Гофрети и сандвичи в гофретник и тостер

  • 8 003
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, отскоро се сдобих с един уред - 3 в 1. Не знам доколко е сполучлив,но до сега не съм го използвала. Правят се гофрети, сандвичи и грил. Моля помогнете ми как да го използвам - напр. слага ли се мазнина при приготвяне?
И ми напишете как се правят сандвичите вътре - с 2 филии ли са? и стават ли такива с кашкавал и яйца? И рецепта за гофрети ако може.

Какво ви се обеснявам - направо помагайте кой с каквото може!!!!! А аз като направя - ще черпя! Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 12:14 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 1 809
Аз редовно правя сандвичи в гофретника.Купупвам хляб,нарязан на квадратни филийки.Между две филийки слагам каквото искам-сирене,кашкавал,колбас.....Изобщо може да правиш каквито искаш вариации. Както казва моят син-затворени сандвичи:)Стават екстра! PeaceЗа тестото не мога да ти помогна,защото  майка  ми го знае ,а в момента я няма за да я попитам Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 251
И аз ползвам гофретника за сандвичмейкър. Мажа ги с лютеница, масло и каквото имам да им слагам помежду- слагам и след това за да станат хрупкави, омазвам и от външната страна сандвичите с масло или маргарин и тогава ги пека/пресовам.
Ако приготвяш гофрети, желателно е преди да сложиш още първата доза, да намазниш добре и горната и долната плоча с олио. После след като си приключиш с направата им, да забършеш добре, за да няма остатъчна мазнина и да мирише на старо.

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 14:30 от Нина

# 3
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гофретника мажа с едно тампонче памук с разтопено масло преди да наливам тестото, а за сандвичмейкъра практикувам мазане на филийките от двете страни с масло или маргарин - то и на упътването така си пишеше - да се намажат отвън.

# 4
  • Мнения: 1 655
Сандвичите правя с тостерен хляб с квадратно сечение (Златна Добруджа или Симид). Намазвам с масло две филийки, слепват се ,така че маслото да остане от двете външни страни, по средата плънка по желание - сирене, кашкавал задължително, колбас. Пекат се на грила или на присавката за триъгълни сандвичи, на нас повече ни харесват ако са правени с приставката на грил.
Рядко пека месо на грила, но като се е случвало, не използвам мазнина, то месото си пуска. Евентуално ако печеш пилешка пържолка, може да намажеш с масло грила.
И сандвичите и месото се поставят, когато уреда е загрял добре.
За гофретите не мога да помогна, нямам такава приставка.

# 5
  • Мнения: 11 607
Гофретника мажа с едно тампонче памук с разтопено масло преди да наливам тестото, а за сандвичмейкъра практикувам мазане на филийките от двете страни с масло или маргарин - то и на упътването така си пишеше - да се намажат отвън.

А как приготвяш самите гофрети? Дайте ми рецепта за гофрети, моля!

# 6
# 7
  • Мнения: 11 607
Отговорих в тази тема и благодарих! Аз също я видях вчера и дори вече правих въпросните гофрети!

Общи условия

Активация на акаунт