Бълха или кърлеж?

  • 4 627
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Ужасена съм преди 10 дни ме ухапа кърлеж, т.к. му бях махнала телцето не го  видях как изглежда.
Днес нещо ме пощипва по Д-то, свалям дънките и виждам някаква буба размер 3-4 мм горе долу с формата на калинката само че една кафяво-сива.
Някой ще помогнели този път какво е  #Crazy
Търсих снимки в Интернет как изглеждат тия гадости (само една намерих на бълха в уикипедията, но беше в профил), но не намерих, не и се виждаха крачетата, беше се свила, по размазах я увих я в салфетка и я затворих в плик да я показвам довечера на съпружеското тяло.
Сега цялото тяло ме сърби Sad

# 1
  • Мнения: 728
 Бълхите са много малки, а кърлежите трудно се смачкват, трябва да го удариш с чукче или нещо подобно, дано не е това.

# 2
  • Мнения: 8 505
Ето ти малко бълхи:




Ето и кърлежи:




Бълхите скачат и се убиват трудно.
Кърлежите се отделят от кожата ти едва след като са се насмукали с кръв-няколко часа-ден-два.
Обаче 3-4мм са доста и за бълха,и за кърлеж (освен ако не си го нахранила доволно,но в такъв случай би трябвало да посне доста кръв (твоя) след като го убиеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
не пусна кръв, може да е било само буболечка  newsm78 ....дано... май повече на кърлежа прилича по форма, но не му видях краката

# 4
  • Мнения: 2 677
Едва ли е било бълха, защото тях не можеш просто да ги "поразмажеш".  Simple Smile
Те са по-скоро като въшките - трябва да я стиснеш между нещо твърдо (примерно ноктите си) и да каже "пук".  Sick

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
Едва ли е било бълха, защото тях не можеш просто да ги "поразмажеш".  Simple Smile
Те са по-скоро като въшките - трябва да я стиснеш между нещо твърдо (примерно ноктите си) и да каже "пук".  Sick

Така е  Sick Освен това бълхите са доста пъргави и трудно се хващат Naughty

Общи условия

Активация на акаунт