за прогестерона в лутеална фаза?

  • 6 475
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
В " проблемно забременяване" дават стойностите на хормоните в отделните фази .Прогестерона в лутеална е даден -
10.62-81.3nmol/i.
Днес си правих Прогестерон в клиника Кандиларов на 24 от цикъла. Даде ми  резултат  11.38ng/ml при референтни стойности 1.7- 27.0 .Струва ми се , че са различни мерните единици в двата случая.
Ако греша и става въпрос за едни и същи стойности то сигурно съм закъсняла с два дни , по схема е 20-22 ден. Дали е така ?
Моля Ви вижте ми и графиката , ФФ твърдят , че ову не е имало .Вече се обърках на цяло. Sad

# 1
  • Мнения: 4 324
1. Важни са референтните стойности на лабораторията в която правиш изследването.
2. Как да ти видя графиката  Confused

и не разбрах с какво си закъсняла и тази схема 20-22 дни за овулацията ли се отнася

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
1. Да, мерните единици са различни. Ти си гледай референтните стойности на лабораторията, дето си изследвана.
2. Струва ми се, че си имала овулация според тая стойност.
3. По схема казват да се мери на 21-22 ден, ама това важи само за идеален цикъл от 28 дена с овулация на 14-ти ден! Всъщност, вярното е прогестеронът да се мери на 7-мия ден след овулацията.
4. Тури си линк към графиката, за да я анализираме Simple Smile

# 3
  • Мнения: 498
20- 22 ден от цикъла Simple Smile  , ти го написа  Grinning
днес ми 24 ден от цикъла  Sad

# 4
  • Мнения: 1 612
Може ли да питам къде мога да прочета за нормалните стойности на хормоните? Моля упътете ме!
А на мен ми казаха да го изследвам на 21-22 ден. Утре ми е 22 ден и ще ходя да ми вземат кръв.
Искам да Ви питам и трябва ли да не съм яла нищо?

# 5
  • Мнения: 7 718
Виж, прогестерона спада около седмия ден след овулацията, така че внимавай да не си изпуснала момента и резултата да не е реален и да се подведеш.
http://www.fertilityplus.org/faq/hormonelevels.html

# 6
  • Мнения: 498
jam , как да си го сложа този линк? Close

Общи условия

Активация на акаунт