Косопад при кърмачка и капсули Ревалид?

  • 3 602
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 398
От около 2 месеца след раждането ми се появи косопад ,навсякъде из апартамента има мои косми .Направо е някакъв ужас.Ползвам шампуана на Фито но досега никакъв ефект.Вчера си купих капсули за пиене Ревалид ,та въпроса ми е опасно ли е да се пие докато се кърми?

# 1
  • Мнения: 416
Ами май не са много удачни, защото съдържат доста аминокиселини и голямо количество сяра.
Косопадът след раждането е нещо нормално, но мога да те съветват да пиеш бирена мая.

# 2
  • Мнения: 468
Втория третия месец след като родих започна да ми пада косата, направо почнаха да ми остават голи петна по главата,тогава се обадих на един роднина на съпруга ми кожен лекар /ДОЦЕНТ) посъветва ме да пия ревалид и да се мажа с Алпикорт и заедно с това си миех косата с фитовал.Междувременно си правех някаква маска с яйце, но вече не се сещам точно какво още се слагаше.След няколко месеца косопада спрядори ми поникна косата на вече опадалите места.Дано никога не ми се случи пак беше ужасно.А за ревалид-а - никой не ми е казвал че пречи като кърмя , а аз кърмих до десетия месец.Ако те е страх пробвай с шампоана и мазилото само.

# 3
  • Мнения: 5 391
И при мен ситуацията е сходна, вече 2 месеца откакто започна косопада, но не съм вземала крути мерки, просто знам, че ефекта ще е нулев
салина, защо не ни навестяваш вече?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз също исках да взема Ревалид, но аптекарката ми каза, че не е добре, докато кърмя.

# 5
  • Мнения: 1 547
На Phyto има капсули за пиене. Мисля, че са много по-добри от Ревалид-а.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравей, аз лично бях пила Ревалид преди време, но не забелязах абсолютно никакъв ефект. Пих го доста интензивно, мисля че беше в продължение на около година - нищо!  Sad Тогава по него време имах косопад, който в последствие се оказа, че е от хормонален проблем. Не зная обаче как би подействал при теб в съчетание с някакви други мазила и шампоани. Аз си мисля обаче, че всичко при теб ще се оправи с времето дори и да не предприемаш някакви сериозни мерки. Доколкото съм чувала и съм чела, това си е съвсем естествен процес след раждането. Но иначе относно Ревалид можеш да се консултираш в аптеките. Аз се порових малко из нета и видях, че по време на бременност се препоръчва да се намали дозировката. Ето тук можеш да прочетеш малко повече информация:

http://www.revalid.com/domains/bg/?my%5Ftip1=%5Flevel0%2Emy%5Ftip1

А ако разбираш английски можеш да разгледаш и тук:

http://www.life-extension-drugs.com/revalid.html:

Прегръдки от мен и ти пожелавам по-бързо да се оправиш!   Hug

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 18:58 от venira

# 7
  • Мнения: 4 915
След раждането косопадът е съвсем естествен и непредотвратим - опада косата, която не е падала по време на бременност. Може би тогава си забелязала подобрение на вида й, бавно се е омазнявала, станала е по-гъста- всичко се дължи на хормоналните промени.

Сега и да пиете хапчета, и да си правите маски, ефектът върху косопада ще е почти никакъв. Тази коса ще си падне. Но пък с маски можете да заздравите принципно кожата наглавата и да подобрите вида на косата.

Косопадът след раждане трае около 2 месеца. Не се оплешивява, макар че понякога може дави изглежда, че точно това става.  Laughing

Аз лично не бих рискувала да пия хапчета за косопад, когато кърмя. Принципно избягвах всякакви лекарства и химии.

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят косопад е вече повече от 2м., за съжаление, и сега съм точно в периода, в който изглежда, че ще ми опада всичката коса (дано все пак да не е така, де). Та по този повод си купих шампоан Фитовал. Има и такива капсули, но пише, че не е известно как се отразяват при бременност и кърмене и за това не се препоръчват.

# 9
родих преди 8м и косата ми все още пада доста усилено, на една приятелка детето и е на две год. и косата също пада. Пия ревалид от два месеца/ никакъв резултат/ вчера се каносах и си взех една маска с костен мозък и плацента/ та сега се надявам да се спре.

# 10
  • Мнения: 912
Аз си имам петна от алопеция от време на време  Cry и въпреки че пиех Ревалид известно време, само по време на бременността и кърменето косата ми се възроди и поникна, сега 9 месеца след раждането отново ми се появи петно и косопада ми се е засилил като цяло откакто спрях да кърмя (повечето майки споделят същата тенденция свързана с прекратяването на кърменето  Sad). Аз не се престраших да си пия Ревалида докато бях бременна, но сега смятам да го почвам пак след новото петно и след като май нямам друг избор Cry

# 11
  • Мнения: 120
Препоръчвам шампоан Милва с женшен и хинин(български е) и прочутата маска на Деси - виж:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96859.0

Общи условия

Активация на акаунт