Боя за руса коса - моля, помогнете ми!

  • 1 179
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам огромна нужда от съвет. Естественият цвят на косата ми е светло кестеняв, боядисвах я със супер изсветляващите нюанси на Garnier и бях доволна. От няколко месеца забелязах, че боята вече не ме изрусява така силно както преди. Посъветваха ме да я смесвам с професионален окислител 12%, а не с този от кутията, за да съм сигурна, че използвам най-силния възможен. Направих го, стана малко по-добре, но все едно цвета вече не е този, който беше. Нямам обяснение. Така че искам да сменя боята, но нямам представа на коя точно да се спра. Аз ползвам много светло бежово русо, от пепеливите нюанси косата ми задължително става леко зеленикава. А пък с натурално русото остава грозен жълто-риж оттенък. Доста каталози разгледах, но в повечето не видях бежово. Много ви моля, дайте ми съвет какво да изпробвам. Дали ще се получи приятен цвят, ако взема перлено русо например? Или перленото и пепеливото са близки? Държа на силна боя, която да ме изсветли добре. Знам, че всичко е индивидуално, но все пак много се надявам на съветите ви. Извинявам се, ако обясних прекалено хаотично. Благодаря предварително.

# 1
здравей! аз се изрусявам от 3-4 години, в началото опитвах и сама и резултата беше винаги с разноцветни отенъци...ужас. Sick от 2 години ходя само при един фризор и той не ме боядисва всеки път с едно и също, но винаги ефекта е стархотен, като накрая ми слага емулсия на цялата коса за оеднаквяване на цвета и за да няма отенъци.причината да не ти се получава е - в следствие на изсветляването структурата на косъма се променя и вече косата не може да поема толкова боя колкото преди. Трябва задължително преди всяко измиване да си правиш хидратираща маска! а и щом косата ти не е толкова тъмна има и друг вариант- на момичета със светло кестеняви коси фризиора им маже едно като масло за мн кратко и косите им стават пепеляво руси. Препоръчвам ти да не се правиш сама, русото в домашни условия не е мн сполучливо. Не искам да звучи като реклама, просто съм доволна. Ако искаш мога да ти дам кординати или да те заведа...това е от мен  Hug

# 2
Благодаря ти. Ще съм ти благодарна и за координатите на салона, ако си от София. Аз съм била на фризьор няколко пъти преди 4-5 години, имам предвид за изрусяване, но изобщо не бях доволна. А салоните бяха от по-елитните, съответно оставих и доста прилична сума. Получи се точно това, което споменах в предишния пост - коса с леко зеленикъв оттенък, който изчезна след 2-3 измивания. Ясно, че си зависи от усета и умението на фризьора, но тъй като аз не попаднах на качествен, за доста време бях минала на варианта да се боядисвам сама...

# 3
Салона се казва Ники и е на Неофит Рилски.....ъъъъ кой номер беше.  ooooh!Телефона е 980 27 67, искай Ники да те боядиса и като отидеш питай за маслото!. Ще се опитам да ти обясня-ако тръгваш от Христо Ботев по Неофит Рилски, това е последния салон  преди да се пресече с Витошка от дясната страна. сори за обяснението, на мен боядисването ми е 26 лв, а със сешоара ми е 38лв.Успех и пиши отзиви!

# 4
Салона се казва Ники и е на Неофит Рилски.....ъъъъ кой номер беше. Телефона е 980 27 67, искай Ники да те боядиса и като отидеш питай за маслото!. Ще се опитам да ти обясня-ако тръгваш от Христо Ботев по Неофит Рилски, това е последния салон  преди да се пресече с Витошка от дясната страна. сори за обяснението, на мен боядисването ми е 26 лв, а със сешоара ми е 38лв.Успех и пиши отзиви!

# 5
Мерси! Grinning Няма да има проблем да го открия, почти всеки ден минавам в този район. Само дано се престраша, май съм развила някаква фобия от фризьорите вече.. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт