Моля за подкрепа и информация - 1:20 БХС

  • 556
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,
пише ви една силно разстроена бъдеща майка.
Днес си взех резултатите от БХС. Чела съм доста за тях и за амниоцентезата и имам обща представа.
Въпреки че имам приятелка с дете на Даун, и знам за вероятността да се роди такова дете и т.н., човек никога не е подготвен това да му се случи на него.
Както и да е,
молбата ми е ако има някой с подобни резултати от БХС и правила амниоцентеза, чийто резултат да е добър, моля да ми пишете.

Моя резултат от БХС за синдром на Даун е
1:20 изчислен (едно към двадесет)
и 1: 874 според възрастта.

Амниоцентезата ми е насрочена за този петък. Но времето до тогава и след това докато излезна резултатите е крайно мъчително.
Всички теми които прочетох тук бяха за доста по-нисък риск, нещо от рода на 1:200 и подобно.

Ще ви бъда полезна за всякаква информация, просто искам да съм подготвена.

# 1
  • Мнения: 417
Здравей Роси GrinningЬз имах подобни резултати но не си спомням точните стойности.т.е. риска беше голям,можеш да се досетиш как съм се чувствала...Веднага отидох на триизмерен видеозон,там не откриха нищо нередно,докторката ми препоръча да си пусна наново изследванията и каза,че според нея има някаква грешка в резултатите.За мое щастие така и стана,повторните резултати излезнаха оптимистични.Ако имаш време,понеже виждам,че са ти насрочили амниоцентеза/а тя се прави в определени срокове/,ти препоръчвам да си повториш изследването.Пожелавам ти  успех!!! Praynig

# 2
  • Мнения: 592
Аз не мога да ти бъда полезна с информация,но просто искам да ти пожелая успех на амниоцентезата,ще стискам палци резултатите от нея да са добри.А ти моля те,МИСЛИ ПОЗИТИВНО.Още веднъж успех и дай Боже после да се похвалиш с добри резултати.Поздрави

# 3
  • Мнения: 4 915
Ще те посъветвам единствено да повториш теста, стават и грешки.

Желая ти всичко най-добро, и успех!!!

# 4
  • Мнения: 3 116
Мисля че е добре да отидеш на фетална морфология.

Аз ходих в МЦ Фемина:

http://www.mcfemina.com/possibility.php

Там трудно се намират часове, но ако обясниш че е спешно сигурно ще те приемат !

Ще стискам палци всичко да е наред при теб  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 78
аз също съм ходила за фетална морфология на плода и ми казаха , че се вижда и за синдрома на Даун. така че по-добре отиди. а за БХС някъде бях чела ,че има голям процент резултатите да не са верни, тоест да няма синдром. как се изразих, ама айде Peace

# 6
  • Мнения: 581
Дано всичко е наред. При мен риска беше 1:436 и не се наложи амниоцинтеза. Успех ти пожелавам и по - спокойно милинка Praynig

# 7
  • Мнения: 4 915
rossy_peneva, не зная какво си решила, и дали си ходила на второ изследване и фетална морфология, но ако днес си на амниоцинтеза, желая ти искрено отлични резултати!

# 8
  • Мнения: 4 621
Искренно ти желая резултатите от амниоцентезата да са добри и да се радваш на едно здраво бебче  Peace

# 9
  • Мнения: 13 667
rossy_peneva  и аз ти желая успех.
Аз самата бях на амнеоцентеза в понеделник тази седмица.
Сега чакаме резултатите.
Пиши как е минало, стискам палци.

Общи условия

Активация на акаунт