ПО КОлКО попара

  • 2 249
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Кажете ми колко попара трябва да яде бебе на 8 месеца newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Не знам да има определено количество за попара.  Grinning Правиш да е около 200 гр готова смес и би трябвало да е достатъчно.

# 2
  • Мнения: 390
Моят син ядеше 2 сухарчета(или 1 филия хляб), малко масло, сирене колкото кибритена кутийка, заляти с 1 чаена чаша чай.
Но все пак зависи от детето, ако не е от ящните, значи му давай по-малко, но по принцип количеството не трябва да е повече от 200гр.

# 3
  • Мнения: 1 186
Значи правилно й давам, мерси много Peace

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 20:02 от Vivi

# 4
  • София
  • Мнения: 4 572
Аз й правя 3 сухара със сирене, масло и вода/от 8-я месец/.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Правиш я на грамаж толкова колкото яде детето по принцип, аз захраних с попара на 7 месеца, тогава ядяхме по 170-180гр. съответно и попара толкова съм давала

# 6
  • Мнения: 8 917
Гери ядеше 2 сухарчета, малко масло, сирене колкото кибритена кутийка, заляти с 1 чаена чаша вода.
Но все пак зависи от детето. Peace

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Готовото количство попара за 8м. бебе трябва да е около 200-220 гр., но всъщност колкото иска детето, няма начин да го насилваш. Макар, че моят син е другата крайност. Толкова му е вкусна тая пуста попара, че изяжда над 300гр. (5сухара, масло, сирене....) и реве за още!

# 8
  • Мнения: 118
2 сухара или 3 чай около 1 пръст, кибритена кутиика обезсолено сиренце,чаена лъжичка масло- получава се около 180/200 гр

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Отт 7-ми месец яде попара с 3 сухара, повечко сирене, малко захар и чай. Незнам какво е количеството newsm78.
От 2 седмици насам яде същото само, че с 4 сухара.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
3 сухара,масалце,сиренце и вода.Аз чай не слагам.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Много са ми странни въпросите "по колко"...
Ами колкото изяде  Peace

Всички ли ползвате кухненски везни?! Как разбирате, че приготвеното количество е да речем 200г  Thinking Никога не съм се опитвала да пресмятам какви количества яде детето ( като изключим млякото, което е ясно)  Stop Правя някаква порция, ако я изяде, предлагам още, ако не- здраве да е.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Гери ядеше 2 сухарчета, малко масло, сирене колкото кибритена кутийка, заляти с 1 чаена чаша вода.
Но все пак зависи от детето. Peace

Моя все още в такива пропорции си хапва Peace

# 13
  • София, център
  • Мнения: 686
Може ли да попитам...като истински ПРОФАН  Thinking... защо попарата не е с мляко ( АМ ), ние сме още малки за попара и явно за това не знам!!! Но ми се струва странно... Аз си спомням попарата "на баба" тя беше с мляко ( естествено съм била мноооооооооого по-голяма Simple Smile  ) newsm78

# 14
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз много време слагах АМ в попарата. Има хора, които правят попарата с чай.
Сега я правя с гореща вода и с 3 сухара. Захар никога не съм добавяла, така че както си решиш я прави.

Общи условия

Активация на акаунт