозин ,посочвам него.Къде ще го сравнявате с витамините.  Simple Smile

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Тъй като единственото противурирусно което сте написали е Изопринозин ,посочвам него.Къде ще го сравнявате с витамините.  Simple Smile
Искам просто да я "засиля" и тъй като не го знам какво точно е "Изопринози"-а, го сложих сред другите. Предпочитам да я тъпча с минимум химия, въпреки че всички витамини са си точно това. Що е то "Изопринозин", Хитко? Чувала съм хубави неща и за Центрум. newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 797
 Давам Мултисаностол, но той яде отделно и много плодове и зеленчуци(да не кажа че главно това яде).

# 9
  • софия
  • Мнения: 555
щом искаш да засилиш имунитета пробвай с хомеопатия - бавни са резултатите и изисква много упорство от твоя страна, но си струва усилията. Големия ми син изкара пневмония след 2 години антибиотици без край ....  от тогава да чукна на дърво  анибиотик не е пил. вярно трудно беше в началото първите пъти като се разболяваше от вирус зимата или само леко да го духнеше вятъра почваше кашлица страхотна. едвам устоявах на изкушението и най-вече на давлението на майка ми, която все искаше да натъпче детето с антибиотик (по възможност по-скъп). ужасни зими са били. но д-р маринов, който направи ц-р Фитолек, много помогна за укрепването на сина ми.
моя съвет е намери си добър хомеопат и действай.

# 10
  • Мнения: 408
Аз по съвет на неонатолог давах юни и юли по 10 дена витамини Киди. Дали от тях, дали от Бронховаксома или просто от топлото време, но изкарах спокойно лято. Сега се моля и зимата да сме по-здрави в сравнение с миналата Praynig

# 11
  • Мнения: 8 505
Давах Мултисаностол миналата зима.Не е боледувала сериозно (няма как да знам дали е от витамините) с иключение на една ангина.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
От Мултисаностола не може да се види ефекта, това са си витамини, но те според мен не могат да спрат вируса, ако има такъв...И аз правя почивки с витамините, вече 2ри месец не давам, сега септември ще започна отново, понеже и плодовете не са толкова разнообразни като лятото..

# 13
  • във фурната
  • Мнения: 593
Моите предпочитани витамини не са сред изброените-Пиковит-има ги на сироп и на дъвчащи таблетки.За разлика от др.витамини на сироп,те съд и вит В12.А за Бронховаксома-той се използва за профилактика при често повтарящи се бронхити и пневмонии,но и повишава общо имунитета.За Изопринозина-използва се само за лечение на вирусни инфекции,а не за профилактика.

# 14
  • Мнения: 1 547
Мултисаностол е формула от преди Втората световна. Не си давайте парите излишно.
От витамините, които си посочила, да добри тези на Центрум. Пълноценното храмнене в случая е най-добрият вариант.

Беседвах с лекар наскоро, който ми каза, че няма понятие "имуностимулатор". Колкото повече чета, толкова повече мисля, че е прав.

Давам ЗЕ на Аквасорс. Дали има ефект, ще разбера през есента. Мисля си обаче, че всички тези препарати са измислени просто да ни вземат парите, а ние - майките - искаме най-доброто за децата си и даваме луди пари за всякакви илачи, в чиито ефект дори не сме убедени.

Струва си да се помисли върху това.

Общи условия

Активация на акаунт