Моля за рецептата на днешната торта на Звездев

  • 3 730
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
Момичета видях резултата на края и не можах да запиша рецептата.Видях само че се прави от профитероли и се редят на нещо като конус.Много ми хареса.Ще Ви помоля да дадете рецептата(дано я е записала някоя от Вас) Praynig

# 1
  • Мнения: 311
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2951, но мисля, че ще се отвори само днес. Дано да ти е полза

# 2
  • Мнения: 1 182
onche_bonche Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 311
за нищо   Grinning аз си копвам от време на време разни нещица от сайта им и после си ги чета. Успех и кулинарни подвизи!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 101
а как се казва тортата.че вече не я отваря?И да я потърся  раздел торти на списанието.
Благодаря

# 5
  • Мнения: 1 182
Това не е торта а по-скоро много профитеролчета наредени върху конус-но резултата е страхотен.Казва се Крок ен буш  chef

# 6
  • Мнения: 22 867
Ето я:
Необходими продукти:

за профитеролите:
4-5 яйца
150 г брашно
250 мл вода
100 мл олио
1 щипка захар
1 щипка сол

за крема:
1/2 л прясно мляко
2 яйца
75 г захар (4 с. л.)
75 г нишесте

за сметаната:1/2 л готварска сметана
50 г захар
2 ч. л. карамелен топинг

за карамела:500 г захар
200-250 мл вода

Само това имаше на кешираната стр., не знам дали ще свърши работа. /т.е. няма начина на приготвяне/

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Ето я цялата рецепта.

Крок ен буш
Ради Стамболов приготвя "хрупки в устата" - конус от профитероли, пълнени с домашен крем
29/8/2006

Списък на необходимите продукти:
   
за профитеролите:
4–5 яйца
150 г брашно
100 мл олио
1 щипка захар
1 щипка сол

за крема:
1/2 л прясно мляко
2 яйца
75 г захар (4 с. л.)
75 г нишесте

за сметаната:
1/2 л готварска сметана
50 г захар
2 ч. л. карамелен топинг

за карамела:
500 г захар
200–250 мл вода
   
Начин на приготвяне:
   
1. В подходящ съд се загрява 250 мл вода заедно с олиото за профитеролите. Щом заври, се добавят солта, захарта и брашното и се бърка с дървена лъжица, докато тестото започне да се отделя от тенджерата. Сваля се от огъня и се бърка, за да се охлади.
2. Охладеното тесто се поставя в кухненския робот, разбърква се и едно по едно се слагат яйцата.
3. Получената хомогенна смес се шприцова с пош във форма на розички върху покрита с хартия за печене тава. Профитеролите се пекат в предварително загрята до 250–260 градуса фурна около 8–10 минути.
4. Кремът се приготвя, като 2–3 с. л. от млякото се разбиват с нишестето и се прибавят яйцата. Останалото мляко се кипва заедно със захарта и се налива яйчената смес. След като заври, се оттегля от котлона и се оставя да се охлади, като се поръсва с малко захар.
5. Сметаната се разбива със захарта и се смесва с пудинг крема и карамеления топинг. С този крем се пълнят профитеролите с помощта на пош.
6. Захарта се изсипва в тенджера, която е на котлона. По стените на съда се налива топлата вода и се оставя да се карамелизира. Когато карамелът е готов, тенджерата се потапя в по-голям съд с вода, за да се охлади. Профитерфолите се потапят един по един в карамела и се сервират.
7. Пълните с крем профитероли може да се подредят около предварително направен от картон конус, покрит с намаслено алуминиево фолио, и накрая да се полеят с тънка струйка карамел. Оставят се да изстинат и конусът се изважда.
                                                                                                                                                                     Бон Апети

# 8
  • Мнения: 1 182
не ми стана ясно само за карамела newsm78 първо захарта да се разтопи и тогава ли се слага водата или ooooh!

# 9
  • Мнения: 399
По-интересното е как се вади конусът от сладкиша  #Crazy.
Защото при сервиране той трябва да се извади.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Лати, слага се захарта в съд... на огъня и веднага се налива топлата вода по стените на съда.

Детелина, конуса се вади, след като изстине/ вдтвърди се карамела..., та вдига се цялото чудо и отдолу се изважда конуса. bowuu

# 11
  • Мнения: 399
Morena, точно така, гледах го. Но в рецептата не е обяснено, та си мислех, че който реши да го прави ще има да се чуди как се вади.
Видях, че паяжината от карамела трябва да е доста гъста, за да крепи сладкиша при ваденето.
Благодаря ти.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А на мен ми е интересно как се сервира на порции това чудо. Чуденка ми е още като видях една пак такава конусовидна торта, само че от целувки Crazy

# 13
  • Мнения: 1 182
Не се сервира на порции.Слага се по средата на масата и всеки си взима-като се започне от най-горното профитеролче естествено.Поне така аз бих сервирала.Ако някой има друга идея за сервиране да казва.  Hug

# 14
  • Мнения: 2 241
Няма според мен друг начин за сервиране - аз съм яла нещо подобно във Франция, казваше се pieces montees, популярно е по сватби, всеки си сервира по 1-2-3 профитеролчета, еклерчета или каквото е там, започвайки от горните, разбира се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт