за наглостта....

  • 2 222
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 263
Ей направо съм бясна! Преди малко - бяхме на гости при майка ми и си тръгваме...Извикахме такси. Таксито идва, влизаме - аз, мъжа ми и малката (на 2 години)...
Шофьорът пуши. В колата мирише силно на някакъв ужасен дезодорант и цигари. Мъжът ми много деликатно отбелязва, че в колата мирише на цигари с надеждата , че шофьора ще се сети да загаси цигарата...ама не! "така лииии?.... на цигари ли мирише?" - казва дебелия тъпак и гласа му потреперва от едва сдържан смях... "Пушите, а ние сме с малко дете" - казва мъжа ми. Но реакция никаква...Оня си продължава...
Добре де! Пушач е - ок, запалил цигара - нормално, но както ни вижда с детето - ами да я загаси!....
Побеснях направо! Спрях колата и... Идваше ми да му размажа наглата мутрата на тоя тъпанар...
И сега кво? Бяхме редовни клиенти на тези таксита, но до тук... Няма да се срути фирмата без нас...
Ама ме е яд, ама много, страшно много ме е яд, че такива тъпанари остават безнаказани... и защо? защото са много квалифициран и дефицитен кадър ли?!? Не разбирам даже, как хора с  подобно просташко поведение изобщо си намират някакво място...
Казах си го! Не, че много ми олекна, но все пак.... Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 7 186
А коя е фирмата? Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 039
и аз бих се почувствала по този начин #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 3 423
Така е в държавата на неразбраните намеци.
Що не го отказахте? Или при поръчката да
бяхте казали, че искате непушещо такси.

# 4
  • Мнения: 3 611
При положение, че оня не разбира от явни намеци или така му изнася, че и ви се хили просташки насреща, ми що не слязохте и да си вземете друго такси? Нито е единственият, нито нищо.

Откак спрях цигарите (има няма 5 години) не понасям да стоя в задимено помещение (кръчма, диско), насълзяват ми се очите, чак да не повярва човек, че съм била върла пушачка 8 години подред.  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 676
Не мисля, че е редно изобщо да се пуши в такси, камо ли пък от шофьора! Че и да му намекваш и пак да продължава...наглост! А път да уточняваш дали искаш "пушещо" или "непушещо" такси е глупаво. Като му се пуши на шофьора, да го прави докато чака, а не докато шофира!

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че даже има наредба, с която се забранява да се пуши от шофьора и пътниците в обществения транспорт. Сега ще я потърся и ако я намеря, ще пусна линк. Аз вече така мисля да процедирам, няма да се моля и няма да троша нерви. Поне се опитай да се жалваш във фирмата, към която е таксито.

# 7
  • Мнения: 5 622
 В момента при баба ми правим ремонт и има майстор. Никой от нас не пуши. Майсторът да. Въобще не се съобразява, че  къщата е на непушачи, а си дими където му падне из къщи и си хвърля фасовете на замята (верно сме в ремонт, ама все пак....  Shocked)

Направих му забележка. Казах, че ако иска да пуши, да ходи във входа и че няма начин да не е забелязал, че сме непушачи.

След малко пак го гледам с цигарата в уста работи.....Ами казах му, че няма да се разберем така, че и детето там беше...

Наложи се да му обясня, като на малко дете, че къщата се вмирисва на цигари, стените, пердетата, мебелите всичко това поема гадната миризма и докато работи в моята къща, ще се съобразява с моите условия, а не да ми търси оправдание и да ми казва, че съм трябвало и аз да направя компромиси......Аре ве...  Stop

# 8
  • Мнения: 742
и аз бих се жалвала  smile3513...
за съжаление всеки ден се сблъскваме с нагляци...

# 9
  • Мнения: 1 263
"Елма" 6665   Twisted Evil
...при поръчката да бяхте казали, че искате непушещо такси.
Айде стига де! Това да не е като при влаковете?  "Искам купе за непушачи!" В такситата е забранено да се пуши!
що не слязохте и да си вземете друго такси? Нито е единственият, нито нищо.
Много ясно, че слязохме! Едва взе завоя....


ПП: И аз пушех до преди 3 месеца - по 2 кутии на ден ...направо ужас! ooooh! Но... дори тогава не понасях да се пуши в малки непроветливи помещения, като асансьор или в кола (на къси разстояния все може да се устискаш, дори и да си най-върлия пушач).
А пред дете - абсурд! Не знам, но това адски ме дразни...Аз и затова ги спрях...Просто не можех да се понасям повече -  с една ръка да държа малката, а с другата - цигара и да й дъхам в лицето Sick Но това е съвсем отделна тема...

# 10
  • Мнения: 5 877
На мен шофьор на такси ми е казвал, че "то сега децата вече не ги пазят от тютюневия дим" и били "свикнали". Аз съм идиот, не го отказах (бързахме за автогарата) и дори не спорих усилено с него (имам случай да са ме оставяли така насред път, и то пак гонех междуградски транспорт); все пак загаси цигарата, аз щях да звъня на фирмата, ама после... нищо не направих, де.
Абе ужас, адски нагли има. Аз обичайно не се карам (ако има чалга, да речем, си измислям главоболие и моля да ми спрат музиката, вместо да проявявам претенции към станцията), но се е случвало да ме изкарат извън кожата ми.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Намерих нещо, да го имате предвид за друг път:
Цитат
Р Е ПУ Б Л И К А    Б Ъ Л Г А Р И Я
М  И  Н  И  С  Т  Е  Р  С  К  И     С  Ъ  В  Е  Т
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 329
..............
Чл. 2. Не се допускат изключения от забраната за тютюнопушене във:
...........
6. автобуси, тролейбуси, трамваи, вагони на метрото, микробуси на маршрутни таксиметрови линии и пътнически таксиметрови автомобили - както за пътниците, така и за водачите на превозните средства;
........................
Това го копирах от тук www.mh.government.bg/doc/naredba_08_12_ms.doc

# 12
  • Мнения: 8 917
Ползвам 1-2 фирми , няма да ги казвам кои са, да не звучи като реклама, но винаги ме питат пречи ли цигарата или направо я хвърлят, като вляза Peace

# 13
  • Мнения: 3 423
Извинете, ама не знаех, че е забранено с наредба.
Явно този е бил закононарушител, могло е да го
дадете на шефа му и на полицията. Законите
трябва да се спазват от всички. И да се говори
директно, а не с намеци, защото намеците
оставят винаги отворена вратичка.

# 14
  • Мнения: 1 263
....ако има чалга, да речем, си измислям главоболие
Laughing хе-хеееееее затова не се бях сетила. А чалгата е "музика", която задължително се слуша "на мах"...Не е лесно... ooooh!
Lilqna , благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт