Мекици -страхотни

  • 254 877
  • 144
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

# 1
  • Мнения: 1 708
Тези са ни любимите в къщи.А ако се замеси тестото от вечерта още по-вкусни стават!

# 2
  • Мнения: 146
Да споделя и аз една рецепта за мекици, и една хитринка също.....

Мекици

1 яйце /рецептата ми е с толкова, но аз слагам 2 яйца/
1 чаена чаша прясно мляко /ако нямате под ръка става и с хладка вода/
1 кубче мая + 1 ч. л. сол + 1 ч. л. захар /и двете с връхче/ /може и със суха мая - слагат се две пакетчета/
1 кисело мляко + 1 ч. л. сода бикарбонат
около 1 кг брашно
Замесва се тесто и може да се пържи почти веднага, ако престои тестото една нощ в хладилник и  на сутринта се приготвят - стават наистина по-вкусни. Количеството е огромно, но с половин доза от тестото могат спокойно да се нахранят 5-6 човека.

Друго, което научих е:
в олиото, в което ще пържа слагам сол;
след като изпържа мекичките по тях има полепнали кристалчета сол и са много вкусни.

Аз правя така: изпържвам половината тесто само в олио /за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун, а за втората половина слагам вече сол в олиото.

Добър апетит!!!

# 3
  • Мнения: 3 211
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

# 4
  • Мнения: 146
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

Ами може - да...
Когато не ми се точи, откъсвам парче тесто, колкото орех или малко по-голямо, правя го на топче и след това го раздърпвам или го сплесквам между двете длани и раздърпвам...

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 14:02 от dizzy

# 5
  • Мнения: 7 106
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

Ами може - да...
Когато не ми се точи, откъсвам парче тесто, колкото орех или малко по-голямо, правя го на топче и след това го раздърпвам или го сплесквам между двете длани и раздърпвам...

Хич не се мотая да разточвам, ами правя същото като dizzy.
Рецептата ми е същата като на deata, само че слагам и 1 с.л. захар към горната смес. И понеже мъжът ми ги обича със сирене вътре половината ги правя със сирене, другата половина без. Ето ги :
http://3opu.multiply.com/photos/photo/5/37.jpg

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз понякога не ги разточвам, а само късам.Обаче на мен ми е по лесно като разточа и да отрежа с нож Tired
Зори- мекиците са видински, затова ги знаеш Wink

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ето и една подобна рецепта /тези само ги късам и разтягам/...и те са много вкусни
2,5 ч.ч. брашно
1 ч.ч кисело мляко
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
Меси се по меко тесто от горните продукти. Късат се топки и се теглят като за мекици и се пържат.
 Могат да се прегънат на полумесец и вътре да се сложи плънка- настъргано сирене, кашкавал, колбас, сладко....абе според желанието.
Също така като първия вид могат и да се разточат и нарежат на квадратчета.

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Deata, а яйце няма ли в рецептата? newsm78

# 9
  • Мнения: 7 106
И аз понякога не ги разточвам, а само късам.Обаче на мен ми е по лесно като разточа и да отрежа с нож Tired
Зори- мекиците са видински, затова ги знаеш Wink

Хаааа, видя ли ти къде била работата  Laughing.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.

# 11
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.
И аз се интересувам!

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,ужасни сте,значи,приядоха ми се сега мекици,аз дето хич не ги обичам.Сега ще се чудя по коя рецепта да правя. hahaha

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Deata, а яйце няма ли в рецептата? newsm78
Във втората рецепта, която съм дала няма яйце Wink

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.
И аз се интересувам!
Не втасват. Месиш и пържиш.Много бързо стават.

Общи условия

Активация на акаунт