мека мебел в Бургас

  • 3 472
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
препоръчайте ми магазини за мека мебел в бургас, моля  Praynig!
след обикаляне по магазините установих, че имам избор между 2-3 магазина само  Shocked като кажа, че искам калъфките да могат да се махат на повечето места ме гледат странно, което доста ми ограничава избора.  търся НЕ италиански мебели - /цените са по 2/. като гледам в нета, повечето големи фирми /например Айко/ имат магазини в софия, може и в някой и друг голям град, но не и в бургас. и си мисля, че може пък да са им магазините на по-забутани места и да съм ги пропуснала  newsm78

# 1
  • Мнения: 957
Aз имам същият проблем-търся за жилището си в Бургас мебели с махащи се калъфки, отделно да са на разумна цена. За съжаление мека мебел със свалящи се калъфки съм виждала само в икеа, а както се очертава те скоро няма да дойдат в БГ. Иначе българските цени доста често надминават австрийските, да не говорим, че качеството никакво го няма. Тъй като това лято бях на вълна мебели / слава Богу, гадните ремонти приключиха/ мога да те посъветвам ако имаш път към други градове да погледнеш мебелните магазини там. Съпругът ми е от Русе и се оказа,че там има доста фирмички, които правят и продават мебели и то на ненадути в сравнение с Бургас цени. За пример ще дам първата мебел, с която се обзаведох от Русе- маса за хранене за 6 души, правоъгълна, цвят венге, съвременен дизайн, чак не повярвах, че цената е такава - 169 лв. Имаше много други неща, които си харесах, включително и диван, но нямах време да ги поръчвам / почти във всички магазини срокът на поръчката беше към месец/. Между другото в магазина, където беше дивана ми казаха че ползвали услугите на куриер и не излизало чак толкова скъпо- казаха 50- 60 лв. за превоз до бургас. Ето това е масата за 169 лв. Такава цена другаде не видях.

# 2
  • Мнения: 472
Можеш да разгледаш магазина на ул."Любен Каравелов"12(червения блок с/у бившия маг, "Валентина"),работят с български фирми.Нашите мебели са на сливенска фирма(мисля "Начеви" беше),свалят се долните(на които се сяда) калъфи и дамаската лесно се почиства(децата са я драскали с химикали,фулмастери-всичко излезе).Имат и скъпи и по-ефтини модели.

# 3
  • Мнения: 649
И аз не намерих дивани със сменящи се калъфи в Бургас - от един магазин ми обясниха, че няколко фирми, които правили такива дивани са имали оплаквания от клиенти, че калъфите се свиват след пране и вече не работят стях.
Ние решихме прблема така: купихме дивана си от магазин на Фердинандова, не си спомням името, но това е първият магазин за мебели преди Профсъюзния дом за 700 лв.(от Русенски производител е Simple Smile) и дадохме още около 280 лв. за да ни ушият калъф и сменящи се възглавници. Взехме същата материя (ако си спомням правилно материята е грид има склад за дамаски на Трапезица), но в други цветове, сега имиме 2 дивана в различни цветове:))
Към калъфа за дивана бях много предубедена, не исках да виси и т.н., но ефекта е страхотен - никой не може да разбере, че това е сменящ се калъф, а не самата дамаска на дивана.

Помисли си дали изобщо ти се дават пари за такова нещо в крайна сметка това е 1/2 от цената на дивана, почистването от фирма не струва толкова скъпо  и след време като се захаби дамаската може да си вземете нов диван направо.

# 4
  • Мнения: 649
Чувала съм, че в  Поморие има избор и добри цени, но ме домързя да ходя до там. Може да пробваш Hug

# 5
  • Мнения: 4 546
ето какво разбрах аз от поредното ми обикаляне по едни и същи магазини: ИМА СИ ВСИЧКО, НО НА ПРОДАВАЧКИТЕ НЕ ИМ СЕ ЗАНИМАВА!!! #2gunfire
вчера ходихме в мебелната къща в Славейков. имаше наистина голямо разнообразие - харесахме 4-5 модела, но ни обясниха, че това което търсим просто не се предлага. едва ли не какви са тия претенции дето ги имаме /ама аз си мисля, че като съм клиент и като оставя към 2000лв имам право да имам претенции все пак и да си купя това, което търся, а не това , което ми предлагат/. та остана ни в очите един диван. за него, обаче ни казаха, че малкият диван няма механизъм за разпъване, калъфите не се махат и НЕ може да се поръча с друг вид дамаска, освен с тази, с която го виждаме в момента.  #Crazy
след това отидохме на Фердинандова, мисля че беше нова идея магазина, но не съм много сигурна - отвън е с червена дограма - не може да се сбърка. за абсолютно същият диван се оказа, че може всичко - и с механизъм, и със сменящи се калъфки, и малък да е, и видовете дамаски ни показа жената, които можем да си изберем от този производител
 еми аз освен да си направя извода, че на продавачките не им се занимава, друго не знам какво да си помисля  Thinking и имам подозрението, че не само за каталога на тази фирма е така, а и за доста от другите.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 10:36 от herelina

# 6
  • Мнения: 5 539
На моят диван му се сваля всичко, всички калъфи са с цип и се перат. Много държах на това. Диван с лежанка 2,60 на 1,60 с ламелен механизъм за разпъване, струваше 1250. Бих го щракнала, но фотоапаратът не е на мое разположение в момента.
Поръчахме го от магазин М2М, на ул. Кирил и Методий най-горе, почти до Морската.
Има вариант да излезе и по-евтино, ако е неразтегаем или разтегаем с подматрак. Има много разцветки дамаска и изкуствена кожа за подлакътниците, в които можеш да поръчаш. Размерите също са по желание. Абе всичко го правят, както си го поискаш.

А продавачките по магазините за мебели са толкова смотани и така не си познават стоката, че не ми се говори направо #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт