Има ли такава алергия?

  • 419
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
При моето бебе, което е на 8,5 месеца се появи обрив който наподобава дребна шарка и педиатарката каzа 4е е от месото. В последствие определи 4е малката е алерги4на към месото и до сега все  не сме се хранили с месо освен с пилешко и zаешко от които направи обриви.Искам да питам дали някоя от майките, които са в тоzи форум са 4ували zа такава алергия, zашото аz иz4етох по4ти всякаква литература zа алергии и никаде не пише zа подобна такава. Искам и да спомена 4е обривите се появяват от 2 до 3 дни след като е яла месо, което допълнително ме оzада4и при условие, 4е реакцията би трябвало да е по скоро.Благодаря на вси4ки предварително.

# 1
  • Мнения: 190
Най-лесният начин да разбереш дали има алергия е да дадеш малко и да следиш за реакция. По принцип обрив може да се получи от много неща, не е задължително да е само от едно нещо, така че пробвай с малко месо и ще разбереш.

# 2
  • София
  • Мнения: 508
Най-лесният начин да разбереш дали има алергия е да дадеш малко и да следиш за реакция. По принцип обрив може да се получи от много неща, не е задължително да е само от едно нещо, така че пробвай с малко месо и ще разбереш.
Peace Аз съм с много алергии, по малкият ми брат също, за първи път чувам за такава реакция и то толкова късно

# 3
  • Мнения: 4 564
а според мен такива диагнози се поставят от специалисти алерголози  , не от  личните педиатри

# 4
  • София
  • Мнения: 6 971
Не е задължително да е алергия, синът ми реагира по същият начин на сок от ябълка, обривът се появи по лицето на вторият ден след като дадох сокчето. След две седмици опитах пак със сокче и отново същият резултат. GP ми каза, че бил алергичен към ябълка newsm78, изчаках месец и на своя глава пробвах пак със сокче този път нямаше никаква реакция. Така че опитай със съвсем малко количество филенце и изчакай, ако пак има реакция, не давай известно време и всичко може да отшуми. Лекарите вече отдават всичко, което не им е ясно на алергиите, всички са "специалисти алерголози".

Общи условия

Активация на акаунт