Отопление на газ - моля за впечатления

  • 2 531
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Изправена съм пред избор - газ или не! Моля ви да ми кажете какви впечатления имате? По-евтино ли излиза от парното, от тока?
Каква е първоначалната инвестиция? Такива ми ти работи?

Извинете, ако е имало такава тема. Покрай ъпгрейдването на форума, търсачката не работеше.
Предварително ви благодаря.   bouquet

# 1
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Ние сме изцяло газифицирани  вече една година и е СУПЕР!Имаш непрекъснато топла вода и зимата е топло.Най-голямата ни сметка зимата/когато беше минус 20 градуса/ беше 160лева.Обаче можеш да си разсрочиш плащането.Първоначалната инвестиция е около 5 000 лева,ама зависи от котела,от броя на радиаторите и т.н.Освен това можеш да си сложиш програматор и да му се задаве в колко часа да се вкл. и изкл. на колко градуса да затопля и в кои стаи.

# 2
  • Мнения: 3 091
Вилиан, а колко квадрата отоплявате?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще ползвам темата да питам и аз нещичко.Имат ли радиаторите при отопление на газ същата опция, като тия обикновените, да се пускат/спират?Защото нашето котле е точно от тези с датчик и ще се включва и и заключва самичко.Да, обаче за не искам да отоплявам целия апартамент за сега/едната стая ще е неизползваема поне още година/.Дали мога да си монтирам стоп-кран на този радиатор?

# 4
  • Мнения: 7 107
Ламка, извинявай за нахлуването в твоята тема, но ми се струва че моята чуденка има общо с питането ти.
Аз съм чувала за сключване на договор за 10-годишен период.  newsm78
Това вярно ли е?

# 5
  • Мнения: 62
От 3 год. сме на газ и сме много доволни. Топлим 120 кв.м. и сметките са около 120 лв. в зимните месеци. Освен това готвя на газ и имам постоянно топла вода ( не сме в София).
Нашата инвестиция беше около 3500лв. без радиаторите, които имахме от преди.
Добре е да имате програматор, с който да определите режима на включване-изключване. Не е необходимо да гори непрекъснато котела.

Радиаторите са стандартни, може да имат врътки за спиране.

# 6
  • Мнения: 781
Извинете за тъпия въпрос, ама този котел в апартамент може ли да се постави и къде, или става въпрос само за къщи.Нашия квартал скоро ще го газифицират, но аз не разбирам много по въпроса.

# 7
toplim se na gaz ot 5 godini.niama evtino otoplenie-taka ili ina4e cenite na vsi4ko se poka4vat.mnogo sme dovolni!toplim vsi4ko/65 kv.m/ dori terasata,koiato e ostaklena.izob6to ne se zamisliai!!!parite ne sa malko za instalaciata,no si struva-4isto i toplo,puska6 kop4eto i gotovo!kakvo po hubavo ot tova?kotela pri nas e na terasata,no v edna priatelka e v staia.vajnoto e da e na van6na stena za da se izkara komin4eto na kotela navan

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Преди време пусках подобна тема  Ето я

Още не ни е напълно готова инсталацията, но ще ти кажа какво ни излезе на нас.

Газова инсталация + котел, двуконтурен - 2000лв
Отоплителна инсталация - 5 радиатора, лира, тръби, монтаж и разни други - 2000лв
Такса включване към газоразпределителното дружество - 425лв

Котела трябва да е на външна стена.
Отоплението може да се регулира с терморегулатор, има и седмични с които си настройваш температура според дните и часовете - струват от 40 до 150лв. Естествено може и ръчно, като спреш крана на радиатора Wink
Аз съм чувала за сключване на договор за 10-годишен период.  newsm78
Това вярно ли е?

Не съм чувала подобно нещо, не ми се търси сега договора

Това е което се сещам в момента. Нищо не мога да кажа за сметките, но силно се надявам да си е заслужавала инвестицията и нервите по ремонта Praynig

Използвам случая да благодаря на момичетата, които ми помогнаха в мойта тема  Hug  bouquet

# 9
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Явно сме на ремонтна вълнА всички.
Направо да отваряме подфорум 'Ремонти по никое време'  Joy Joy Joy
Не се сърдете, молИМ, и на мен ми се случва да ме хване лигнята Crazy

Въпросът живо ме интересува - в основното жилище съм от крепостните към Топлофикация, но и друго ми виси на главата за оправяне, вкл. и вила в Панчарево. До тоя момент много не съм се зачитала из темите, ама то 'щото не ми е бил опрял ножът до кокала, сега вече опасно се приближава.

Ще следя развитието, а конкретните ми въпроси са два:
1)  Чугунени радиатори от тоя тип могат ли да се пригодят за работа на газ?
2)  Нали за т.нар. централна газификация говорим, не за локално решение или на мен много ми се спи вече smile3507 Blush

# 10
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Вилиан, а колко квадрата отоплявате?
ами към 80 квадрата и банята .Нашият котел е двуконтурен и е на Вайлант.Имат 24 часова поддръжка.Аз също готвя на газ.Три от котлоните ми са на газ и имам един електрически/за всеки случай/ - на Аристон.Радиаторите са с различен бр.ребра в зависимост от кубатурата,ама това трябва проектант да ти го изчисли.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ще следя развитието, а конкретните ми въпроси са два:
1)  Чугунени радиатори от тоя тип могат ли да се пригодят за работа на газ?
2)  Нали за т.нар. централна газификация говорим, не за локално решение или на мен много ми се спи вече smile3507 Blush
По т. 1 - да. С обикновени радиатори става всичко, независимо какво гориво използва котела
По. т. 2 - да, щото локално решение с газ, не е решение.

# 12
  • Мнения: 193
От шест години сме газифицирани и проблеми нямам! Отопление, топла вода, готвене-всичко е на газ! Бързо, лесно, удобно! Къщата е голяма и зимните сметки са високи/300-350лв./отопляваме около 150кв. Но, ако имаш добра изолация и добра дограма разходите драстично спадат!
Питаш за първоначалната инвестиция. Ами, котлето е доста скъпо окло 2000лв., но може да има и по-евтини. Радиатори, лири и т.н. също натоварват сметката, както са ти писали по-горе! Има и друго, че през последните години цената на кубичен метър е нараснала двойно, даже тройно и има тенденция да расте още!
Ако се решите да се газифицирате, не си махайте бойлера, защото при евентуален проблем с котлето няма да имате топла вода!

# 13
  • Мнения: 193
Извинете за тъпия въпрос, ама този котел в апартамент може ли да се постави и къде, или става въпрос само за къщи.Нашия квартал скоро ще го газифицират, но аз не разбирам много по въпроса.
Да, има котели /котлета/ с малки размери и с добър дизайн! Peace

# 14
  • Мнения: 5 475
Родителите ми се отопляват на газ и сметките са значително по-прилични от парното.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт