Рентген на 2-месечно бебе?

  • 5 462
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте!
Моля да ме извините,ако темата се повтаря,но знам,че ще ми дадете отговор.
Вчера правиха рентгенова снимка на 2-месечния ми син Мартин-във връзка с лека операция на лявото стъпало.
Понеже доктора 3 пъти ми повтаряше да го държа неподвижен,направо не помня дали оловната манта,с която го заметнаха го закри целия или поне половите органи.Ужасно се притеснявам!Дайте ми отговор-
доколко е опасен рентгена на толкова малко бебе?

# 1
  • Мнения: 190
Не може да се каже, че е полезен, но в случая целта оправдава средствата. Не се притеснявай, не си му навредила. В случая е било необходимо да се снима детенцето. Важното е да мине всичко добре, пък една снимка не пречи не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 2 116
Не може да се каже, че е полезен, но в случая целта оправдава средствата. Не се притеснявай, не си му навредила. В случая е било необходимо да се снима детенцето. Важното е да мине всичко добре, пък една снимка не пречи не се притеснявай.
Съгласна съм! Колкото по-малко толкова по-добре!  Hug

# 3
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Няма страшно и ние имаме снимка когато беше на 3м  bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ако се налага и лекарят е преценил по- добре да се направи, отколкото да се гадае...Не се безпокой, не е толкова обезпокоително  bouquet

# 5
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ МИЛА!НА МОЯТ СИН ВЕЧЕ НА2,5 ГОДИНИ МУ ПРАВИХА РЕНТГЕН НА 20 ДНИ И ТО НЯКОЛКО ПЪТИ НЕ ПОМНЯ КОЛКО1ТАКА ЧЕ СПОКО

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не може да се каже, че е полезен, но в случая целта оправдава средствата. Не се притеснявай, не си му навредила. В случая е било необходимо да се снима детенцето. Важното е да мине всичко добре, пък една снимка не пречи не се притеснявай.

  Има случаи, в които рентгенографиите са нобходимото зло. Първата снимка на дъщеря ми правиха на 3м., до момента сме я снимали поне три пъти  Confused Но знам, че няма начин...
  Оправяйте се бързо!

# 7
  • Мнения: 3 537
И моята беше на 3 месеца,няма страшно! Peace

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
1 (Една!) снимка на 12 месеца, не вреди Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 216
И нас ни снимаха преди месец. Не се трвожи както са казали момичетата по-горе това е по-малкото зло.

# 10
  • Мнения: 1 860
 И на Габи му правиха поне 5 на 2 месеца. Не знам как сме го държали, но да се надяваме, че няма нежелани последствия. Скорошно оздравяване ви желая.  Hug

# 11
  • Мнения: 286
Моят син беше на 27 дена, направиха му две за съмнение за пневмония. Оказа се абсолютно излишно облъчване, защото пневмония нямаше. Но те искаха да са сигурни, и предпочетоха по-малкото зло. Запомнила съм, че ми обясниха, че за малки бебета по не е опасно тъй като фонтанелата не е затворена още.  newsm12Но защо - не мога да обясня, тогава си изплаках очите и ми се губят моменти. Помня, че беше 2500г, затиснат на масата с разни тежки възглавници, червен от рев, а аз ревях до него.  EmbarassedТа лекарката затова ми разясни повече, иначе никой нищо не ти казва за вредата от рентгена. Close

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Казали са го за да ви успокоят  Peace... Но за деца е определено по-опасно, тъй като поради денонощния растеж, клетките им се делят много по-бързо и често от тези на възрастен човек!

# 13
  • Мнения: 369
Всяко облъчване е вредно   и на щерката и правиха снимка а беше на 20 дена . Имаше счупена ключица и се налагаше . Няма някакви последствия от това  но дано не се налага често да се прави .

# 14
  • Мнения: 8
[не се притеснявай за рентгена- нашата дъщеря на 8 месеца й снимаха ръчичката. Нищо им няма , в краен случай най- добре е да има яснота преди операцията, което е невъзможно без снимката- това е приоритетно. Успех!!]

Общи условия

Активация на акаунт